• W ostatnim dniu stycznia uczniowie klasy 4a i 5a pod opieką  Elżbiety Rogulskiej, Jolanty Adamczyk, pani dyrektor Grażyny Beliniak oraz pana Bogdana Zagajewskiego wybrali się na  wycieczkę do Warszawy. Wycieczkę rozpoczęliśmy w Ogrodzie Zoologicznym, gdzie profesjonalnie przygotowani pracownicy, będący pasjonatami swojej pracy przeprowadzili zajęcia edukacyjne. Klasa czwarta poznawała i pogłębiała wiadomości o gadach. Bezpośrednia obserwacja, jak również  możliwość dotknięcia wzbudzała duże emocje, wiele radości. Piąta klasa poszerzała wiadomości o małpach człekokształtnych. Po zajęciach udaliśmy się do: ptaszarni z halą wolnych lotów, herpetarium, małpiarni, akwarium. W rekinarium podziwialiśmy jedynego w Polsce tawrosza, a w hipopotarium  Pelagię i Hugona. Z uwagi  na obecną porę roku niewiele zwierząt było na  zewnątrz. Udało nam się spotkać lwa, kozy karłowate, żurawia mandżurskiego oraz jaka. Następnie udaliśmy się do istniejącego już 90 lat Muzeum Geologicznego. Dzięki różnorodności ekspozycji każdy znalazł coś interesującego dla siebie, np. kolekcję skał, minerały, skamieniałości, szkielety wymarłych zwierząt z epoki lodowcowej. Dużym zainteresowaniem cieszyła się rekonstrukcja  dinozaura, jak również  ich  tropy. Emocje wzbudzała rekonstrukcja jaskini i pustyni. Wspólnie doszliśmy do wniosku, iż ZOO jest nie tylko enklawą szczęścia dla zagrożonych gatunków zwierząt, ale również ostoją ciszy dla ludzi.

    Zapraszamy do galerii zdjęć


     

  • Pasje dziecięce - spotkanie trzecie

    Nasz trzeci pasjonat zaprezentował się 13 stycznia 2012roku. Jakub Nantal uczeń klasy 5a interesuje się terrarystyką. Terrarium to specjalne pomieszczenie lub przenośny pojemnik w formie skrzynki, może być z drewna, blachy, plastiku lub szkła. Przeznaczone jest do hodowli płazów, gadów, bezkręgowców. Zadaniem terrarium jest stworzenie warunków odpowiednich dla danego gatunku zwierzęcia, mikroklimatu, w jakim zwierzę żyje w naturze. Trzeba pamiętać o odpowiedniej ilości światła, wilgotności, temperaturze, roślinności.

    Kuba sam zakłada terraria i hoduje w nich zwierzęta. Aktualnie ma sześć gatunków zwierząt m.in. patyczaki, ptasznika, krocionogi, karaczany, żaby. Dba o nie, szuka informacji na temat ich trybu życia i wymagań. W szkole zaprezentował szarańczę i karalucha. Prezentacja żywych zwierząt zrobiła ogromne wrażenie na rówieśnikach. Mogli je dotknąć, dokładnie obejrzeć, jak wyglądają, jak się poruszają. Kuba to prawdziwy pasjonat, może godzinami opowiadać o swoich zwierzętach, planuje powiększyć kolekcję. Z pewnością uda mu się nadal rozwijać swoje zainteresowania.

    Zdjęcia w galerii album fotograficzny


     

  • Zabawa karnawałowa w szóstce

    W dniu 14 stycznia  dzieci i młodzież  naszej szkoły bawili się na zabawie karnawałowej. Zabawa dla klas 0-III została zrealizowana jako projekt gimnazjalny. Opiekunem projektu była pani Marta Gałązka, a realizowały go Natalia Wójcicka i Paulina Sznajder oraz wolontariat. Dzieci bawiły się doskonale, gimnazjalistki zorganizowały bardzo wesołe  konkursy i zabawy. Każdy konkurs był nagrodzony. W przerwie pomiędzy konkursami odbywały się popisy taneczne.

    Zdjęcia w galerii album fotograficzny


     

  • Wigilia i Jasełka w naszej szkole

    Jasełka w szkole

     

    Święta Narodzenia Pańskiego, to radosny czas odnowy wewnętrznej człowieka. Spotykamy się wtedy, wspominając to, co niegdyś zdarzyło się w Betlejem. Corocznie w okresie przedświątecznym przygotowujemy w naszej szkole Jasełka. 22 grudnia w naszej szkole  zapanowała podniosła atmosfera. Uczniowie klasy IVa przygotowali wzruszające przedstawienie o narodzinach Jezusa.

