Zachęcamy do przekazywania talenciaków otrzymanych w sklepie Lidl. Poniżej link.
Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla uczniów wszystkich klas odbędzie sie w poniedziałek 4 września 2023 r. o godz. 9.00 na boisku szkolnym.
We wtorek, 29 sierpnia tuż przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego w Resursie odbyła się wyjątkowa uroczystość. Prezydent Lucjan Krzysztof Chrzanowski nagrodził najwybitniejszych tegorocznych absolwentów szkół podstawowych, którzy w ostatnich trzech latach osiągnęli wysokie wyniki w nauce . 63 uczniów klas ósmych żyrardowskich szkół podstawowych na ten sukces pracowało przez ostatnie lata osiągając średnią 5,0 na świadectwie szkolnym, a podczas tegorocznego sprawdzianu ósmoklasisty wynik 80 proc. i więcej. Za to osiągnięcie doceniono ich – były listy gratulacyjne, upominki i wielka duma z edukacyjnych geniuszy.
informacja ze strony fb Życia Żyrardowa
Zapraszamy Rodziców klas pierwszych na spotkania z wychowawcami 30 sierpnia o godzinie 17.00 do świetlicy szkolnej.
WYPRAWKA UCZNIA KLASY I W ROKU SZKOLNYM 20203/2024
- dziewczynki – biała gładka bluzka(bez zdobień) i granatowa/czarna spódnica – białe rajstopy lub podkolanówki
- chłopcy – biała koszula (bez zdobień) i granatowe/czarne spodnie w kant
Wszystkie przybory szkolne - teczka, stój gimnastyczny i worki proszę podpisać! :)
DO ZOBACZENIA W NOWYM ROKU SZKOLNYM
wychowawczynie klas pierwszych
Drodzy uczniowie,
Rok szkolny 2022/2023 szczęśliwie dobiegł końca. Zakończył się czas wytężonej pracy i nauki.
Gratuluję Wam wiedzy i umiejętności, które zdobyliście w kończącym się dziś roku szkolnym. Przed Wami wakacje, życzę pogody ducha i wielu niezapomnianych przygód.
Wypoczywajcie, realizujcie swoje wakacyjne plany, rozwijajcie zainteresowania, które są dla Was najważniejsze.
Życzę wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, aby nadchodzące wakacje obfitowały w niezapomniane wrażenia, wspaniałe przeżycia i przyniosły dużo pozytywnej energii. Wierzę, że wrócicie do swoich szkolnych obowiązków zadowoleni, wypoczęci i pełni nowych sił do pracy.
Udanych wakacji!
Grażyna Beliniak Dyrektor SP6
Nasza szkoła razem z NASK realizuje projekt Edukacyjna Sieć Antysmogowa (ESA), służący zwiększaniu świadomości w zakresie ekologii, jakości powietrza, jako wspólnego dobra, zdrowego stylu życia, zmian klimatycznych zachodzących na Ziemi.
Na budynku został zamontowany czujnik na bieżąco pokazujący jakość powietrza w okolicy szkoły. Uczniowie poznawali przyczyny i skutki powstawania smogu, szukali sposobów na poprawienie stanu powietrza, starali się razem z rówieśnikami, swoją rodziną żyć aktywnie, świadomie, dostrzegać relacje człowieka z przyrodą.
Dobra przyrody nie są nam dane na zawsze, dbajmy, by wystarczyły na długo
W dniu 22. 06.2023 r. odbyło się uroczyste pożegnanie klas ósmych. W uroczystości udział wzięli uczniowie, grono pedagogiczne, rodzice uczniów oraz zaproszeni goście. W czasie akademii nastąpiło przekazanie sztandaru szkoły klasom siódmym. Następnie Prezydent Miasta Lucjan Krzysztof Chrzanowski wręczył nagrody i listy gratulacyjne wyróżnionym uczniom i ich rodzicom. Po części oficjalnej uczniowie klas ósmych przedstawili krótki program artystyczny przygotowany przez: Bożenę Lenarczyk, Dorotę Bartoszek, Małgorzatę Sprusińska i Macieja Bronowskiego, w którym przedstawili scenki ze szkolnego życia oraz pożegnali się ze swoimi nauczycielami. Na zakończenie wzruszenie uczniowie pożegnali się wesołą piosenką. Wszystkim dzieciom życzymy dostania się do wymarzonych szkół i dalszych sukcesów w nauce i życiu osobistym.
