• 1% podatku dla naszej szkoły

  Nie trzeba nic wpłacać! Wystarczy tylko zdecydować gdzie ma trafić 1% Twojego podatku (Waszej rodziny, przyjaciół). Jeżeli nie podejmiesz tej decyzji, o Twoich pieniądzach będą decydować inni! Wskaż w rocznym rozliczeniu PIT gdzie ma trafić Twój 1% podatku. Masz do tego prawo! Możesz skorzystać z dedykowanego organizacji "Przyjazna szkoła" programu do rozliczenia rocznego PITY 2013 – po wypełnieniu za jego pomocą PIT-u 1% trafi automatycznie na nasze konto (pamiętaj o wpisaniu numeru i nazwy naszej szkoły).   KRS 0000031762

  ZESPÓŁ SZKÓŁ PUBLICZNYCH NR 6 W ŻYRARDOWIE, 600000059964 

   

  Przekaż 1% NA SZKOŁĘ SWOJEGO DZIECKA!

  Wystarczy w deklaracji PIT wpisać nazwę organizacji, podać jej numer KRS i podać 1% podatku. To wszystko - żadnych dodatkowych dokumentów, procedur ani czekania. Urząd Skarbowy zajmuje się resztą sam.

  Poniżej wzór jak wypełnić PIT w tym roku.

   


  1. Przekaż naszej szkole 1% podatku.

  Możesz też :

  2. Wydrukować „Poświadczenie przekazania 1%” i uzupełnić. Druk jest dostępny na stronie http://www.ps.org.pl lub w sekretariacie szkoły.

  3. Oddać druk do szkoły, której chcesz pomóc, przekazując 1%. To przyśpieszy procedurę skorzystania z tych środków. W innym wypadku będziemy musieli czekać na informację z urzędów skarbowych.

  W polu 126 (PIT-37, pozycje tego pola w innych PIT-ach mogą się różnić), należy wpisać Nazwę wybranej przez siebie szkoły oraz (w miejscu XXX...) jej 12- cyfrowy Numer Identyfikacyjny Partnera.  

  ZESPÓŁ SZKÓŁ PUBLICZNYCH NR 6 W ŻYRARDOWIE, 600000059964 


 • Wycieczka klasy 3b do Krakowa

  W piątek 9 stycznia 2015r. nasza klasa 3 b pojechała na wycieczkę do Krakowa. Wyjechaliśmy rano pociągiem pospiesznym do Warszawy, a potem przesiedliśmy się do pociągu do Krakowa. Było głośno i bardzo wesoło.  O  12:47 byliśmy już w Krakowie. Zakwaterowaliśmy się w hostelu ,, Centrum Kraków’’. Potem poszliśmy na obiad do restauracji ,, Koko’’. Po obiedzie zwiedzaliśmy piękne szopki w muzeum. Była to bardzo ciekawa i piękna wystawa. Wszystkie szopki były własnoręcznie zrobione przez dorosłych i dzieci. Zwiedziliśmy też  Bazylikę Mariacką. Następnie poszliśmy do hostelu  i mieliśmy czas wolny – świetnie się bawiliśmy. Potem była kolacja w pizzerii. Jedliśmy pyszną pizzę. Po kolacji poszliśmy zwiedzać  Stare Miasto, które wieczorem było pięknie oświetlone. Po wieczornym spacerze zmęczeni poszliśmy spać. W sobotę obudziliśmy się o 6.30, zjedliśmy śniadanie i wyruszyliśmy na zwiedzanie Wawelu, Zamku Królewskiego, Katedry i Smoczej Jamy. W Sukiennicach kupiliśmy pamiątki. Po zakupach poszliśmy na obiad, a potem po swoje bagaże do hostelu. Największą atrakcją był przejazd pendolino do Warszawy. Pociąg ten jest nowoczesny i bardzo szybko jeździ. Wieczorem byliśmy już w Żyrardowie, gdzie czekali na nas stęsknieni rodzice. Była to wspaniała wycieczka!!!

  Ogromne podziękowania od całej naszej klasy należą się głównemu organizatorowi Panu Bogdanowi Zagajewskiemu. Dziękujemy i prosimy o więcej takich wycieczek!