    Rzecz działa się w scenerii rozgwieżdżonej nocy, w tle Gwiazda Betlejemska wskazywała, że wydarzyło się coś bardzo ważnego i wyjątkowego. Przedstawienie nawiązywało do współczesności, do codziennego życia małych aktorów. Bogate stroje i dekoracje pomogli przygotować rodzice uczniów. Natalii Puchalskiej – uczennicy gimnazjum – która śpiewała kolędy i pastorałki, akompaniował zespół muzyczny w składzie: Mateusz Cichecki, Marceli Kuran, Dawid Majewski, prowadzony przez p.Jacka Kowalczyka. Inscenizacja została zaprezentowała społeczności uczniowskiej ,a także rodzicom .

    Dzieci w bardzo profesjonalny, a zarazem pełen emocji i wzruszenia sposób, wprowadziły wszystkich w okres Świąt Bożego Narodzenia.

    Przedstawienie obejrzeli także pensjonariusze Domu Opieki Społecznej przy ul. Limanowskiego w Żyrardowie. Nasze Jasełka uświetniły uroczystość Objawienia Pańskiego w kościele pw. Św. Karola Boromeusza w Żyrardowie.

    Nad całością przygotowań Jasełek czuwały Elżbieta Rogulska i Anna Zawistowska.

    Autor tekstu -Jolanta Jankowska

    Zdjęcia w galerii album fotograficzny


     

  • Pasje dziecięce – drugie spotkanie

     

    W „Szóstce” na szóstkę

    19 grudnia 2011 roku odbyło się kolejne spotkanie uczniów z pasją. Tym razem Paulina Kępka, uczennica klasy 5 b, zabrała nas na spotkanie ze światem nauki, eksperymentów i doświadczeń. Pokazała wszystkim, jak w prosty sposób wyjaśniać zjawiska fizyczne, zjawiska z którymi stykamy się w codziennym życiu.

    Weźmy choćby tak oczywisty fakt, że metal jest cięższy od wody, więc teoretycznie powinien w niej tonąć. Dlaczego więc cienka, metalowa blaszka położona na powierzchni wody nie tonie? Albo dlaczego trawa jest zielona, a niebo niebieskie?

    Takie pytania stawiamy sobie bardzo często. Każdy dorosły wie, ile prostych – pozornie - pytań może zadać dziecko. Eksperymentowanie jest naturalną cechą młodych, ciekawych świata ludzi. Paulina Kępka udowodniła rówieśnikom, że warto eksperymentować, robić doświadczenia, bo stara prawda mówi „Lepiej zapamiętam to, co dotknę, zbadam lub zobaczę”. Oczywiście młoda eksperymentatorka wiedziała, że wszystko musi odbyć się zgodnie z zasadami bezpieczeństwa, przy eksperymentach zawsze należy brać pod uwagę ewentualne skutki.

    Spotkanie  było bardzo udane, uczniowie wykazali duże zainteresowanie, a sama Paulina odpowiedziała na wiele pytań.

    Jolanta Jankowska - autor informacji


     

  • Wieczór kolęd na Zamku Królewskim

     

                Grudzień – to miły muzyczny czas śpiewania i słuchania kolęd. W niedzielne popołudnie uczniowie klasy 4a wraz z wychowawcą Elżbietą  Rogulską, dyrektorem Grażyną Beliniak , rodzicami oraz katechetką Anną Zawistowską  wybrali się na ,,Wieczór kolęd”  do Zamku Królewskiego  w Warszawie. Wycieczkę rozpoczęli od zwiedzania przepięknych sal, podziwiania obrazów. W rolę  przewodnika wcielił się p.Bogdan Zagajewski, który w bardzo profesjonalny sposób przedstawił dzieciom historię Polski. Spacerując po Placu Zamkowym mogli podziwiać  przepiękną , kolorową choinkę. Świąteczna sceneria ulic przypominała o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia. Niepowtarzalny urok kolęd, możliwość usłyszenia tylu wspaniałych wykonawców w tej jedynej , wyjątkowej porze roku wprowadził uczestników wycieczki w świąteczny nastrój. Specjalnie na ten koncert Zespół Muzyki Cerkiewnej ks.Jerzego Szurbaka – twórcy, dyrygenta a zarazem kierownika artystycznego zaprezentował w I części kolędy ukraińskie, rosyjskie, niemieckie i białoruskie. W II części słychać było kolędy znane, np.,, Oj maluśki, maluśki”, ,,Anioł pasterzom mówił’, ,,O Gwiazdo Betlejemska”. W ten wieczór  uczniowie mieli możliwość wysłuchania kolęd nie tylko tych znanych, ale również tych , które goszczą w domach naszych sąsiadów. Na długo w pamięci pozostaną dreszcze, które zostały wywołane przez wspaniałych artystów. Uroku dodał świąteczny wystrój Zamku Królewskiego, jak również ulic stolicy.


