• Bezpłatna pomoc telefoniczna i online dla uczniów, rodziców i nauczycieli

  Bezpłatna pomoc telefoniczna i online dla uczniów, rodziców i nauczycieli już dostępna!

  zrzut z ekranu strony z telefonem zaufania

  W ramach Rządowego Programu „Bezpieczna i Przyjazna Szkoła”, na zlecenie Ministra Edukacji Narodowej, Fundacja Dzieci Niczyje rozpoczęła już realizację  zadania publicznego pn. „Prowadzenie przez specjalistów  ogólnopolskiej infolinii interwencyjno-informacyjnej dla uczniów, w tym ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, ich rodziców, nauczycieli oraz innych podmiotów działających na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży”.

  W ramach programu infolinii interwencyjno-informacyjnej Fundacja Dzieci Niczyje zapewnia:

  • uczniom, w tym ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, bezpłatną i anonimową pomoc i wsparcie konsultantów Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111 (linia dostępna codziennie w godzinach 12:00 – 20:00, pomoc online dostępna na www.116111.pl/napisz).
  • rodzicom, nauczycielom oraz przedstawicielom podmiotów działających na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży bezpłatną pomoc konsultantów Telefonu dla rodziców i nauczycieli w sprawach bezpieczeństwa dzieci 800 100 100 (linia dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00 – 18:00, pomoc online dostępna pod adresem pomoc@800100100.pl).

  116 111 i  800 100 100 nie są numerami alarmowo-ratunkowymi. Jeśli potrzebna jest natychmiastowa pomoc, prosimy dzwonić pod numer alarmowy 112 (policja, straż pożarna, pogotowie).


   

 • Wakacyjny Telefon Zaufania

  Ruszył Wakacyjny Telefon Zaufania dla młodzieży!

  Klawaitura telefonuFot. freeimages.com, vierdrie

  Ruszył Wakacyjny Telefon Zaufania dla Młodzieży – 507 832 741! Swoje problemy mogą tam też zgłosić dorośli, pracujący na co dzień z młodymi ludźmi.

  To już 10. Edycja tej inicjatywy. Telefon działa przy Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, a organizuje go Grupa Edukatorów Seksualnych Ponton.

  Prowadzenie Wakacyjnego Telefonu Zaufania wspiera Ministerstwo Edukacji Narodowej.

  Dyżurujący przy telefonach ekspertki i eksperci odpowiadają na wszystkie pytania młodych ludzi, dotyczące m.in. zdrowia i dojrzewania. Osoby dorosłe – rodzice, opiekunowie, czy wychowawcy na koloniach i obozach – uzyskają wskazówki, jak rozmawiać z młodymi ludźmi. W przypadku poważniejszych problemów, każdy dzwoniący uzyska informację, do jakiej organizacji lub specjalisty może się zwrócić.

  Wakacyjny Telefon Zaufania działa od dzisiaj (środa, 1 lipca). Będzie czynny codziennie do 31 sierpnia, w godz. 19-21.

  Pytania można zadawać telefonicznie lub przez sms-y pod numerem 507 832 741.

  Więcej informacji na www.ponton.org.pl.

  Departament Informacji i Promocji
  Ministerstwo Edukacji Narodowej

 • Koniec roku szkolnego

  W piątek 26 czerwca 2015 r. odbyły się uroczyste zakończenia roku szkolnego dla poszczególnych grup wiekowych. Rozpoczęły się wakacje. Przed Wami czas odpoczynku, relaksu i dobrej zabawy. Życzymy wszystkim bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia 1 września 2015 r.


   

 • Bezpieczne wakacje - list minister edukacji narodowej do dyrektorów swzkół

  Bezpieczne wakacje nad wodą – list minister edukacji do dyrektorów szkół

  Bezpieczeństwo na wodzie - kadr z filmu

  – Przez ostatnie dwa miesiące utonęło w Polsce już ponad 60 osób. Uważam, tak jak i Państwo, że powinniśmy zrobić wszystko, by zapobiec tym dramatom – napisała w liście do dyrektorów szkół szefowa MEN.

  Joanna Kluzik-Rostkowska zachęca dyrektorów do pokazania uczniom filmu edukacyjnego, który może uchronić ich przed tragedią. Wszystko to w ramach przygotowania dzieci i młodzieży do bezpiecznego spędzenia wakacji.

  Film pt. „Bezpieczne przebywanie na akwenach śródlądowych i korzystanie ze sportów wodnych” przygotowali instruktorzy z Grupy Specjalnej Płetwonurków RP.