   

 • Sukces Klaudii Bodych

  Klaudia Bodych uczennica z klasy 6b   zdobyła tytuł finalisty konkursu przedmiotowego  z przyrody Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Uczennica musiała pokonać wiele trudności, lecz dzielnie przechodziła przez kolejne etapy konkursu. Warto  wspomnieć, iż do etapu rejonowego zakwalifikowało się 141 uczniów, a do etapu wojewódzkiego tylko 35. Klaudia wykazała się nie tylko wiedzą wykraczającą  poza zakres materiału obowiązujący   szóstoklasistę,  ale również pracowitością i inteligencją. Zdobyte  umiejętności przyrodnicze   wykorzystała podczas rozwiązywania jakże trudnych, skomplikowanych  zadań. Klaudio, życzę  Ci  sukcesów w kolejnych latach  nauki.

     Elżbieta Rogulska

 • Bezpieczne i atrakcyjne ferie zimowe

   Rozpoczęły się ferie zimowe. W dniach 19 stycznia - 1 lutego 2015 r. uczniowie szkół województwa mazowieckiego mają wolne.

  Ten wolny czas można spędzić korzystając z ofert placówek z naszego miasta.

  W czasie ferii:

  • wstęp na basen w godz. 8.00 - 15.00
   (od 19 do 30 stycznia) dla grup zorganizowanych (dzieci i młodzież z placówek oświatowych i wychowawczych, grup sportowych - 5 zł / godzina
   (AQUA Żyrardów)
  • wstęp na lodowisko dla dzieci i młodzieży szkolnej za okazaniem legitymacji
   2 zł / godzina (AQUA Żyrardów)

    
  • błyskawiczny kurs nauki pływania - 10 lekcji x 45 minut - spotkanie organizacyjne:
   19 stycznia, godz. 13.00, informacje w kasie pływalni oraz u instruktora pływania - p. Kaliny Wrzodak (AQUA Żyrardów)

    
  • doskonalenie nauki pływania - zapisy w kasie pływalni (AQUA Żyrardów)
    
  • zajęcia sportowe dla grup zorganizowanych w godz. 8.00-15.00 (OSiR Żyrardów)

  Pełna oferta placówek z naszego miasta - http://www.zyrardow.pl/redir:index?wiecej=14183&wiecej_news=1

  Oferta Centrum Kultury - http://ck.zyrardow.pl/_/ck/index.php/site/article/_718/ZIMA+W+MIE%C5%9ACIE+2015

  Poradniki i ważne informacje można znaleźć także na stronach m.in.:

   

  Bezpiecznych ferii dla naszych uczniów życzy Grażyna Beliniak - dyrektor szkoły i nauczyciele uczący w szkole.

 • Samorząd uczniowski naszej szkoły

   

  Skład Samorządu Uczniowskiego   (01.XI.2014 – 31.X.2015r.)

  Przewodnicząca:

  1. Wiktoria Zagrajek kl.2ga

  Zastępcy:

  2. Piotr Fibich kl.6a

  3. Zuzanna Bujalska kl.2gb

  Członkowie Zarządu:

  4. Klaudia Bodych kl.2gb

  5. Martyna Budzińska kl.1gb

  6. Julia Woźniak kl.5a

  7. Sandra Jakubowska kl.2ga

  8. Aleksandra Komża kl.5b

  9. Aleksandra Kozłowska kl.3gb

  10. Lena Łapińska kl.6a

  11. Weronika Majak kl.3ga

  12. Aneta Misiak kl.3ga

  13. Julia Szyszka kl.1ga

  14. Daniel Tarasiuk kl.2gb

  15. Zuzanna Zduj kl.1ga


   

 • 23 finał WOŚP - nasi wolontariusze

   12 stycznia 2015 roku wolontariusze naszej szkoły wzięli udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

  Wprawdzie pogoda nie sprzyjała, ale przez kilka godzin wszyscy  wytrwale kwestowali na rzecz chorych dzieci i seniorów.

   Jako wolontariusze w kweście uczestniczyli; Kamila Kałużna, Magdalena Bartoszek, Michał Bartoszek, Weronika Trentowska,  Natalia Gronkiewicz, Aneta Misiak, Wiktoria Zagrajek, Sandra Jakubowska, Paulina Kępka, Julia Ksit, Aleksandra Odolczyk.

  Wolontariusze kwestowali pod opieką  nauczycieli - Jolanty Jankowskiej i Anny Zawistowskiej.