     

  • Działania ekologiczne w Zespole Szkół Publicznych Nr 6 w Żyrardowie

    Uczniowie naszej placówki chętnie uczestniczą w działaniach ekologicznych. Pomysł wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez Muzeum Kolejnictwa w Warszawie
    i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie bardzo spodobał się uczniom klas V  i VI. Ochoczo zebrali potrzebne informacje na temat – „Dlaczego kolej jest ekologiczna?”  Pod opieką nauczycieli przyrody: Elżbiety Rogulskiej, Marii Tomaszewskiej i Jolanty Jankowskiej grupy 5 osobowe wykonywały prace plastyczne, plakaty i makiety obrazujące korzyści wynikające z podróżowania koleją i transportu różnych materiałów tym środkiem lokomocji.

                Obrady jury konkursowego odbyły się 8 grudnia 2011 roku. I tu uczniów naszej szkoły spotkała niespodzianka: I miejsce za plakat „ Pociąg na energię słoneczną” zdobyła grupa chłopców z klasy Va: Michał Maślanka, Łukasz Krauze, Grzegorz Filutowski, Emil Zagrajek i Eryk Bakalarski. Chłopcy dostali nagrody rzeczowe w postaci aparatów fotograficznych. Opiekunem tej grupy była pani Maria Tomaszewska.

    Wyróżnienie za makietę otrzymały dziewczynki z klasy VIc: Katarzyna Szczepaniak, Anna Las – Opolska, Karolina Zemlik, Julia Dębska i Natalia Szymańska. Uczennice w nagrodę dostały zegarki. Opiekunem tej grupy była pani Elżbieta Rogulska.

                Uroczystość wręczenia dyplomów i nagród odbyła się 22 grudnia 2011 roku w Sali Lustrzanej Muzeum Kolejnictwa w Warszawie. Nagrodzeni uczniowie zwiedzili Muzeum Kolejnictwa, zapoznali się z pracami nadesłanymi na konkurs w formie prezentacji na sztalugach i na monitorze, odebrali nagrody, skorzystali z poczęstunku i bardzo zadowoleni wrócili do Żyrardowa.


     

  • 19 grudnia gościły w szkole zwierzęta egzotyczne. Uczniowie mogli z bliska przyjrzeć się jaszczurkom, patyczakom, kameleonom, wijom i innym dziwnym zwierzętom. Dowiedzieli się jak należy hodować niektóre gatunki, jak je karmić i przechowywać. Chętni do założenia hodowli mogli kupić pierwsze okazy patyczków. To była wspaniała, żywa lekcja przyrody.


     

  • „ Maria Skłodowska- Curie i jej odkrycia”

    Kolejny sukces naszych gimnazjalistów

    W dniu 13 grudnia w Gimnazjum im. Edwarda hr. Krasińskiego w Radziejowicach odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy „ Maria Skłodowska- Curie i jej odkrycia”.  Konkurs popularyzował osobę Marii Skłodowskiej – Curie i jej odkrycia, kształtował  umiejętność korzystania z różnych źródeł dotyczących tematyki związanej z życiorysem noblistki, sprawdzał posiadaną przez uczniów wiedzę oraz rozbudzał ich zainteresowania. Uczennice klasy 3gb  Aleksandra Kierzkowska i Katarzyna Stachowiak  pod opieką nauczyciela chemii  pani Bożeny Krysiak zajęły w tym konkursie II miejsce. Serdecznie gratulujemy!
     