  Minister edukacji narodowej objęła tę inicjatywę honorowym patronatem.

  „Film trwa 43 minuty, akurat tyle, by poświęcić mu jedną lekcję” – pisze w liście szefowa MEN.

  Obejrzyj film  https://vimeo.com/131080204

  „Ten film może uratować komuś życie, dlatego gorąco zachęcam do pokazania go uczniom” – napisała Joanna Kluzik-Rostkowska.

  List minister edukacji do dyrektorów szkół.

  Statystyki są przerażające. Z roku na rok liczba utonięć wzrasta. W ostatnich pięciu latach woda odebrała życie prawie 2000 osób, w tym dzieciom i młodzieży.

  W  2014 r. utonęło 646 osób. To dlatego instruktorzy z Grupy Specjalnej Płetwonurków RP przygotowali film edukacyjny „Bezpieczne przebywanie na akwenach śródlądowych i korzystanie ze sportów wodnych”.  – Celem naszych działań jest podniesienie świadomości w zakresie bezpiecznego przebywania nad wodą oraz wykształcenie prawidłowych odruchów w sytuacjach zagrożenia od najmłodszych lat – wyjaśnia Maciej Rokus, szef Grupy Specjalnej Płetwonurków RP, autor i pomysłodawca akcji edukacyjnej.

 • Konkurs The best of the Best 2015 rozstrzygnięty

  The Best of the Best 2015 rozstrzygnięty!

  Młodzi ludzie wiedzą, że ucząc się języków obcych zwiększają swoje szanse na sukces osobisty i zawodowy we współczesnym świecie. Pragnąc zmotywować młodzież do nauki języka angielskiego, który jest niezwykle ważny dla każdego Europejczyka, by mógł  swobodnie poruszać się w dzisiejszym świecie, nauczycielki języka angielskiego z Zespołu Szkół Publicznych Nr 6, Beata Sawicka-Mela i Bogusława Mitrowska, organizują konkursy: języka angielskiego The Best of the Best i My Comic Book.

  Co roku bierze w nich udział liczna grupa uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów z Żyrardowa oraz Wiskitek, Guzowa i Międzyborowa. W tym roku konkursy przeprowadzone zostały pod patronatem Prezydenta Miasta Żyrardowa, wydawnictwa Oxford University Press oraz Dyrektora Zespołu Szkół Publicznych nr 6 w Żyrardowie.

  W ubiegłym tygodniu, już po raz dziewiąty odbyła się uroczystość podsumowania wyników i wręczenia nagród, którą swoją obecnością zaszczycili Dariusz Kaczanowski, Zastępca Prezydenta Miasta Żyrardowa i pani Barbara Cieplak, Naczelnik Wydziału Oświaty i Kultury Fizycznej w Żyrardowie.

  W kategorii gimnazjum laureatami zostali:

  1 miejsce - Mateusz Leśniewski ZSP Nr 3 w Żyrardowie
  2 miejsce - Jaśmina Kwiecień ZSP Nr 7 w Żyrardowie
  3 miejsce - Marcin Galiński ZSP Nr 3 w Żyrardowie i Las-Opolska Anna ZSP Nr 6 w Żyrardowie

  W kategorii szkół podstawowych w klasach 4-6 zwyciężyli:

  1 miejsce - Katarzyna Zielińska ZSP Nr 6 w Żyrardowie
  2 miejsce - Julia Krzywda ZSP Nr 6 w Żyrardowie
  3 miejsce - Blanka Patora Szkoła Podstawowa w Wiskitkach

  W kategorii szkół podstawowych w klasach I-III najlepsi okazali się:

  1 miejsce - Tomasz Rogoziński ZSP Nr 3 w Żyrardowie
  2 miejsce - Weronika Sobieraj ZSP Nr 3 w Żyrardowie
  3 miejsce - Łukasz Komża ZSP Nr 6 w Żyrardowie

  W konkursie na komiks w języku angielskim „My Comic Book – The World in 2050” komisja konkursu przyznała wyróżnienia:

  W kategorii Szkół Podstawowych w klasach I-III: Paweł Kalski ZSP Nr 2 w Żyrardowie 

  KLASY IV-VI: Magda Włodarska ZSP Nr 3 w Żyrardowie i  Oliwia Kakietek ZSP Nr 2
  w Żyrardowie

  Gimnazjum: Julia Pepel ZSP Nr 2 w Żyrardowie i  Anna Rosiak ZSP Nr 3 w Żyrardowie, Aneta Misiak ZSP Nr 6 w Żyrardowie oraz Aleksandra Odolczyk i Wiktoria Zagrajek ZSP Nr 6 w Żyrardowie.

