• Życzenia świąteczne

   

   

  Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę uczniom i ich rodzinom dużo zdrowia
  i radości z dnia codziennego.
  Wesołych Świąt!

            Dyrektor szkoły Grażyna Beliniak

   

 • Mikołajki w naszej szkole

  W dniu 5 grudnia samorząd szkolny ogłosił akcję  Kto mikołajkowo ubrany, ten nie pytany”. Wielu uczniów wzięło to sobie do serca i w ubiegły piątek w szkole było pełno mikołajów, czerwonych ubrań, czy po prostu  czerwonych czapek z białym pomponem.  Były klasy, w których wszyscy uczniowie wzięli udział w tej akcji. Zdjęcia pokazują, jak uczniowie bawili się tego dnia.


   

 • Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

  Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

  W tym roku – 20 listopada - po raz pierwszy będziemy obchodzić Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji do ciekawych inicjatyw, dyskusji i zabaw zachęcają wspólnie Minister Edukacji Narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska i Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak.

  - Mamy nadzieję, że ustanowienie takiego dnia, uświadomi dzieciom, iż mają swoje prawa i powinny wiedzieć, jak z nich korzystać, a dorosłym przypomni, że mają tych praw zawsze przestrzegać – piszą we wspólnym liście.

  Uchwałę w sprawie Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka 7 listopada tego roku podjął Sejm RP. Wniosek w tej sprawie składał Rzecznik Praw Dziecka w sierpniu br.

  20 listopada będziemy także świętowali 25. rocznicę uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych Konwencji o Prawach Dziecka - najważniejszego dokumentu określającego prawa dziecka, którego Polska była inicjatorem i współtwórcą. Dokument do dzisiaj nazywany jest Światową Konstytucją Praw Dziecka.