  • Pomoc przedmedyczna

    Pomoc przedmedyczna
    Uczniowie gimnazjum zostali przeszkoleni w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Ratownicy z „Aqua” przedstawili sposoby zachowania się w sytuacjach wymagających pomocy medycznej. Dokładnie omówiono zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz sposoby radzenia sobie. Uczniowie mogli praktycznie dokonać zabiegu resuscytacji na fantomach. Zostali dokładnie poinstruowani jak zachować się „krok po kroku”, począwszy od zauważenia poszkodowanego, aż do przyjazdu karetki pogotowia. Te praktyczne lekcje udzielania pierwszej pomocy na pewno pozostawią ślad w pamięci uczniów gimnazjum.
     

  • Gawęda o dobrym zachowaniu się przy stole

    Gawęda o dobrym zachowaniu się przy stole

    W pierwszych dniach  grudnia uczniowie z klasy IVa i Va pod opieką Elżbiety Rogulskiej, Jolanty Adamczyk oraz Iwony Łowickiej wybrali się na ”Gawędę o dobrym zachowaniu się przy stole” do Domu Polonii w Pułtusku. Byli tam również gimnazjaliści z Jolantą Jankowską, Bożeną Lenarczyk, jak również dyrektorem szkoły  Grażyną Beliniak.

                Dobre zachowanie, to dobre maniery na co dzień, ogłada, bon-ton, konwenans towarzyski, czyli znajomość oraz przestrzeganie norm i reguł grzecznościowych. Wszystko to określamy mianem savoir vivre. Savoir znaczy wiedzieć, vivre po prostu żyć. Stąd savoir vivre to sztuka życia.

                Podczas zajęć uczniowie utrwalali zasady dobrego wychowania, jak również uczyli się  właściwego zachowania  przy stole. „Egzaminem” był uroczysty obiad składający się z 4 dań:  przystawki, zupy, drugiego dania oraz deseru. Posiłek  należało zjeść zgodnie z poznanymi zasadami, a to wymaga troszkę wiedzy, a przede wszystkim kultury osobistej. Oprócz lekcji uczniowie mieli możliwość zobaczenia najdłuższego rynku w Europie, liczącego 400 metrów długości, poznali bogatą  historię tego małego miasteczka. Gimnazjaliści odwiedzili również Kolegiatę.

    Zachęcamy wszystkich do wizyty w Domu Polonii w Pułtusku, byłego zamku biskupów. Naprawdę warto wybrać się na pouczającą lekcję, jakże potrzebną w naszym codziennym życiu.

    Zapraszamy  do obejrzenia zdjęć w  galerii.

  • Pasje uczniów z ZSP Nr 6

    Pasje uczniów z ZSP Nr 6

    Każdy z nas w prywatnym życiu coś lubi, ma różnego rodzaju hobby, które rozwija
    w wolnym czasie. Możemy interesować się praktycznie wszystkim, zależy to tylko od naszej inwencji twórczej oraz predyspozycji. Pasje są motorem postępu, wynalazczości i rozwoju społeczeństwa. Pasje możemy mieć w każdym wieku, ale wiek dziecięcy to najlepszy czas
    na szukanie i rozwijanie zainteresowań. Dziecko jest najbardziej chłonne, otwarte na nowości, sprawdza się w różnych dziedzinach, dorastając wybiera swą drogę życiową. Wiele
    z dziecięcych pasji zostaje na całe życie. Jedni z nas zbierają znaczki, pocztówki, inni tańczą, śpiewają, realizują się w różnych dziedzinach sportu. Są tacy, którzy jeżdżą konno, uwielbiają psy, koty lub wiedzą wszystko o pająkach.
    W praktyce szkolnej czasem trudno pokazać swoje zainteresowania, dlatego Elżbieta Rogulska i Jolanta Jankowska uczące w ZSP Nr 6 w Żyrardowie zaproponowały uczniom szkoły podstawowej wzięcie udziału w projekcie „Pasje dziecięce”. Założeniem projektu jest danie uczniom możliwości zaprezentowania swojego hobby szerszej grupie ludzi, głównie rówieśników.
    Pierwsza prezentacja zatytułowana „Zwierzęta małe i duże”  już się odbyła.  30 listopada 2011 roku uczeń klasy 5a Łukasz Łowicki pokazał kolekcję modeli zwierząt, które zbiera od kilku lat. Łukasz zwierzętami interesuje się od dawna, szuka informacji na temat trybu i warunków ich życia. Jego kolekcja liczy kilkaset sztuk modeli zwierząt. O większości z nich wie bardzo dużo, ale są też takie których jeszcze nie zna. Dzięki temu ciągle rozwija pasję.
    Po przedstawieniu prezentacji multimedialnej i swojej kolekcji Łukasz odpowiadał na pytania kolegów i koleżanek. Wiedza Łukasza wzbudziła podziw wśród dzieci, a nawet zmotywowała niektóre z nich do zgłoszenia swojego udziału w projekcie.

