UWAGA! RODZICE I UCZNIOWIE!
PRZYPOMINAM, ŻE W DNIU 11 KWIETNIA- SOBOTA ODPRACOWUJEMY DZIEŃ
5 CZERWCA- PIĄTEK. W TYM DNIU WSZYSTKIE KLASY PRACUJĄ WEDŁUG PLANU PIĄTKOWEGO.
Kryteria przyjmowania uczniów
do Szkoły Podstawowej Nr 6 w Żyrardowie
i Publicznego Gimnazjum Nr 6 w Żyrardowie
na rok szkolny 2015/2016
W przeddzień inauguracji miejskich obchodów Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych odbył się w Resursie finał I Żyrardowskiego Konkursu Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych. Konkurs, zorganizowany przez Urząd Miasta Żyrardowa, adresowany był do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu żyrardowskiego. Prezydent Wojciech Jasiński do pracy w komisji konkursowej zaprosił majora Edwarda Dębińskiego, żołnierza Armii Krajowej, Bogusława Nietrzebkę, dyrektora Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie i Sławomira Maszewskiego, nauczyciela historii w LO im. Stefana Żeromskiego, któremu powierzył przygotowanie konkursu od strony merytorycznej.
W dniu 27 lutego odbył się I Żyrardowski Konkurs Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych. Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów z klasy 3ga: Kamil Szymański i Aleksy Radziszewski. Opiekunem chłopców była pani Bożena Markucińska. Kamil Szymański zajął III miejsce. Gratulujemy.
Już od kilku lat w naszej szkole realizujemy projekt „Pasje dziecięce’’. W piątek 13 lutego odbyło się kolejne spotkanie. Tym razem młodym wykładowcą była Kasia Woźniak z klasy 6b, a dorosłym dr hab. Bogdan Zagajewski z Zakładu Geoinformatyki, Kartografii i Teledetekcji Uniwersytetu Warszawskiego. Kasia z entuzjazmem opowiadała o swojej pasji, którą jest gastronomia. W ciekawy sposób przybliżyła kuchnie świata i ich tradycyjne potrawy. Ulubionym deserem, który lubi wykonywać jest sernik na kruchym cieście. Zaprezentowała wiele książek kucharskich, z których czerpie pomysły oraz ulubiony fartuszek, z którym nie rozstaje się podczas kulinarnych podbojów. Pan Bogdan Zagajewski zabrał nas do Gabonu, kraju położonego w środkowej części Afryki. Mówił o kulturze, tradycjach oraz czyhających niebezpieczeństwach. Przedstawił trasę wyprawy, opowiedział wiele ciekawostek np. to, że dziewczynki bardzo chciałyby mieć proste włosy. Podczas prezentacji bogatej galerii zdjęć zachęcał do dyskusji, w której chętnie uczestniczyli uczniowie. Dzięki realizacji wyżej wymienionego projektu uczniowie naszej szkoły mają możliwość spotkania ciekawych ludzi, poszerzania swojej wiedzy, przeniesienia się choć na chwilę w inne miejsca, jak również poznania różnorodnych zainteresowań swoich kolegów i koleżanek.
Opiekunki projektu
Pierwsza pomoc już od najmłodszych lat
Nasi najmłodsi z „0 b ” w piątek 13 lutego poznali zasady udzielania pierwszej pomocy. Dwie uczennice z 3ga Aneta Misiak i Magda Mrówczyńska pod opieką p. Jolanty Czapigi w profesjonalny sposób zapoznały dzieci jak należy się zachować i jakie wykonać czynności gdy ktoś straci przytomność. Mali uczestnicy spotkania dzielnie ćwiczyli na fantomie, utrwalili również numery alarmowe.
Nie trzeba nic wpłacać! Wystarczy tylko zdecydować gdzie ma trafić 1% Twojego podatku (Waszej rodziny, przyjaciół). Jeżeli nie podejmiesz tej decyzji, o Twoich pieniądzach będą decydować inni! Wskaż w rocznym rozliczeniu PIT gdzie ma trafić Twój 1% podatku. Masz do tego prawo! Możesz skorzystać z dedykowanego organizacji "Przyjazna szkoła" programu do rozliczenia rocznego PITY 2013 – po wypełnieniu za jego pomocą PIT-u 1% trafi automatycznie na nasze konto (pamiętaj o wpisaniu numeru i nazwy naszej szkoły). KRS 0000031762
ZESPÓŁ SZKÓŁ PUBLICZNYCH NR 6 W ŻYRARDOWIE, 600000059964
Przekaż 1% NA SZKOŁĘ SWOJEGO DZIECKA!