  Nagrody w konkursach ufundowali: Prezydent Miasta Żyrardowa, wydawnictwo Oxford University Press i Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych nr 6 w Żyrardowie. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy w przyszłym roku szkolnym na X Konkurs „THE BEST OF THE BEST”.


   

 • Sukcesy naszych uczniów w zawodach pływackich

  W dniu 29 maja  na basenie  odbyły się indywidualne szkolne zawody w pływaniu. Gimnazjaliści
  z naszej szkoły pokazali, że potrafią pływać i zajęli kilka miejsc na podium. Maria Zagajewska z klasy 1ga zajęła I miejsce, Wiktoria Zagrajek z klasy 2ga II miejsce. Sebastian Kałęcki z klasy 1ga zajął I miejsce, a jego brat Mateusz Kałęcki zajął II miejsce. Michał Bartoszek z klasy 3ga zajął I miejsce
  w swojej kategorii wiekowej.


   

 • Kid Speak - ogólnopolski projekt edukacyjny w ZSP Nr 6

   

  Uczniowie naszej szkoły w dniach 1-3 czerwca uczestniczyli w projekcie Kid Speak. Jest  to ogólnopolski projekt edukacyjny organizowany przez stowarzyszenie AIESEC Polska działające we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim. AIESEC to największa międzynarodowa organizacja studencka istniejąca od 1948 roku. Działa w ponad 100 krajach na 1600 uniwersytetach i zrzesza 50 tysięcy członków. Priorytetem projektu Kid Speak jest  rozszerzenie wiedzy  uczniów na  temat: globalnej edukacji, historii, geografii, czy też obyczajów i kultury innych państw poprzez nauczanie tych zagadnień przez obcokrajowców w języku angielskim.

  Gościliśmy dwóch wolontariuszy:  Briana Daniela Lopeza z Meksyku i Serenę Green z Chin. Podczas spotkań z uczniami wolontariusze zapoznali ich  z kulturami Meksyku i Chin, opowiadali o historii swoich krajów, położeniu geograficznym, zwierzętach żyjących w Chinach i Meksyku  i innych ciekawostkach. Lekcje odbywały się w języku angielskim pod czujnym okiem naszych nauczycieli języka angielskiego.

  Zajęcia były  urozmaicone. Uczniowie mieli okazję przełamać barierę językową, Mogli praktycznie wykorzystać znajomość języka angielskiego. Poznali  obce kultury, uczyli się tolerancji, Mamy nadzieję, że zajęcia wpłyną na wzrost motywacji do regularnej nauki języków obcych, będą pomocne w odkryciu
  i rozwinięciu własnego potencjału oraz obudzą w najmłodszych uczniach ciekawość świata.

  Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców i nauczycieli z naszej szkoły, którzy gościli wolontariuszy w swoich domach, studenci mieli również okazję zwiedzić zabytkowy Żyrardów oraz poznać kulturę i obyczaje naszego regionu.


   

 • Profilaktyka "Smok Mądragon daje radę"

  „SMOK MĄDRAGON DAJE RADĘ” to edukacyjny projekt profilaktyczny, realizowany w naszej szkole w klasach 3b i 3c, obejmujący szeroko rozumianą tematykę bezpieczeństwa dzieci
  w najbliższym otoczeniu – w domu, w szkole, na drodze czy podczas zabawy.

  Ta inicjatywa społeczna działaniem podjętym przez Stowarzyszenie Laboratorium Troski, na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa dzieci i zmniejszenia wypadków z ich udziałem.

  Akcja adresowana jest do dzieci w wieku 6–9 lat, dlatego została przygotowana w konwencji bajkowo-fantastycznej. Jest to zabawna historia przygód kosmicznych bohaterów, którzy przybyli na Ziemię
  z ekspedycją badawczą z tajemniczej planety Bezpieczeństwa i Rozwagi. Ich przywódcą
  i mentorem jest rozważny i niezwykle mądry Smok Mądragon, który wraz ze swymi kosmicznymi przyjaciółmi odkrywa pewne zaskakujące dla nich reguły życia na Ziemi, a dzieci mogą razem z nimi uczyć się i poznawać podstawowe zasady bezpieczeństwa. W ramach tego projektu uczniowie spotkali sięz policjantami ruchu drogowego, strażakami, pielęgniarką szkolną. Otrzymali karty pracy zawierające 11 tematów, które krok po kroku zrealizowali z wychowawcami. Udział w projekcie uczulił uczniów na trudne sytuacje, które mogą zdarzyć się w codziennym życiu.