    Jolanta Jankowska


     

  • Mikołajki 2011

     

    Tradycją naszej szkoły jest obchodzenie „Mikołajek” w szczególny sposób. Tego dnia uczniowie naszej szkoły przychodzą ubrani w czerwone czapeczki, niektórzy mają wąsy i brody. Cała szkoła jest pełna Mikołajów. Uczniowie przebrani za Mikołaja tego dnia nie są pytani. W szkole jest barwnie i wesoło.

     


     

  • Światowy Dzień Walki z AIDS

    1 grudnia młodzież gimnazjalna  Zespołu Szkół Publicznych Nr 6 w Żyrardowie wzięła udział w apelu „Światowy dzień walki z AIDS”. Honorowym gościem apelu była  Naczelnik Wydziału Zdrowia Urzędu Miasta Żyrardowa  pani Wiesława Wardziak. Młodzież klas I przygotowała prezentacje multimedialne, referaty oraz przedstawienie teatralne pt. „Nosicielka”. Uczniowie w przystępny sposób opowiedzieli o drogach rozprzestrzeniania się wirusa HIV, objawach choroby, bezpiecznych i niebezpiecznych zachowaniach, sposobach leczenia i rozmiarach szerzenia się choroby AIDS. Przedstawienie teatralne w wykonaniu uczniów  poruszało problem braku tolerancji w społeczeństwie dla osób zarażonych wirusem HIV, uświadamiało młodym ludziom znaczenie zdrowego i odpowiedzialnego trybu życia. Urozmaiceniem apelu było podsumowanie konkurs plastycznego- każdy uczeń mógł głosować na wyeksponowane prace. I miejsce zajęła Aleksandra Spalińska, II miejsce Ewelina Rozwenc, III miejsce Marta Majewska. Apel przygotowali: pani Maria Tomaszewska – nauczyciel przyrody i biologii, pani Dorota Więckowska- pedagog szkolny, pani Marta Pierc – psycholog szkolny, pan Łukasz Kosiarek- nauczyciel języka angielskiego.

     

  • Dzień Pluszowego Misia

    Dzień Pluszowego Misia

           W tym roku już po raz dziewiąty na całym świecie  obchodzony był Dzień Pluszowego Misia. Nasza szkoła postanowiła przyłączyć się do tego- jakże miłego święta. Dwa tygodnie wcześniej uczniowie i nauczyciele przynosili do biblioteki swoje ulubione misie. Były misie ogromne i całkiem malutkie. Uzbierało ich się ponad 100. Każdy miś otrzymał swój numer identyfikacyjny, który służył do głosowania. 25 listopada wszystkie misie zostały wyeksponowane w hallu  w taki sposób, aby mogli je podziwiać  wchodzący do szkoły uczniowie, nauczyciele i rodzice. Cały dzień trwało głosowanie na najsympatyczniejszego misia. Następnego dnia komisja złożona z uczennic gimnazjum zliczyła wszystkie karty. Misie, które zdobyły najwięcej głosów otrzymały miniaturowe puchary!

         W tym samym czasie odbył się konkurs plastyczny pod hasłem  „Mój ulubiony miś”, na który wpłynęło 87 prac wykonanych różnymi technikami. Były misie malowane farbami, wyklejane, rysowane a nawet jeden zrobiony własnoręcznie z materiału. Nagrodzono następujące osoby:

    I miejsce  -   Oliwia Durma Ia,  Paulina Domańska IIa;

    II miejsce -   Nadia Słojewska Ia,  Julia Woźniak II a;

    III miejsce-  Michaela Łach IIa,  Ania Rodzic II a;

    wyróżnienia -  Majka Zawadzka 0c,  Łukasz Komża 0c, Zosia Cymerska Ia, Ula Chocyk Ib, Asia Olejnik Ib, Martynka Baranowska IIa, Kacper Kwiatkowski IIa, Dawid Szlacheta IIb,Julka Krzywda IIIa, Ola Burno IIIa, Roksana Choła IIIb, Wiktor Klimiuk IIIb, Julka Mika IIIb, Kasia Zielińska IIIb.