Wystarczy w deklaracji PIT wpisać nazwę organizacji, podać jej numer KRS i podać 1% podatku. To wszystko - żadnych dodatkowych dokumentów, procedur ani czekania. Urząd Skarbowy zajmuje się resztą sam.
Poniżej wzór jak wypełnić PIT w tym roku.
1. Przekaż naszej szkole 1% podatku.
Możesz też :
2. Wydrukować „Poświadczenie przekazania 1%” i uzupełnić. Druk jest dostępny na stronie http://www.ps.org.pl lub w sekretariacie szkoły.
3. Oddać druk do szkoły, której chcesz pomóc, przekazując 1%. To przyśpieszy procedurę skorzystania z tych środków. W innym wypadku będziemy musieli czekać na informację z urzędów skarbowych.
W polu 126 (PIT-37, pozycje tego pola w innych PIT-ach mogą się różnić), należy wpisać Nazwę wybranej przez siebie szkoły oraz (w miejscu XXX...) jej 12- cyfrowy Numer Identyfikacyjny Partnera.
ZESPÓŁ SZKÓŁ PUBLICZNYCH NR 6 W ŻYRARDOWIE, 600000059964
W piątek 9 stycznia 2015r. nasza klasa 3 b pojechała na wycieczkę do Krakowa. Wyjechaliśmy rano pociągiem pospiesznym do Warszawy, a potem przesiedliśmy się do pociągu do Krakowa. Było głośno i bardzo wesoło. O 12:47 byliśmy już w Krakowie. Zakwaterowaliśmy się w hostelu ,, Centrum Kraków’’. Potem poszliśmy na obiad do restauracji ,, Koko’’. Po obiedzie zwiedzaliśmy piękne szopki w muzeum. Była to bardzo ciekawa i piękna wystawa. Wszystkie szopki były własnoręcznie zrobione przez dorosłych i dzieci. Zwiedziliśmy też Bazylikę Mariacką. Następnie poszliśmy do hostelu i mieliśmy czas wolny – świetnie się bawiliśmy. Potem była kolacja w pizzerii. Jedliśmy pyszną pizzę. Po kolacji poszliśmy zwiedzać Stare Miasto, które wieczorem było pięknie oświetlone. Po wieczornym spacerze zmęczeni poszliśmy spać. W sobotę obudziliśmy się o 6.30, zjedliśmy śniadanie i wyruszyliśmy na zwiedzanie Wawelu, Zamku Królewskiego, Katedry i Smoczej Jamy. W Sukiennicach kupiliśmy pamiątki. Po zakupach poszliśmy na obiad, a potem po swoje bagaże do hostelu. Największą atrakcją był przejazd pendolino do Warszawy. Pociąg ten jest nowoczesny i bardzo szybko jeździ. Wieczorem byliśmy już w Żyrardowie, gdzie czekali na nas stęsknieni rodzice. Była to wspaniała wycieczka!!!
Ogromne podziękowania od całej naszej klasy należą się głównemu organizatorowi Panu Bogdanowi Zagajewskiemu. Dziękujemy i prosimy o więcej takich wycieczek!
Klaudia Bodych uczennica z klasy 6b zdobyła tytuł finalisty konkursu przedmiotowego z przyrody Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Uczennica musiała pokonać wiele trudności, lecz dzielnie przechodziła przez kolejne etapy konkursu. Warto wspomnieć, iż do etapu rejonowego zakwalifikowało się 141 uczniów, a do etapu wojewódzkiego tylko 35. Klaudia wykazała się nie tylko wiedzą wykraczającą poza zakres materiału obowiązujący szóstoklasistę, ale również pracowitością i inteligencją. Zdobyte umiejętności przyrodnicze wykorzystała podczas rozwiązywania jakże trudnych, skomplikowanych zadań. Klaudio, życzę Ci sukcesów w kolejnych latach nauki.
Elżbieta Rogulska
Rozpoczęły się ferie zimowe. W dniach 19 stycznia - 1 lutego 2015 r. uczniowie szkół województwa mazowieckiego mają wolne.
Ten wolny czas można spędzić korzystając z ofert placówek z naszego miasta.