 • Goście z przedszkola w naszej szkole

  W dniu 22 maja w naszej szkole gościły przedszkolaki z Przedszkola Nr 9 mieszczącego się przy Placu Jana Pawła.  Część tych dzieci zawita w nowym roku szkolnym w progi naszej szkoły. Dzieci obejrzały szkołę: świetlicę, salę komputerową, bibliotekę
  i czytelnię. Zapoznały się również ze swoimi starszymi kolegami z klas 2a i 3b. Uczniowie tych klas przygotowali dla gości wiersze,  piosenki, rymowanki, a także słodkie upominki. Z kolei przedszkolaki przygotowały album z własnoręcznie przygotowanymi rysunkami, który wręczyły pani dyrektor. To była bardzo miła i pouczająca wizyta.


   

 • Pasje - J. Puchała, O. Szyszka i p. M. Radzikowski

  Pasje, to motor napędowy tego świata. Nasi uczniowie doskonale o tym wiedzą 
  i chętnie dzielą się swoimi zainteresowaniami z rówieśnikami. W kwietniu Julek Puchała opowiedział nam jak wygląda opieka nad psami rasowymi. Przedstawił kolegom swojego pupila, psa labradora. Piesek okazał się bardzo przyjazny i chętnie pozował do zdjęć, cierpliwie znosił duże zainteresowanie sobą. Na tym samym spotkaniu mieliśmy też możliwość zapoznania się z pasją kolejnego dziecka naszej Szkoły. Ola Szyszka starała się „zarazić” nas muzyką. Muzyka może wprowadzić nas w zaczarowany świat wyobraźni. Ola dopiero zaczyna  swoją przygodę z grą na gitarze, ale już ma imponującą wiedzę na jej temat. Odwiedził nas również dorosły gość Marek Radzikowski, który jest zapalonym myśliwym. Opowiedział o zwierzętach, polowaniach, zasadach, które obowiązują myśliwych, o tym, że myśliwy nie tylko poluje, ale też dba o zwierzęta i środowisko ich życia. Zachęcał do wybrania się na „łowy” z aparatem fotograficznym. Każde zdjęcie będzie znakomitym trofeum każdego młodego człowieka.


   

 • Nauka pływania na basenie

  Uczniowie klas III naszej szkoły  biorą udział w projekcie powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”. Zakłada on systematyczny i powszechny udział dzieci
  w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych z zakresu „nauki pływania”. Uczniowie klas III rozpoczęli swoją przygodę z pływaniem  w marcu i zakończą w czerwcu. Zajęcia na basenie bardzo podobają się uczniom. Chętnie w nich uczestniczą. Prawie wszyscy już umieją pływać, ale przede wszystkim oswoili się z wodą, nauczyli się bezpiecznego korzystania z basenu, reagowania na komunikaty ratowników.


   

 • Wycieczka do Malborka

  Ksiądz  Jarosław Wypchło po raz kolejny  zorganizował  autokarową pielgrzymkę. Tym razem     11 kwietnia udaliśmy się do Malborka, aby zwiedzić  gotycki, warowny zamek krzyżacki otoczony fosą. Przewodnik przedstawił nam krótką  historię zamku w Malborku. Zamek powstawał w kilku etapach od     XIII wieku  do wieku  XV .  Był rezydencją wielkich mistrzów zakonu krzyżackiego, a następnie siedzibą królów Polski. Został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

  Pogoda była piękna, wszystkim dopisywały humory, miło spędziliśmy dzień. Jak zwykle opiekunami były panie  z naszej szkoły;  Bożena Lenarczyk, Elżbieta Rogulska i Anna Zawistowska.

  W zakładce album fotograficzny kilka pamiątkowych zdjęć z tego sympatycznego wyjazdu.