   

 • Informacja o "Święcie Sztandaru" w naszej szkole.

  „Człowiek pada, lecz sztandar powiewa”.

  Bertolt Brecht

       

          W dniu 4 listopada 2014r, nasza szkoła obchodziła „Święto Sztandaru”. Prace rozpoczęliśmy ponad dwa lata temu od zaprojektowania sztandaru. Nad jego wyglądem pracował  cały zespół nauczycieli. Ostatecznie awers sztandaru przedstawia wizerunek Elizy Orzeszkowej na jasnym kremowym tle. Nad portretem znajduje się napis Zespół Szkół Publicznych Nr 6. Napis Szkoła Podstawowa Nr 6  i Publiczne Gimnazjum Nr 6 okala twarz patronki. Pod portretem znajdują się słowa: im. Elizy Orzeszkowej w Żyrardowie. Na rewersie sztandaru na czerwonym tle znajduje się Orzeł Biały.

            Dyrektor szkoły  pani Grażyna Beliniak  na początku  marca 2014 roku zawiozła osobiście   projekt do  pracowni hafciarskiej Sióstr Westiarek Jezusa w Duchnicach. Siostra Barbara, która wyszywała ten sztandar pracowała  nad nim pół roku. Termin   święta został ustalony na 4 listopada 2014r. z biskupem Józefem Zawitkowskim oraz proboszczem parafii św. Karola Boromeusza księdzem Stanisławem Puchaczewskim. Od  momentu ustalenia terminu imprezy zaczęły się intensywne przygotowania do niej. Powstał ogólny scenariusz ramowy, którego pomysłodawczynią była pani Ewa Szklarska -reżyser całości imprezy.  Zawarte  w nim były pomysły na  część artystyczną  i przydział prac. Grono pedagogiczne podzielono na poszczególne zespoły, a wśród nich wyznaczono liderów. Poszczególne pomysły konsultowane były i udoskonalane na specjalnych radach pedagogicznych poświęconych tej imprezie. Zespół sztandarowy pod opieką pani  Elżbiety Rogulskiej  i pani Jolanty Jankowskiej stworzył scenariusz poświęcenia sztandaru w kościele oraz scenariusz części oficjalnej   
  w szkole.  Dla uczniów z pocztu sztandarowego zakupiono jednakowe stroje. Zespół ten zaprosił również poczty sztandarowe z zaprzyjaźnionych szkół.  Zamówił pamiątkowe grawerowane gwoździe sztandarowe oraz  dwie gabloty: na stary i nowy sztandar. Uczestnikami pocztu sztandarowego byli: chorąży Michał Bartoszek i asysta Aneta Misiak i Paulina Redosz oraz chorąży Michał Dróżka
  i asysta Klaudia Bodych i Julia Krzywda  Poczet sztandarowy złożony z rodziców to :  chorąży Jacek Kałęcki i asysta Katarzyna Krzywda i Agnieszka Maciejewska. Za część kościelną, przygotowanie darów oraz osób towarzyszących w mszy świętej odpowiedzialna była pani Aneta Olszewska. W części kościelnej udział wzięli : pan Marek Szkop, pani Dorota Kacprzak, pani Iwona Łowicka, pani Aneta Olszewska, pan Łukasz Kosiarek, pan Piotr Cymerski, Łukasz Łowicki, Aleksandra Odolczyk 2ga,  Michał Szymerski 2ga, Magdalena Kosiarek 1b, Jakub Grankowski 2a,  oraz uczniowie klasy 2gb: Daniel Tarasiuk, Patryk Stefanowski, Sandra Król , Arkadiusz Janiszek, Zuzanna Kalkucińska , Natalia Kowalska, Natalia Gronkiewicz , Wiktoria Pintal, Krystian Chrobot, Dariusz Kuran , Jakub Olszewski , Damian Karaś, Klaudia Antosz. Muzykę do części artystycznej przygotowała pani Agnieszka Orzechowska. Powołano dwa zespoły taneczne. Uczniów klasy 2a tańczących poloneza przygotowała pani Grażyna Świątek i pani Dorota Bolek. Strojami dla tancerzy zajęła się pani Katarzyna Fura. Poloneza tańczyli : Aleksandra Gwardecka, Nikola Karolak, Lucjan Kowalski, Amelia Kozłowska, Łapiński Maciej, Eliza Łojszczyk, Wiktoria Manelska, Gabriela Marciniak, Antoni Michalski, Urszula Osiecka, Gabor Pawłowski, Joanna Sadowska, Bartosz Szymański, Adrian Tomaszewski, Grzegorz Zagrajek, Oskar Zawadzki. Drugi zespół taneczny stanowili uczniowie klasy 1ga, którzy zatańczyli walca.  