W czasie ferii:
Pełna oferta placówek z naszego miasta - http://www.zyrardow.pl/redir:index?wiecej=14183&wiecej_news=1
Oferta Centrum Kultury - http://ck.zyrardow.pl/_/ck/index.php/site/article/_718/ZIMA+W+MIE%C5%9ACIE+2015
Poradniki i ważne informacje można znaleźć także na stronach m.in.:
Bezpiecznych ferii dla naszych uczniów życzy Grażyna Beliniak - dyrektor szkoły i nauczyciele uczący w szkole.
Skład Samorządu Uczniowskiego (01.XI.2014 – 31.X.2015r.)
Przewodnicząca:
1. Wiktoria Zagrajek kl.2ga
Zastępcy:
2. Piotr Fibich kl.6a
3. Zuzanna Bujalska kl.2gb
Członkowie Zarządu:
4. Klaudia Bodych kl.2gb
5. Martyna Budzińska kl.1gb
6. Julia Woźniak kl.5a
7. Sandra Jakubowska kl.2ga
8. Aleksandra Komża kl.5b
9. Aleksandra Kozłowska kl.3gb
10. Lena Łapińska kl.6a
11. Weronika Majak kl.3ga
12. Aneta Misiak kl.3ga
13. Julia Szyszka kl.1ga
14. Daniel Tarasiuk kl.2gb
15. Zuzanna Zduj kl.1ga
12 stycznia 2015 roku wolontariusze naszej szkoły wzięli udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.
Wprawdzie pogoda nie sprzyjała, ale przez kilka godzin wszyscy wytrwale kwestowali na rzecz chorych dzieci i seniorów.
Jako wolontariusze w kweście uczestniczyli; Kamila Kałużna, Magdalena Bartoszek, Michał Bartoszek, Weronika Trentowska, Natalia Gronkiewicz, Aneta Misiak, Wiktoria Zagrajek, Sandra Jakubowska, Paulina Kępka, Julia Ksit, Aleksandra Odolczyk.
Wolontariusze kwestowali pod opieką nauczycieli - Jolanty Jankowskiej i Anny Zawistowskiej.
„Człowiek pada, lecz sztandar powiewa”.
Bertolt Brecht
W dniu 4 listopada 2014r, nasza szkoła obchodziła „Święto Sztandaru”. Prace rozpoczęliśmy ponad dwa lata temu od zaprojektowania sztandaru. Nad jego wyglądem pracował cały zespół nauczycieli. Ostatecznie awers sztandaru przedstawia wizerunek Elizy Orzeszkowej na jasnym kremowym tle. Nad portretem znajduje się napis Zespół Szkół Publicznych Nr 6. Napis Szkoła Podstawowa Nr 6 i Publiczne Gimnazjum Nr 6 okala twarz patronki. Pod portretem znajdują się słowa: im. Elizy Orzeszkowej w Żyrardowie. Na rewersie sztandaru na czerwonym tle znajduje się Orzeł Biały.
Dyrektor szkoły pani Grażyna Beliniak na początku marca 2014 roku zawiozła osobiście projekt do pracowni hafciarskiej Sióstr Westiarek Jezusa w Duchnicach. Siostra Barbara, która wyszywała ten sztandar pracowała nad nim pół roku. Termin święta został ustalony na 4 listopada 2014r. z biskupem Józefem Zawitkowskim oraz proboszczem parafii św. Karola Boromeusza księdzem Stanisławem Puchaczewskim. Od momentu ustalenia terminu imprezy zaczęły się intensywne przygotowania do niej. Powstał ogólny scenariusz ramowy, którego pomysłodawczynią była pani Ewa Szklarska -reżyser całości imprezy. Zawarte w nim były pomysły na część artystyczną i przydział prac. Grono pedagogiczne podzielono na poszczególne zespoły, a wśród nich wyznaczono liderów. Poszczególne pomysły konsultowane były i udoskonalane na specjalnych radach pedagogicznych poświęconych tej imprezie. Zespół sztandarowy pod opieką pani Elżbiety Rogulskiej i pani Jolanty Jankowskiej stworzył scenariusz poświęcenia sztandaru w kościele oraz scenariusz części oficjalnej
w szkole. Dla uczniów z pocztu sztandarowego zakupiono jednakowe stroje. Zespół ten zaprosił również poczty sztandarowe z zaprzyjaźnionych szkół. Zamówił pamiątkowe grawerowane gwoździe sztandarowe oraz dwie gabloty: na stary i nowy sztandar. Uczestnikami pocztu sztandarowego byli: chorąży Michał Bartoszek i asysta Aneta Misiak i Paulina Redosz oraz chorąży Michał Dróżka