   

 • Sukces Elizy Sokołowskiej w finale konkursu recytatorskiego"Warszawska Syrenka"

  W dniu 26.04.2015r. w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie odbył się finał 38 Konkursu Recytatorskiego ,,Warszawska Syrenka” Eliza Sosnowska uczennica klasy  1a  naszej szkoły,  otrzymała  w tym konkursie w kategorii klas I-III   wyróżnienie. Elizę przygotowała  pani Małgorzata Świetlik. Konkurs ,,Warszawska Syrenka”  organizowany już od 38 lat i cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem prezentując  wysoki poziom recytacji. To ogromne osiągnięcie znaleźć się wśród laureatów tak prestiżowego konkursu. W etapie finałowym wzięło udział 187 recytatorów, których prezentacje oceniało profesjonalne jury w składzie: przewodniczący Jerzy Łazewski-aktor, Anna Karczmarczyk-aktorka, Rafał Królikowski –aktor. W finale wziął udział również nasz uczeń gimnazjum Damian  Tarasiuk, przygotowany prze panią Jadwigę  Feder.


   

 • Ogólnopolski Dzień Matematyki

  W dniu 12.03.2015r  Publiczne Gimnazjum Nr 6 w Żyrardowie wzięło udział         w Ogólnopolskim  Dniu  Matematyki- „ Matematyka w różnych dziedzinach życia” organizowanym przez Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4 Improve pod patronatem MEN.

  Celem tego dnia jest pokazanie, że:

  - matematyka może być interesująca i prosta,

  - matematyka jest Królową Nauk i jest przydatna również podczas lekcji z innych przedmiotów,

  - bez matematyki nie da się żyć i dlatego trzeba się jej uczyć.

  Dzień Matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać inną stronę tej nauki. Matematyka może być przyjemna i dawać radość.

  Tak też się stało.  6 drużyn z każdej kasy gimnazjalnej reprezentowały 6- osobowe drużyny walcząc
  o tytuł mistrza w szkole . Zabawa była radosna, intensywna, koleżeńska. Każda drużyna była zwycięska, ale największą liczbę punktów zdobyła klasa IIga i IIIga. Zadania były ciekawe ułatwiające  poruszanie się po rzeczywistości w sposób świadomy. Uczniom bardzo podobał się sposób dobranych zadań, oraz to że mogli pobawić się matematyką.
  W tym roku pierwszy raz braliśmy udział w takim dniu, ale chętnie za rok będziemy uczestniczyć także ze szkołą podstawową.

  Opiekunowie : Iwona Łowicka, Jolanta Adamczyk

  Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać inną stronę tej nauki. Matematyka może być przyjemna i dawać radość.

   

 • Eliminacje Konkursu Recytatorskiego

  W dniu 11 marca odbyły się szkolne eliminacje Konkursu Recytatorskiego. Do konkursu przystąpiło 18 uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Jury konkursu w składzie: dyrektor szkoły Grażyna Beliniak, wicedyrektor Hanna Wolniewicz i wychowawca klasy 0a Ewa Szklarska wybrało 6 osób, które będą reprezentowały naszą szkołę w eliminacjach miejskich. Są to: Eliza Sosnowska klasa 1a, Julia Drozdowska klasa 2b, Natalia Fibic, klasa 3b, Amelia Szczepanik klasa 3c, Zofia Cymerska klasa 4a, Daniel Tarasiuk klasa 2gb. Na kolejnym, miejskim etapie, który odbył się w Centrum Kultury zostały wyłonione 4 osoby z naszej szkoły: Eliza Sosnowska, Amelia Szczepanik, Zofia Cymerska, Daniel Tarasiuk. Osoby te będą reprezentowały naszą szkołę w dniu 9 kwietnia na eliminacjach we Mszczonowie.


   

 • Wielkanocne życzenia

   

  Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych
  składam wiosenne życzenia,
  aby w ten czas  w Waszych sercach,
  rodzinach i domach zagościła radość, spokój
  i wielka nadzieja odradzającego się życia.

  Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych Nr 6 w Żyrardowie Grażyna Beliniak

 • Wiosenna przerwa świąteczna

  Wiosenna przerwa świąteczna trwa w dniach 2 – 7 kwietnia 2015 r.

   

 • Sprawdzian szóstoklasisty

  Szóstoklasiści piszą dzisiaj (środa, 1 kwietnia) sprawdzian.

  Odbywa się on zgodnie z poniższym harmonogramem:

   

  Harmonogram sprawdzianu szóstoklasisty

  Część Godzina rozpoczęcia Czas trwania
  Część 1. Zadania z języka polskiego i matematyki 9:00 80 minut
    przerwa
  Część 2. Zadania z wybranego języka obcego 11:45 45 minut

  W przypadku uczniów, którym przysługuje dostosowanie warunków przeprowadzania sprawdzianu, czas pracy z arkuszem może zostać przedłużony

  • o 40 minut – w przypadku części 1.
  • o 25 minut – w przypadku części 2.