     

  • Andrzejkowy wieczór w 4a w ZSP NR6

    Andrzejkowy wieczór w 4a w ZSP NR6 „Czary mary,  wosku lanie , co ma stać się,  niech się stanie!

    Uczniowie klasy 4a i ich rodzice zostali zaproszeni 25 listopada 2011r. na wieczór wróżb i zabaw. To tajemnicze spotkanie odbyło się w świetlicy szkolnej , zamienionej w zaczarowane, nastrojowe miejsce z wróżkami i tysiącem świec oraz magicznych kącików.          Dawno, dawno temu w przedostatni dzień listopada, w przeddzień Andrzeja wszystkie panny chciały dowiedzieć się o swoim losie. „Andrzejki” to tradycja ludowa wieczoru wróżb, pielęgnowana od najdawniejszych czasów i przekazywana z pokolenia na pokolenie. Tej nocy dziewczęta wróżyły z butów ustawianych jeden za drugim i z kości rzucanych psom. Zwierzęta były bardzo pomocne we wróżeniu, w przepowiadaniu kolejności wychodzenia za mąż. Podsuwały więc panny smakołyki zwierzętom. Losowały też włożone pod poduszkę karteczki z imionami chłopców. We wróżeniu pomocne były ogień i woda, lano wosk przez dziurkę od klucza, a cień woskowej figurki pokazywał przyszłość. Dziś Andrzejki są idealną okazją do zabaw i spotkań towarzyskich, a jednocześnie kultywowania tej pięknej tradycji. Wszyscy bawili się doskonale, śmiechom nie było końca, nawet dorośli bawili się jak dzieci.    

    Gospodarze, czyli wolontariuszki z klasy IIga oraz panie Jolanta Jankowska, Elżbieta Rogulska i Anna Zawistowska zadbały, by wieczór ten został na długo w pamięci gości.

     

  • Konkurs Mazury Cud Natury

    Sukcesy uczniów Zespołu Szkół Publicznych Nr6 w Żyrardowie w Ogólnopolskim Konkursie Mazury Cud Natury

     

    Uczniowie naszej szkoły chętnie wzięli udział w promowaniu niezwykłej urody polskich Mazur. Dzieci zdobyły potrzebną wiedzę o wspaniałych krajobrazach tej części Polski, o jej kulturze i tradycjach. Wykonały piękne prace plastyczne na Ogólnopolski Konkurs Mazury Cud Natury. Sebastian Kałęcki z kl.IVa i Aneta Misiak z kl.VIa zostali ogłoszeni przez Wojewódzką Komisję Konkursową  powołaną przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty laureatami konkursu. Ich prace zostały przesłane na Ogólnopolski Konkurs Mazury Cud Natury.

    W dniu 9 listopada odbyła się uroczysta Ogólnopolska Gala Konkursu Mazury Cud Natury w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie. Aneta Misiak  odebrała nagrodę jako laureatka tego konkursu. Trzeba podkreślić przepiękną oprawę tej uroczystości. Goście, którzy uświetnili ją swoją obecnością to przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządowych województwa warmińsko – mazurskiego, przedstawiciel MEN, kuratorzy, ludzie kultury i oświaty. Nie zabrakło występów i oczywiście degustacji regionalnych potraw. Można było zachwycić się urokiem tej pięknej krainy i gościnnością żyjących tam ludzi.

    W dniu 21 listopada w Sokołowie Podlaskim nasi uczniowie odebrali nagrody z etapu wojewódzkiego: Bartek Bakalarski, Sebastian Kałęcki, Kamila Kałużna  z klasy IVa oraz uczniowie z klasy VI a Ania Janiszewska, Mateusz Jarota, Weronika Majak i  Aneta Misiak.  Uroczystość uświetniły występy sześciolatków, które przybliżyły obecnym piękno Mazur. Przedstawiciele mazowieckiego kuratorium, jak również władze Sokołowa Podlaskiego podziękowały nagrodzonym oraz wszystkim, którzy brali udział w w/w konkursie za zaangażowanie  i wkład pracy.