Układ taneczny przygotowała pani Bożena Markucińska. Walca zaprezentowali: Bartłomiej Bakalarski, Adrian Jurkiewicz, Mateusz Kałęcki, Sebastian Kałecki, Kamila Kałużna, Damian Płodowski, Magdalena Prządka, Marta Rześna, Paulina Sielska, Damian Sobieszek,Julia Szyszka, Maria Zagajewska. W zespole tym tańczyli gościnnie także państwo Piaseccy, współpracujący ze szkołą rodzice uczennicy klasy 4a. Stroje dla uczniów przygotowały panie: Teresa Zawistowska oraz Ewa Ścibek.  Stroje uszyła   bezpłatnie  pani Danuta Rutkowska  mama uczennicy z klasy 3c. Mama uczennicy klasy 4b, pani  Dorota Goreń uczesała wszystkie dziewczynki do tego tańca. W części artystycznej wystąpił Daniel Tarasiuk z klasy 2gb recytując wiersz oraz Julia Ksit, klasa 2ga, która zaśpiewała piosenkę. Imprezę poprowadzili konferansjerzy: Zosia Cymerska z klasy 4a i Mateusz Rzepecki z klasy 4b. Zespół kulinarny, którego liderem była pani Bogusława Mitrowska   stworzył w świetlicy szkolnej  spiżarnię ze wszystkimi darami jesieni.  Rodzice natomiast przygotowali  ciasta i sałatki.  Zespołem plastycznym kierowała  pani  Dorota Misiak. Na drabinkach
  w sali gimnastycznej pojawił się nutowy zapis hymnu państwowego, kartonowe pudła pomalowane na kolor biały i czerwony zostały ułożone na kształt polskiej flagi. Korytarz na parterze został przystrojony
  w gazetki o tematyce patriotycznej. Goście otrzymali wykonane przez zespół plastyczny kotyliony.
  W stworzeniu zdjęcia Elizy Orzeszkowej do kotylionu pomógł absolwent naszej szkoły Albert Adamczyk. Zespół techniczny z panią Bożeną Lenarczyk na czele witał gości i opiekował się nimi podczas imprezy, przygotował salę, przywiózł  z Centrum Kultury schody, stojaki na sztandary, zastawę. Pan Jacek Zawistowski,  transportował   wszystkie przedmioty.  Pan Zbigniew Rześny- rodzic uczniów klasy 1ga i 3ga przygotował pogadankę z prezentacją multimedialną na temat sztandaru . Obsługą informatyczno - komputerową zajęła się pani Dorota Więckowska. Zaproszenia dla gości i plakaty informujące o Święcie Sztandaru wykonała pani Anna Misiak i Marzena Olejnik.  Pomocą służyli pracownicy niepedagogiczni szkoły: panie z obsługi przygotowały poczęstunek dla uczniów, a pan Piotr Kubaszewski wspomagał podczas prac plastycznych i technicznych. Całość przygotowań koordynowała wicedyrektor szkoły Hanna Wolniewicz.

            Uroczystość zaszczycili swoją obecnością:  pani Beata Rusinowska - poseł na Sejm, pan Andrzej Wilk – Prezydent Miasta, pan Bogdan Zieliński- przewodniczący Rady Miasta, członkowie Rady Miasta pani Beata Marzęda- Przybysz oraz pan Arkadiusz Rzepecki, pani Barbara Cieplak Naczelnik Wydziału Oświaty i Kultury Fizycznej, pan  Grzegorz Obłękowski, pan Jan Kalman prezes PEC, pani Katarzyna Krzywda  przewodnicząca Rady Rodziców, dyrektorzy placówek oświatowych, poczty sztandarowe  szkół: ZSP1, ZSP2, ZSP3, ZSP4, ZSP7, STO, LO,  rodzice, żyrardowskie media. Sponsorzy sztandaru: Pan Andrzej Wilk Prezydent Miasta Żyrardowa, pan Zdzisław Wilk prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, pan Jan Kalman Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Energetyki  Cieplnej „Żyrardów”,  pan  Wiesław Piłat  Dyrektor Generalny „Polmos- Żyrardów”, pani Katarzyna Krzywda, przewodnicząca Rady Rodziców Zespołu Szkół Publicznych Nr 6 w Żyrardowie,  przybili pamiątkowe gwoździe na drzewcu nowego sztandaru.

          Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych Nr 6 dziękuje wszystkim którzy przyczynili się do powstania tak ważnej dla szkoły imprezy, która zapadnie wszystkim głęboko w pamięci.


   

 • Jasełka szkolne

  W dniu 19 grudnia 2014 roku  w świąteczny nastrój wprowadzili nas uczniowie kl.Va i Vb pod opieką wychowawców p. Beaty Sawickiej- Meli
  i p. Bożeny Lenarczyk, oraz pań od religii Anny Zawistowskiej i Anety Olszewskiej.

  Uczniowie zasiedli przy wigilijnym stole i opowiedzieli o tradycjach Świąt Bożego Narodzenia.

  Była okazja do wspólnego kolędowania przy akompaniamencie muzyków z kl. Va , którzy chętnie zaprezentowali swoje  pasje i talenty.


   

 • Sukcesy w Olimpiadzie Wiedzy Archimedes

  Uczniowie naszej szkoły w listopadzie 2014 r. brali udział w Olimpiadzie Wiedzy Archimedes. Plus- Matematyka Plus- XXII edycja.

  Wyniki przedstawiają się następująco:

  I miejsce z wyróżnieniem  (uczeń uzyskał maksymalną liczbę punktów- 100): Daniel Tarasiuk 2gb, Dawid Szlacheta,5b, Mikołaj Olszewski 6a.

  I miejsce ( uczeń uzyskał przynajmniej 96/100 punktów):Julia Sieczka3b, Krystian Tilzen3c, Hubert Adamiak 4b.

  II miejsce (uczeń uzyskał przynajmniej 92/100 punktów): Mateusz Kobus 3b, Gabriel Hajdaś 4b, Jakub Grzelak 4b, Nikodem Langa 5b, Dominika Lipka 3b, Szymon Wituła 3b, Mikołaj Tilzen 3c

  III miejsce (uczeń uzyskał przynajmniej 88/100 punktów):  Łukasz Jędrzejewski 4b, Paulina Olborska 4a, Tomasz Jankowski 2ga, Maja Szczepańska 3c, Łukasz Komża 3b.

  Serdecznie gratulujemy!


   

 • Życzenia świąteczne

   

   

  Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę uczniom i ich rodzinom dużo zdrowia
  i radości z dnia codziennego.
  Wesołych Świąt!

            Dyrektor szkoły Grażyna Beliniak

   

 • Mikołajki w naszej szkole

  W dniu 5 grudnia samorząd szkolny ogłosił akcję  Kto mikołajkowo ubrany, ten nie pytany”. Wielu uczniów wzięło to sobie do serca i w ubiegły piątek w szkole było pełno mikołajów, czerwonych ubrań, czy po prostu  czerwonych czapek z białym pomponem.  Były klasy, w których wszyscy uczniowie wzięli udział w tej akcji. Zdjęcia pokazują, jak uczniowie bawili się tego dnia.


   

 • Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

  Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

  W tym roku – 20 listopada - po raz pierwszy będziemy obchodzić Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji do ciekawych inicjatyw, dyskusji i zabaw zachęcają wspólnie Minister Edukacji Narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska i Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak.

  - Mamy nadzieję, że ustanowienie takiego dnia, uświadomi dzieciom, iż mają swoje prawa i powinny wiedzieć, jak z nich korzystać, a dorosłym przypomni, że mają tych praw zawsze przestrzegać – piszą we wspólnym liście.

  Uchwałę w sprawie Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka 7 listopada tego roku podjął Sejm RP. Wniosek w tej sprawie składał Rzecznik Praw Dziecka w sierpniu br.

  20 listopada będziemy także świętowali 25. rocznicę uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych Konwencji o Prawach Dziecka - najważniejszego dokumentu określającego prawa dziecka, którego Polska była inicjatorem i współtwórcą. Dokument do dzisiaj nazywany jest Światową Konstytucją Praw Dziecka.