  W 2015 r. do sprawdzianu zostało zgłoszonych 349 312 uczniów, dla których przygotowanych zostało:

  • 21 różnego rodzaju arkuszy z języka polskiego i matematyki (w języku polskim, litewskim, niemieckim i ukraińskim)
  • oraz
  • 38 różnego rodzaju arkuszy (wraz z płytami) z języków obcych nowożytnych.

  Prace szóstoklasistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki przysłane do szkół przez okręgową komisję egzaminacyjną do 29 maja br. Uczniowie otrzymają zaświadczenia w dniu zakończenia roku szkolnego (26 czerwca br.) wraz ze świadectwem ukończenia szkoły podstawowej.

  Arkusze wykorzystane na tegorocznym sprawdzianie będą opublikowane dzisiaj na stronach internetowych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i okręgowych komisji egzaminacyjnych odpowiednio:

  • ok. godz. 13:00 – zadania z języka polskiego i matematyki
  • ok. godz. 15:00 – zadania z języków obcych nowożytnych.

  Tegoroczny sprawdzian będzie po raz pierwszy przeprowadzony w nowej formule, a zadania będą sprawdzały poziom opanowania wiadomości i umiejętności określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego.

  Życzymy naszym uczniom pomyślnego napisania sprawdzianu!

 • UWAGA! RODZICE I UCZNIOWIE!

  PRZYPOMINAM, ŻE W DNIU 11 KWIETNIA- SOBOTA ODPRACOWUJEMY DZIEŃ
  5 CZERWCA- PIĄTEK. W TYM DNIU WSZYSTKIE KLASY PRACUJĄ WEDŁUG PLANU  PIĄTKOWEGO.


   

 • Kryteria przyjmowania uczniów do szkoły

  Kryteria przyjmowania uczniów

  do Szkoły Podstawowej Nr 6 w Żyrardowie

  i Publicznego Gimnazjum Nr 6 w Żyrardowie

  na rok szkolny 2015/2016

   