i asysta Klaudia Bodych i Julia Krzywda Poczet sztandarowy złożony z rodziców to : chorąży Jacek Kałęcki i asysta Katarzyna Krzywda i Agnieszka Maciejewska. Za część kościelną, przygotowanie darów oraz osób towarzyszących w mszy świętej odpowiedzialna była pani Aneta Olszewska. W części kościelnej udział wzięli : pan Marek Szkop, pani Dorota Kacprzak, pani Iwona Łowicka, pani Aneta Olszewska, pan Łukasz Kosiarek, pan Piotr Cymerski, Łukasz Łowicki, Aleksandra Odolczyk 2ga, Michał Szymerski 2ga, Magdalena Kosiarek 1b, Jakub Grankowski 2a, oraz uczniowie klasy 2gb: Daniel Tarasiuk, Patryk Stefanowski, Sandra Król , Arkadiusz Janiszek, Zuzanna Kalkucińska , Natalia Kowalska, Natalia Gronkiewicz , Wiktoria Pintal, Krystian Chrobot, Dariusz Kuran , Jakub Olszewski , Damian Karaś, Klaudia Antosz. Muzykę do części artystycznej przygotowała pani Agnieszka Orzechowska. Powołano dwa zespoły taneczne. Uczniów klasy 2a tańczących poloneza przygotowała pani Grażyna Świątek i pani Dorota Bolek. Strojami dla tancerzy zajęła się pani Katarzyna Fura. Poloneza tańczyli : Aleksandra Gwardecka, Nikola Karolak, Lucjan Kowalski, Amelia Kozłowska, Łapiński Maciej, Eliza Łojszczyk, Wiktoria Manelska, Gabriela Marciniak, Antoni Michalski, Urszula Osiecka, Gabor Pawłowski, Joanna Sadowska, Bartosz Szymański, Adrian Tomaszewski, Grzegorz Zagrajek, Oskar Zawadzki. Drugi zespół taneczny stanowili uczniowie klasy 1ga, którzy zatańczyli walca. Układ taneczny przygotowała pani Bożena Markucińska. Walca zaprezentowali: Bartłomiej Bakalarski, Adrian Jurkiewicz, Mateusz Kałęcki, Sebastian Kałecki, Kamila Kałużna, Damian Płodowski, Magdalena Prządka, Marta Rześna, Paulina Sielska, Damian Sobieszek,Julia Szyszka, Maria Zagajewska. W zespole tym tańczyli gościnnie także państwo Piaseccy, współpracujący ze szkołą rodzice uczennicy klasy 4a. Stroje dla uczniów przygotowały panie: Teresa Zawistowska oraz Ewa Ścibek. Stroje uszyła bezpłatnie pani Danuta Rutkowska mama uczennicy z klasy 3c. Mama uczennicy klasy 4b, pani Dorota Goreń uczesała wszystkie dziewczynki do tego tańca. W części artystycznej wystąpił Daniel Tarasiuk z klasy 2gb recytując wiersz oraz Julia Ksit, klasa 2ga, która zaśpiewała piosenkę. Imprezę poprowadzili konferansjerzy: Zosia Cymerska z klasy 4a i Mateusz Rzepecki z klasy 4b. Zespół kulinarny, którego liderem była pani Bogusława Mitrowska stworzył w świetlicy szkolnej spiżarnię ze wszystkimi darami jesieni. Rodzice natomiast przygotowali ciasta i sałatki. Zespołem plastycznym kierowała pani Dorota Misiak. Na drabinkach
w sali gimnastycznej pojawił się nutowy zapis hymnu państwowego, kartonowe pudła pomalowane na kolor biały i czerwony zostały ułożone na kształt polskiej flagi. Korytarz na parterze został przystrojony
w gazetki o tematyce patriotycznej. Goście otrzymali wykonane przez zespół plastyczny kotyliony.
W stworzeniu zdjęcia Elizy Orzeszkowej do kotylionu pomógł absolwent naszej szkoły Albert Adamczyk. Zespół techniczny z panią Bożeną Lenarczyk na czele witał gości i opiekował się nimi podczas imprezy, przygotował salę, przywiózł z Centrum Kultury schody, stojaki na sztandary, zastawę. Pan Jacek Zawistowski, transportował wszystkie przedmioty. Pan Zbigniew Rześny- rodzic uczniów klasy 1ga i 3ga przygotował pogadankę z prezentacją multimedialną na temat sztandaru . Obsługą informatyczno - komputerową zajęła się pani Dorota Więckowska. Zaproszenia dla gości i plakaty informujące o Święcie Sztandaru wykonała pani Anna Misiak i Marzena Olejnik. Pomocą służyli pracownicy niepedagogiczni szkoły: panie z obsługi przygotowały poczęstunek dla uczniów, a pan Piotr Kubaszewski wspomagał podczas prac plastycznych i technicznych. Całość przygotowań koordynowała wicedyrektor szkoły Hanna Wolniewicz.
Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: pani Beata Rusinowska - poseł na Sejm, pan Andrzej Wilk – Prezydent Miasta, pan Bogdan Zieliński- przewodniczący Rady Miasta, członkowie Rady Miasta pani Beata Marzęda- Przybysz oraz pan Arkadiusz Rzepecki, pani Barbara Cieplak Naczelnik Wydziału Oświaty i Kultury Fizycznej, pan Grzegorz Obłękowski, pan Jan Kalman prezes PEC, pani Katarzyna Krzywda przewodnicząca Rady Rodziców, dyrektorzy placówek oświatowych, poczty sztandarowe szkół: ZSP1, ZSP2, ZSP3, ZSP4, ZSP7, STO, LO, rodzice, żyrardowskie media. Sponsorzy sztandaru: Pan Andrzej Wilk Prezydent Miasta Żyrardowa, pan Zdzisław Wilk prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, pan Jan Kalman Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej „Żyrardów”, pan Wiesław Piłat Dyrektor Generalny „Polmos- Żyrardów”, pani Katarzyna Krzywda, przewodnicząca Rady Rodziców Zespołu Szkół Publicznych Nr 6 w Żyrardowie, przybili pamiątkowe gwoździe na drzewcu nowego sztandaru.
Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych Nr 6 dziękuje wszystkim którzy przyczynili się do powstania tak ważnej dla szkoły imprezy, która zapadnie wszystkim głęboko w pamięci.
W dniu 19 grudnia 2014 roku w świąteczny nastrój wprowadzili nas uczniowie kl.Va i Vb pod opieką wychowawców p. Beaty Sawickiej- Meli
i p. Bożeny Lenarczyk, oraz pań od religii Anny Zawistowskiej i Anety Olszewskiej.
Uczniowie zasiedli przy wigilijnym stole i opowiedzieli o tradycjach Świąt Bożego Narodzenia.
Była okazja do wspólnego kolędowania przy akompaniamencie muzyków z kl. Va , którzy chętnie zaprezentowali swoje pasje i talenty.
Uczniowie naszej szkoły w listopadzie 2014 r. brali udział w Olimpiadzie Wiedzy Archimedes. Plus- Matematyka Plus- XXII edycja.
Wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce z wyróżnieniem (uczeń uzyskał maksymalną liczbę punktów- 100): Daniel Tarasiuk 2gb, Dawid Szlacheta,5b, Mikołaj Olszewski 6a.
I miejsce ( uczeń uzyskał przynajmniej 96/100 punktów):Julia Sieczka3b, Krystian Tilzen3c, Hubert Adamiak 4b.
II miejsce (uczeń uzyskał przynajmniej 92/100 punktów): Mateusz Kobus 3b, Gabriel Hajdaś 4b, Jakub Grzelak 4b, Nikodem Langa 5b, Dominika Lipka 3b, Szymon Wituła 3b, Mikołaj Tilzen 3c
III miejsce (uczeń uzyskał przynajmniej 88/100 punktów): Łukasz Jędrzejewski 4b, Paulina Olborska 4a, Tomasz Jankowski 2ga, Maja Szczepańska 3c, Łukasz Komża 3b.
Serdecznie gratulujemy!
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę uczniom i ich rodzinom dużo zdrowia
i radości z dnia codziennego.
Wesołych Świąt!
Dyrektor szkoły Grażyna Beliniak
W dniu 5 grudnia samorząd szkolny ogłosił akcję „Kto mikołajkowo ubrany, ten nie pytany”. Wielu uczniów wzięło to sobie do serca i w ubiegły piątek w szkole było pełno mikołajów, czerwonych ubrań, czy po prostu czerwonych czapek z białym pomponem. Były klasy, w których wszyscy uczniowie wzięli udział w tej akcji. Zdjęcia pokazują, jak uczniowie bawili się tego dnia.
Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka
W tym roku – 20 listopada - po raz pierwszy będziemy obchodzić Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji do ciekawych inicjatyw, dyskusji i zabaw zachęcają wspólnie Minister Edukacji Narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska i Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak.
- Mamy nadzieję, że ustanowienie takiego dnia, uświadomi dzieciom, iż mają swoje prawa i powinny wiedzieć, jak z nich korzystać, a dorosłym przypomni, że mają tych praw zawsze przestrzegać – piszą we wspólnym liście.
Uchwałę w sprawie Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka 7 listopada tego roku podjął Sejm RP. Wniosek w tej sprawie składał Rzecznik Praw Dziecka w sierpniu br.
20 listopada będziemy także świętowali 25. rocznicę uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych Konwencji o Prawach Dziecka - najważniejszego dokumentu określającego prawa dziecka, którego Polska była inicjatorem i współtwórcą. Dokument do dzisiaj nazywany jest Światową Konstytucją Praw Dziecka.
- Pragniemy zachęcić Was, Drodzy Uczniowie i Nauczyciele, do podjęcia podczas lekcji odbywających się 20 listopada, ciekawych inicjatyw, które staną się okazją do rozmów o prawach dziecka i jego potrzebach, nie tylko edukacyjnych – piszą Joanna Kluzik-Rostkowska i Marek Michalak. – Chcielibyśmy, aby ten dzień trwale wpisał się w szkolną tradycję. Mamy nadzieję, że mądrej dyskusji towarzyszył będzie uśmiech i zabawa, a od tego roku 20 listopada stanie się Wielkim Dziecięcym Świętem – dodają w liście.
Więcej informacji na stronie:
http://strefamlodych.pl/20-listopada-rocznica-uchwalenia-konwencji-o-prawach-dziecka/
Człowiek pada, lecz sztandar powiewa”.
Bertolt Brecht
W imieniu społeczności uczniowskiej
Zespołu Szkół Publicznych Nr 6
w Żyrardowie zapraszam
RODZICÓW I PRZYJACIÓŁ NASZEJ SZKOŁY
na uroczystość z okazji Święta Sztandaru
która odbędzie się
w dniu 4 listopada 2014r. o godzinie 11.00
Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych Nr 6
w Żyrardowie
Grażyna Beliniak
W programie:
11.00-12.15 Uroczysta msza święta w kościele Św. Karola Boromeusza w Żyrardowie
12.15-12.30 Przemarsz pocztów sztandarowych i gości do ZSP Nr 6 w Żyrardowie
12.45-13.30 Część oficjalna i artystyczna
13.30 „Orzechowy” poczęstunek
W dniu 13 października w auli Schumana w Auditorium Maximum Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie 11 nauczycieli z naszej szkoły zostało udekorowanych odznaczeniami państwowymi. Dwie nauczycielki, pani Anna Zawistowska i pani Elżbieta Rogulska otrzymały złoty medal za długoletnią służbę. Natomiast panie: Jolanta Adamczyk, Dorota Bolek, Elżbieta Dąbrowska, Ewa Chojecka, Małgorzata Dymecka, Ewa Klocińska, Iwona Łowicka, Aneta Wasilewska, Hanna Wolniewicz odznaczone zostały medalem srebrnym za długoletnią służbę. Odznaczenia wręczał wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski oraz Mazowiecki Kurator Oświaty Karol Semik.
Z życia SKKT
Stało się już tradycją, że co roku członkowie SKKT uczestniczą w obchodach rocznicowych Bitwy pod Jaktorowem. Również w tym roku, 28 września, wczesnym rankiem młodzież pod opieką nauczycieli wyruszyła na pieszy rajd do Bud Zosinych, gdzie na Cmentarzu Wojennym Żołnierzy Armii Krajowej grupy „Kampinos” odbywały się obchody z okazji Jej 70 rocznicy. Mszę Św. Polową celebrował ks. bp Józef Zawitkowski. Obecnością swoją zaszczycił również Prezydent Polski Bronisław Komorowski. Wszyscy byli dumni, że mogli uczestniczyć w uroczystościach upamiętniających to dramatyczne wydarzenie. Oddalismy cześć poległym żołnierzom, jak również żyjącym weteranom. Pamiętajmy, że jesteśmy ostatnim pokoleniem, które może usłyszeć opowieści o wydarzeniach tamtych czasów bezpośrednio od ich bohaterów. Dużym zainteresowaniem cieszyła się rekonstrukcja epizodu batalistycznego oraz wspólne śpiewanie piosenek z tamtych czasów.