Przedszkola czas już minął i jest jakoś smutno, a pani w kąciku z łezką w oku stała, bo rozstać się było trudno. Dzień 21 czerwca dla jednych jest to zwykły dzień, ale dla naszych maluchów był wyjątkowy, uroczysty, dzień wzruszeń, bowiem w „zerówce ” odbyła się wyjątkowa uroczystość - pożegnanie swojej sali, pani i innych przyjaznych osób. Wspólnie spędzony rok, szybko minął. Dzieci swój występ rozpoczęły od Poloneza, były wierszyki i piosenki. Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymały pamiątkowe dyplomy, były też wspólne zdjęcia, życzenia i podziękowania ze strony p. Dyrektor.
Ale tak to już jest, coś musi się skończyć, aby móc wejść w kolejny, nowy etap życia. Dziękujemy rodzicom
za wspólnie spędzony czas, pomoc i wsparcie, dzieciom natomiast życzymy udanych wakacji, samych sukcesów w szkole, uśmiechu na co dzień oraz nowych przyjaźni.
Elżbieta Rogulska
Klasy VIII 22 czerwca godz. 17.00 sala gimnastyczna
Klasy I - III 23 czerwca godz. 9.00 na boisku szkolnym
Klasy IV - VII 23 czerwca godz. 10.00 na boisku szkolnym
Zasady rekrutacji do szkół ponadpodstawowych
Pierwszeństwo mają laureaci lub/i finaliści ogólnopolskiej olimpiady przedmiotowej oraz laureaci konkursów ponad wojewódzkich i wojewódzkich konkursów przedmiotowych.
O przyjęciu kandydata do oddziału wybranego jako pierwszy decyduje lokata uzyskana na liście kandydatów do wybranego oddziału. W przypadku nieuzyskania wymaganej liczby punktów kandydat może być przyjęty do oddziału wybranego jako drugi, jeśli uzyskana liczba punktów zapewnia odpowiednią pozycję na liście.
Punktacja rekrutacyjna
Suma punktów rekrutacyjnych składa się z sumy wyników egzaminu ósmoklasisty, ocen na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej oraz dodatkowych osiągnięć.
Wyniki egzaminu ósmoklasisty otrzymane za zadania egzaminacyjne z j. polskiego, matematyki i j. nowożytnego pomnożone są przez odpowiedni mnożnik, który dla j. polskiego oraz matematyki wynosi 0,35, a dla języka nowożytnego – 0,30.Dla przykładu: dla ucznia, który otrzymał 100% z każdego z ww. przedmiotów, punktacja ta wynosi dla j. polskiego i matematyki 100×0,35×2=70 pkt; oraz dla j. nowożytnego 100×0,30=30 pkt, co daje sumę: 100 punktów.
Pod uwagę brane są oceny na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej z języka polskiego i matematyki oraz z dwóch obowiązkowych zajęć edukacyjnych ustalonych przez dyrektora danej szkoły jako brane pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym do danego oddziału tej szkoły.
Dla przykładu: uczeń, który otrzymał oceny bardzo dobre z każdego z przedmiotów, czyli j. polski, matematyka oraz 2 przedmiotów wskazanych przez szkołę, otrzymuje 68 punktów, czyli łączna punktacja za wyniki w nauce wynosi 168 punktów.
Tabela nr 1 Punkty za oceny
Przedmioty
Oceny
Punktacja
Za oceny z j. polskiego, matematyki oraz dwóch wskazanych przez szkołę przedmiotów
celujący
18
bardzo dobry
17
dobry
14
dostateczny
8
dopuszczający
2
Absolwentowi szkoły podstawowej zwolnionemu z obowiązku zdawania egzaminu ósmoklasisty przelicza się punkty z j. polskiego, matematyki oraz języka nowożytnego według tabeli numer 2.
Tabela nr 2
Oceny
Punkty j. polski oraz matematyka
Punkty j. nowożytny
celujący
35
30
bardzo dobry
30
25
dobry
25
20
dostateczny
15
10
dopuszczający
10
5
Oprócz punktów za wyniki w nauce szkoła nalicza punkty dodatkowe za osiągnięcia ucznia wymienione na świadectwie ukończenia szkoły. Punkty są naliczane według zasad przedstawionych w tabeli nr 3.