     Dzieci  z klasy IVa zostały przygotowane przez panią  Elżbietę Rogulską, a z klasy  VIa przez panią Marię Tomaszewską

    W imieniu nagrodzonych i opiekunów dziękujemy rodzicom: p. Misiak, p. Kałęckiemu, p. Jarocie oraz  pani dyrektor Grażynie Belniak za pomoc  w dotarciu do Olsztyna i  Sokołowa Podlaskiego.

    Zapraszamy do zobaczenia zdjęć w galerii.

  • Apel „ 11 LISTOPADA” dla klas O – III

    Apel „ 11 LISTOPADA” dla klas O – III

    W dniu 10 listopada odbył się w naszej szkole apel z okazji Święta Niepodległości dla klas O – III. Uczniowie z klasy III b recytowali wiersze, śpiewali pieśni narodowe, przedstawiali sylwetki wybitnych Polaków i zapoznawali młodszych kolegów z najważniejszymi faktami dotyczącymi walki narodu polskiego o niepodległość. Dzieci z grupy przedszkolnej O b zaprezentowały taniec poloneza oraz dumnie wyrecytowały „Katechizm polskiego dziecka”.
    Apel przygotowały- p. Aneta Wasilewska, p. Ewa Chojecka oraz p. Grażyna Świątek (nauka poloneza).
    Zdjęcia z uroczystości są dostępne w albumie fotograficznym szkoły.

  • Próbna ewakuacja szkoły

    Próbna ewakuacja szkoły została przeprowadzona w dniu 31 października 2011 r. Uczniowie stosowali się do komend nauczycieli i ewakuacja przebiegła bardzo sprawnie i szybko.

    Zdjecia w galerii album fotograficzny

  • Klasy 4a i 5a w magicznym miejscu Rogowie

    13 października uczniowie klasy 4a i 5a wraz z opiekunami: Elżbietą Rogulską, Jolantą Adamczyk i Jolantą Jankowską udali się na całodniową edukacyjną wycieczkę do Rogowa, położonego w województwie łódzkim.

                Ten jesienny dzień rozpoczęli od spaceru po alpinarium i arboretum, gdzie poznawali i podziwiali przepiękne gatunki i odmiany roślin pochodzące z całego świata. Mogli zobaczyć np.: krzewy i drzewa pochodzące z terenów górzystych - limbę , srebrzystą jodłę kalifornijską, jak również przepiękne lilie wodne. Po spacerze uczniowie udali się do Muzeum Lasu i Drewna - jednego z największych w Polsce zbiorów eksponatów zoologicznych, wystawy nietoperzy, jak również ekspozycji drewna. Pod czujnym okiem pracownika muzeum, poznawali zbiory muzealne, jak również pracowali w grupach. Każda grupa chciała wygrać, zdobyć jak największą liczbę punktów. Po zajęciach w muzeum, uczniowie spotkali się z przedstawicielem Centrum Edukacji Przyrodniczej  i zdobywali nowe doświadczenia. Klasa czwarta uczestniczyła w zajęciach terenowych. Aby dojść do mety, uczniowie kilkakrotnie musieli zmierzyć się z mapą, którą należało zorientować za pomocą kompasu. Dzielnie się spisali – dotarli do wyznaczonego celu. Klasa piąta uczestniczyła w zajęciach „Niesione z wiatrem”. Uczniowie poznawali rodzaje nasion, jak  również sposoby ich rozsiewania.

                Po ciężkiej, ale jakże przyjemnej  pracy wszyscy chętnie zasiedli wokół ogniska, gdzie zajadli  kiełbaskę, pili ciepłą herbatkę oraz dzielili się wrażeniami.

    Zachęcamy do odwiedzenia Rogowa. Jest to magiczne miejsce, w którym każdy bez względu na wiek i porę roku czuje się dobrze i chętnie tam powraca.

    Zapraszamy również do obejrzenia naszych zdjęć, które znajdują się w albumie  fotograficznym.

     

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa Nr 6 w Żyrardowie im. Elizy Orzeszkowej
    96-300 Żyrardów ul. Mireckiego 56
    sp6@zyrardow.pl
    https://www.facebook.com/profile.php?id=61567041124812
  • 46 855 3149
    dziennik elektroniczny https://uonetplus.vulcan.net.pl/zyrardow/
    Start.mvc

Galeria zdjęć