  1. Zasady przyjmowania uczniów do zespołu.
   1. Do oddziału przedszkolnego przyjmowane są dzieci na wniosek rodziców. Dzieci
    5 letnie są obowiązane odbyć roczne przygotowanie przedszkolne w oddziale przedszkolnym. O przyjęciu dziecka do oddziału przedszkolnego decyduje komisja rekrutacyjna zgodnie z liczbą miejsc w oddziałach przedszkolnych w szkole oraz zasadami określonymi w ustawie o systemie oświaty. Szczegółowa informacja dotycząca rekrutacji jest przedstawiana na stronie Urzędu Miasta Żyrardów.
   2. Do szkoły podstawowej przyjmuje się:
  1. z urzędu - dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły podstawowej na podstawie zgłoszenia rodziców/prawnych opiekunów (zgłoszenie należy złożyć w szkole obwodowej w okresie od 10.03.2015r godz. 9:00 do 31.03.2015r godz. 12:00),
  2.  na wniosek rodziców (prawnych opiekunów) – dzieci zamieszkałe poza obwodem szkoły podstawowej, w przypadku gdy szkoła dysponuje wolnymi miejscami.
   1. Do pierwszej klasy gimnazjum przyjmuje się:
  1. z urzędu – absolwentów szkół podstawowych zamieszkałych w obwodzie gimnazjum na podstawie zgłoszenia rodziców/ prawnych opiekunów,
  2. na wniosek rodziców (prawnych opiekunów) - absolwentów szkół podstawowych zamieszkałych poza obwodem gimnazjum, w przypadku, gdy gimnazjum dysponuje wolnymi miejscami.
  1. Decyzję o przyjęciu uczniów podejmuje dyrektor zespołu.
  2. Kandydaci zamieszkali poza obwodem szkoły podstawowej mogą być przyjęci do klasy pierwszej po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, jeżeli szkoła podstawowa nadal dysponuje wolnymi miejscami na podstawie następujących kryteriów:
  1. Rodzeństwo kandydata będzie uczęszczało do naszej szkoły w roku szkolnym 2015/2016(32 pkt.),
  2. Kandydat zamieszkuje poza gminą Miastem Żyrardowem (16 pkt.),
  3. Rodzic/opiekun prawny  kandydata jest zatrudniony w placówce oświatowej prowadzonej przez gminę Miasto Żyrardów ( 8 pkt.),
  4. Kandydat wychowywany jest w rodzinie zastępczej (4 pkt.),
  5. Rodzice/opiekunowie prawni kandydata są niepełnosprawni (2 pkt.).
  1. Warunkiem prowadzenia postępowania rekrutacyjnego do pierwszej klasy szkoły podstawowej jest złożenie przez zainteresowanych rodziców/prawnych opiekunów wniosku o przyjęcie do szkoły w terminie od  7.04.2015, godz. 9.00  do 17.04.2015r, godz. 12.00 którego wzór dostępny będzie w szkole i na stronie internetowej miasta  www.zyrardow.pl Wnioski złożone po tym terminie nie będą rozpatrywane.
  2. Do wniosku rodzice/prawni opiekunowie dołączają dokumenty/oświadczenia potwierdzające spełnianie kryteriów.
  3. Oświadczenia składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań. Składający oświadczenie jest obowiązany do zawarcia w nim klauzuli następującej treści: „Jestem świadomy odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia” (art. 20t ust 6 Ustawy o systemie oświaty).  Wzory oświadczeń dostępne będą w szkole.
  4. Wypełniony wniosek:
   1. podpisują oboje rodzice/prawni opiekunowie dziecka i składają w szkole,
   2. podpisy złożone na wniosku są potwierdzeniem zgodności informacji zawartych
    we wniosku ze stanem faktycznym,
   3. za sprawdzenie i potwierdzenie zgodności informacji zawartych we wniosku odpowiedzialny jest dyrektor szkoły.
  1. Wniosek rozpatruje komisja rekrutacyjna powołana przez dyrektora szkoły.
  1. Na podstawie spełnianych przez kandydata kryteriów kwalifikacyjnych
   i określonej minimalnej liczby punktów niezbędnych do przyjęcia, komisja rekrutacyjna ustala kolejność przyjęć.
  2. W przypadku uzyskania przez grupę kandydatów równorzędnych wyników, komisja rekrutacyjna ustala kolejność kwalifikacji w drodze losowej.
  3. Komisja rekrutacyjna podaje do publicznej wiadomości wyniki postępowania rekrutacyjnego, w formie listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych
   do przyjęcia w dniu 27.04.2015r o godz. 13:00
  4. Rodzice/prawni opiekunowie dzieci zakwalifikowanych do przyjęcia składają pisemne potwierdzenie woli zapisu w szkole, do której dziecko zostało zakwalifikowane;
   w dniach od 27.04.2015r. godz. 13:00 do 5.05.2015r. godz. 13:00
  5. Komisja rekrutacyjna przyjmuje dziecko do szkoły, jeżeli zostało zakwalifikowane
   do przyjęcia i rodzice potwierdzili wolę zapisu,
  6. Komisja rekrutacyjna podaje do publicznej wiadomości listę kandydatów przyjętych
   i nieprzyjętych do szkoły w dniu 8.05.2015r. o godz. 13:00.
  7. Rodzice/prawni opiekunowie dzieci, które nie zostały przyjęte mogą: wnioskować
   do komisji rekrutacyjnej o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia dziecka
   do danej szkoły w terminie 7 dni od dnia podania do publicznej wiadomości listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych, wnieść do dyrektora szkoły odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej w terminie 7 dni od dnia otrzymania uzasadnienia.