Tabela nr 3 Punkty dodatkowe za osiągnięcia w zawodach, olimpiadach, etc.
Osiągnięcia
Zakres
Punkty
I. Zawody wiedzy – konkurs organizowany przez kuratorów oświaty:
ponadwojewódzki
II. Zawody Wiedzy – Konkurs organizowany przez kuratorów oświaty:
wojewódzki
III. Zawody wiedzy
międzynarodowy lub ogólnopolski
IV. Zawody Wiedzy
ponadwojewódzki lub wojewódzki
V. Uzyskanie wysokiego miejsca w zawodach wiedzy – organizowanych przez kuratorów oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły innych niż wymienione powyżej (artystyczne, sportowe) na szczeblu:
UWAGA: w przypadku gdy kandydat ma więcej niż jedno z wymienionych powyżej szczególnych osiągnięć tego samego szczebla i zakresu, przyznaje mu się jednorazowo punkty za najwyższe osiągnięcie w danych zawodach, przy czym maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania za wszystkie osiągnięcia to 18 punktów.
VI. za osiągnięcia w aktywności społecznej, w tym na rzecz środowiska szkolnego, a w szczególności wolontariatu
3
VII. Za świadectwo ukończenia szkoły podstawowej z wyróżnieniem
7
Trzy lata minęły szybko, więc, aby wspomnienia zostały na dłużej uczniowie klasy 3 b z wychowawczynią przygotowali na zakończenie dla rodziców program artystyczny. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, grały na instrumentach muzycznych, tańczyły.
W trakcie występu odbył się konkurs dla rodziców. Polegał na tym, że musieli odgadnąć i wskazać swój portret, naszkicowany wcześniej przez dzieci. Niektórzy rodzice mieli duży problem, żeby sprostać temu zadaniu. Prosili swoje pociechy o podpowiedź, ale dzieciaki nie ułatwiały im zadania. Były wzruszenia, uściski i piękne słowa. Nie zabrakło również gromkich braw za ciekawy program artystyczny. Trzecioklasistom, życzę super wakacji i sukcesów w następnych latach nauki.
Małgorzata Świetlik
Dnia 14 czerwca 2023r. w bibliotece szkolnej odbył się Konkurs Pięknego Czytania dla uczniów klas I-III.
Głównym celem konkursu było rozwijanie i utrwalanie potrzeb, nawyków czytelniczych oraz kształcenie umiejętności pięknego czytania.
Każdą klasę reprezentowało 3 uczniów, wybranych na drodze eliminacji klasowych.
Nad przebiegiem konkursu czuwały panie bibliotekarki. Kryteria oceny czytania obejmowały: poprawność, płynność i tempo, intonację oraz wyrazistość. Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród odbyło się w czytelni.
Laureatami konkursu zostali:
KLASY I
I MIEJSCE – Nikodem Markiewicz 1b
WYRÓŻNIENIE – Julian Puzio 1a
KLASY II
I MIEJSCE – Aleksandra Kozłowska 2a
WYRÓŻNIENIE – Jan Cegliński 2b
KLASY III
I MIEJSCE- Julian Kwiatkowski 3a
I MIEJSCE- Jan Simić 3b
WYRÓŻNIENIA – Rozalia Rasz 3a i Milla Korpała 3b
Wszystko ma swój czas… Za uczniami klas ósmych osiem lat nauki, pierwszych przyjaźni, przygotowań do egzaminu ósmoklasisty, wybór szkoły ponadpodstawowej… W piątek 16 czerwca w naszej szkole rozpoczął się długo oczekiwany bal ósmoklasisty. Po oficjalnym otwarciu, którego dokonała pani dyrektor Grażyna Beliniak, przyszedł czas na zabawę przy rytmach muzyki. Bal rozpoczął się od pięknego poloneza, w wykonaniu uczniów i ich wychowawców. Serdecznie dziękujemy za wkład pracy nad jego układem i nauką uczniów p. Małgorzacie Byczko i p. Jackowi Kowalczykowi. Podczas wspólnie spędzonego czasu nie zabrakło smacznego poczęstunku, wspólnych zdjęć i gier integracyjnych. Dziękujemy rodzicom uczniów kończących szkołę podstawową za zorganizowanie tej wspaniałej uroczystości. Podziękowania należą się także przyszłym absolwentom naszej szkoły, którzy pokazali jak świetnie potrafią się bawić!
*Przy realizacji przedsięwzięcia wykorzystano sprzęt audiowizualny zakupiony w ramach programu "#Laboratoriamprzyszłości".
Elżbieta Rogulska
15 czerwca wybraliśmy się na wycieczkę do Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie. Uczestniczyliśmy w warsztatach „Liny, węzły i supełki”, wiązanie węzłów wcale nie było takie proste, jak nam się wydawało. Oglądaliśmy medale, puchary, pamiątki po sławnych sportowcach. Mieliśmy też niepowtarzalną okazję uczestniczyć w konferencji prasowej otwierającej nową wystawę „Dookoła na dwa koła – rowerem przez lata”. Atrakcji było dużo m.in.: przejażdżki bicyklem, rozmowy z zapalonymi rowerzystami, słodki poczęstunek, czy turniej gry w kapsle. Wróciliśmy uśmiechnięci i zadowoleni. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia tego wyjątkowego miejsca.
16.06.2023r. w Muzeum Mazowsza Zachodniego został rozstrzygnięty powiatowy etap Międzynarodowego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży pt. "Moja przygoda w muzeum. Wokół Mikołaja Kopernika w 550 rocznicę urodzin". Z naszej szkoły nagrodę otrzymała Alicja Orzechowska z klasy 6c, a wyróżnienia zdobyli: Nikola Chrzanowska z klasy 2b, Dominik Marcinkowski z klasy 5a, Lena Stronias z klasy 6a,Gabriela Wąsikowska z klasy 7a i Wiktoria Szkop z klasy 6c. Wszystkie prace nagrodzone i wyróżnione zostaną przesłane do Torunia. Wszystkim laureatom życzymy dalszych sukcesów na etapie międzynarodowym.
Dorota Misiak
Snizhana Shumakova z klasy 5b otrzymała nagrodę PENTEL w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Pentel", w którym uczestniczyli uczniowie ze 120 krajów.
Snizhanie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Dorota Misiak
31 maja 2023 roku wolontariusze SP NR 6 udali się do Przestrzeni Seniora. Nie była to pierwsza wizyta w tym domu opieki więc Wolontariusze jak i Seniorzy ucieszyli się z tego spotkania. Tym razem wszyscy wyszli na spacer i udali się do pobliskiego lasku Procnera. Była piękna słoneczna pogoda, wszystkim dopisywały humory. Chociaż trasa nie była daleka, to jednak było to wyzwanie, ponieważ większość Seniorów była przewożona na wózkach, które z wielkim zaangażowaniem pchali uczniowie. W lasku były wspólne gry, zabawy tańce i rozmowy. Do tańca akompaniował akordeonista i śpiewak Pan Maciej Klociński. Na koniec wspólny posiłek powrót do Domu Seniora. Wspólnie spędzony czas dał niezapomniane przeżycia Młodzieży i Seniorom.
Anna Zawistowska
W dniu 26 maja 2023 roku uczniowie klasy 2a i 2b odwiedzili miasto polskiego astronoma Mikołaja Kopernika - Toruń. Dzieci spacerowały ulicami toruńskiej starówki, podziwiając zabytki i pomniki i robiąc zdjęcia. Z dużym zainteresowaniem słuchały opowieści pani przewodnik, która w przystępny sposób zapoznała dzieci z historią miasta i ciekawymi legendami. Duże wrażenie na wszystkich uczestnikach zrobiło Planetarium i wyświetlany tam seans filmowy o gwiazdach i planetach Układu Słonecznego. Kolejną atrakcją wycieczki były warsztaty piernikarskie w Muzeum Piernika. Dzieci z wielkim zapałem zajęły się lepieniem pierników z ciasta, które następnie trafiły do pieca. Pięknie pachnące wypieki dzieci zabrały ze sobą do domu. Nieodzownym i długo wyczekiwanym punktem programu wycieczki był zakup pamiątek związanych z Toruniem oraz tradycyjnych toruńskich pierników. Wycieczka bardzo się dzieciom podobała, zadowolone i pełne wrażeń wróciły do domu.
Elżbieta Dąbrowska