   Na rozstrzygnięcie dyrektora szkoły służy skarga do sądu administracyjnego.
  1. Kandydaci zamieszkali poza obwodem gimnazjum mogą być przyjęci w przypadku gdy szkoła dysponuje wolnymi miejscami po przyjęciu wszystkich kandydatów zamieszkałych w obwodzie gimnazjum, na podstawie następujących kryteriów:
  1. Liczba punktów za wynik sprawdzianu po VI klasie  (maksymalnie 40 pkt.),
  2. Suma punktów uzyskanych na świadectwie ukończenia VI klasy z ocen
   z pięciu przedmiotów tj. języka polskiego, matematyki, języka obcego, przyrody, historii (maksymalnie 30 pkt.),
  3. Kandydat wychowywany w rodzinie zastępczej (24 pkt.),
  4. Kandydat zamieszkały poza gminą Miastem Żyrardowem (20 pkt.),
  5. Rodzic kandydata jest zatrudniony w gminnej placówce oświatowej (16 pkt.),
  6. Rodzeństwo kandydata będzie uczęszczało w roku szkolnym 2014/2015 do naszej szkoły (10 pkt.),
  7. Kandydat na świadectwie ukończenia klasy VI ma co najmniej bardzo dobrą ocenę zachowania (8 pkt.),
  8. Średnia ocen kandydata (do dwóch miejsc po przecinku) na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej uzyskana ze wszystkich przedmiotów (maksymalnie 6 pkt.).
  1. Warunkiem prowadzenia postępowania rekrutacyjnego jest złożenie przez rodziców/prawnych opiekunów wniosku, którego wzór dostępny będzie w szkole i na stronie internetowej miasta  www.zyrardow.pl
  2. Do wniosku rodzice/prawni opiekunowie dołączają dokumenty/oświadczenia potwierdzające spełnianie kryteriów.
  3. Oświadczenia składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań. Składający oświadczenie jest obowiązany do zawarcia w nim klauzuli następującej treści: „Jestem świadomy odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia” (art. 20t ust 6 Ustawy o systemie oświaty).  Wzory oświadczeń dostępne będą w szkole.
  4. Wypełniony wniosek:
   1. podpisują oboje rodzice/prawni opiekunowie dziecka i składają w szkole,
   2. podpisy złożone na wniosku są potwierdzeniem zgodności informacji zawartych
    we wniosku ze stanem faktycznym,
   3. za sprawdzenie i potwierdzenie zgodności informacji zawartych we wniosku odpowiedzialny jest dyrektor szkoły.
  1. Wniosek rozpatruje komisja rekrutacyjna powołana przez dyrektora szkoły.
  1. Na podstawie spełnianych przez kandydata kryteriów kwalifikacyjnych i określonej minimalnej liczby punktów niezbędnych do przyjęcia, komisja rekrutacyjna ustala kolejność przyjęć.
  2. W przypadku uzyskania przez grupę kandydatów równorzędnych wyników, komisja rekrutacyjna ustala kolejność kwalifikacji w drodze losowej.
  3. Komisja rekrutacyjna podaje do publicznej wiadomości wyniki postępowania rekrutacyjnego,
   w formie listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przyjęcia.
  4. Rodzice/prawni opiekunowie kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia składają pisemne potwierdzenie woli zapisu w szkole, do której kandydat został zakwalifikowany.
  5. Komisja rekrutacyjna przyjmuje kandydata do szkoły, jeżeli został zakwalifikowany
   do przyjęcia i rodzice potwierdzili wolę zapisu,
  6. Komisja rekrutacyjna podaje do publicznej wiadomości listę kandydatów przyjętych
   i nieprzyjętych do szkoły.
  7. Rodzice/prawni opiekunowie kandydatów, którzy nie zostali przyjęci mogą wnioskować
   do komisji rekrutacyjnej o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia do danej szkoły
   w terminie 7 dni od dnia podania do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych
   i nieprzyjętych, następnie wnieść do dyrektora szkoły odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej w terminie 7 dni od dnia otrzymania uzasadnienia. Na rozstrzygnięcie dyrektora szkoły służy skarga do sądu administracyjnego.
  1. Dyrektor zespołu, nie później niż do końca lutego każdego roku podaje kandydatom
   do wiadomości kryteria, o których mowa w ust. 6 i 12.
  2. Laureaci konkursów o zasięgu wojewódzkim i ponadwojewódzkim, których program obejmuje
   w całości lub poszerza treści podstawy programowej co najmniej jednego przedmiotu, przyjmowani są do gimnazjum niezależnie od kryteriów, o których mowa w ust. 12.
  3. Terminy rekrutacji oraz składania dokumentów do gimnazjum, wchodzącego w skład zespołu podawane są w zarządzeniu Kuratora Oświaty w Warszawie.
  4. Na wniosek rodziców (prawnych opiekunów) ucznia oraz po zasięgnięciu opinii poradni psychologiczno – pedagogicznej dyrektor zespołu może zezwolić na pozaszkolną formę realizacji obowiązku szkolnego.
  5. Na wniosek rodziców (prawnych opiekunów) ucznia oraz po zasięgnięciu opinii poradni psychologiczno – pedagogicznej dyrektor zespołu może zezwolić na odroczenie lub wcześniejsze realizowanie obowiązku szkolnego.

   

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół Publicznych Nr 6 w Żyrardowie
  96-300 Żyrardów
  ul. Mireckiego 56
  zsp6@zyrardow.pl
 • 46 855 3149
  fax 46 855 3149

Galeria zdjęć