• Kangur - konkurs matematyczny w klasach I - III

  • Wielka Wymiana Zabawek

    W poniedziałek 3.06 uczniowie klasy 1A oraz klasy 1b uczestniczyli w Wielkiej Wymianie Zabawek zorganizowanej przez program Dzień Dobry TVN. Dzieci miały możliwość wymienienia się z innymi przyniesionymi przez siebie zabawkami, a także przyjrzenia się z bliska pracy ludzi zajmujących się tworzeniem programu telewizyjnego.  

     

    Klaudia Matusiak

     

  • WOKALNYCH SUKCESÓW Magdy CIĄG DALSZY

    Wiosenne konkursy wokalne są wyjątkowo szczęśliwe dla Magdy Lechniak z klasy 6a. Do dotychczasowych sukcesów dołączyły dwa kolejne.

    W XX Międzypowiatowym Festiwalu Piosenki Międzynarodowej ‘PIOSENKA NIE ZNA GRANIC’ organizowanym przez ZSP w Międzyborowie Magda zdobyła wyróżnienie.

    Tego samego dnia Magda wyśpiewała sobie II miejsce w Regionalnym Konkursie Piosenki Pogodnej w Kłomnicach. Serdecznie gratulujemy!

  • Wolontariat szkolny organizował konkurs plastyczno-techniczny  "Eko-rzeźba" dla uczniów naszej szkoły

    Wolontariat szkolny organizował konkurs plastyczno-techniczny  "Eko-rzeźba" dla uczniów naszej szkoły. Szczególne cele konkursu to:

    - zwrócenie uwagi uczniów na problematykę nadmiaru śmieci,

    - integracja środowiska szkolnego,

    - pobudzanie wrażliwości oraz wyobraźni plastycznej dzieci.

    Główne kryteria Konkursu:

    - praca przestrzenna z wykorzystaniem odpadków, wykonana zespołowo, 

    - oryginalność przekazu i pomysłowość,

    - estetyka wykonania i jakość.

    Zwycięzcy Konkursu

    I miejsce zajęli:

    - klasa 3a z pracą "Drzewko marzeń",

    - Tomasz Chocyk, Oliwia Jakubiak, Nikodem Grabski z kl. 7a z pracą "Małpa na drzewie",

    - Stefania Leśniewicz, Wiktoria Wawrzyszczak, Julia Barej, Lena Stronias              z kl. 7a z pracą "Owieczka".

     

    II miejsce zajęli:

    - Lena Markiewicz, Nikodem Markiewicz, Bruno Stasiak, Damian Bajak, Yaroslav Vyrychenko z kl. 2b z pracą "Robot"

    - Dawid Johny, Aleksandra Jaśniak, Helena Szostek z kl. 7a z pracą "Jednorożec".

    III miejsce - Bartosz Ksit i Tymon Chyła z kl. 2b z pracą "Eko-pojazd".

     

    Gratulujemy i dziękujemy wszystkim za udział 😊

     

     

    Iryna Krasovska i Anna Zakrzewska-Brona

    Wolontariat szkolny

  • Kolejny sukces wokalny Magdaleny Lechniak

    MITYNG WOKALNY MAGDY

    XXI Mityng Wokalny zorganizowany przez MDK w Rawie Mazowieckiej w dniu 11 maja 2024 roku okazał się bardzo udany dla Magdy Lechniak z klasy 6a. W tym ogólnopolskim konkursie Magda występowała w kategorii piosenka polska 11-13 lat. Z 27 osób, które zaśpiewały na scenie, jury wybrało 6 laureatów. W ich gronie znalazła się Magda, zdobywając wyróżnienie. Do konkursu Magdę przygotowała nasza nauczycielka muzyki – Agnieszka Orzechowska. Gratulujemy!

  • EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

    Drodzy ósmoklasiści !

    Czas egzaminu za Wami. Podeszliście do niego z  dużą odpowiedzialnością. Życzymy Wam zadawalających wyników z egzaminu, dostania się  do wymarzonych szkół i wspaniałych wakacji.

     

  • Muzeum Mazowsza Zachodniego - podsumowanie Konkursu Plastycznego "Tradycje Wielkanocne"

    26 kwietnia w Muzeum Mazowsza Zachodniego odbyło się podsumowanie Konkursu Plastycznego "Tradycje Wielkanocne". Na konkurs wpłynęło 336 prac z całego naszego powiatu. Wśród wyróżnionych znalazło się aż ośmioro uczniów z naszej szkoły. Są to: Nikola Chrzanowska z kl. 3b, Lena Myka z kl.4a,  Aurelia Wypych  z kl. 5a, Tadeusz Niewiadomski z kl. 5b, Florentyna Szczepanik  z kl. 5b, Karolina Moroz z kl. 5c, Kasandra Mińkowska z kl. 6b i Tomasz Kust z kl. 6b. Wszystkim laureatom  gratulujemy i zachęcamy do dalszej pracy twórczej.

    Dorota Misiak

  • Indywidualne biegi przełajowe w Osuchowie

    Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w indywidualnych biegach przełajowych w Osuchowie. Rywalizowali  z wieloma szkołami z całego powiatu żyrardowskiego. Ośmioro naszych uczniów zakwalifikowało  się na zawody międzypowiatowe.

    - Adam Ślęzak

    - Wojtek Kolasa

    - Magdalena Lechniak

    - Laura Ślesińska

    - Karolina Świder

    - Igor Jankowski

    - Aleksandra Jaśniak

    - Julia Barej

    Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

    Jacek Kowalczyk

     

  • Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

    Tradycją w naszej szkole jest spotkanie poświęcone rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W tym roku dla klas młodszych program artystyczny przygotowała klasa 1b po kierunkiem p. Marzeny Olejnik i p. Klaudii Matusiak, a dla klas starszych klasa 4a pod kierunkiem p. Doroty Bartoszek. Uczniowie przypomnieli, że Konstytucja 3 Maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną ustawą zasadniczą. Nasi aktorzy zwrócili  nam uwagę na wartości pięknych  słów: dom, ojczyzna, dobroć i mądrość.

    Dziękuję  za zaangażowanie i włożony wkład pracy.

    Elżbieta Rogulska

  • Wycieczka nad Morze Bałtyckie

    Grupa  uczniów z klas siódmych odwiedziła  nasze wybrzeże. Pierwszego dnia byliśmy na Westerplatte, miejscu kultywowania tradycji, patriotyzmu. Niezwykle istotne było pokazanie i przypomnienie  młodemu pokoleniu wysiłku poniesionego przez Westerplatczyków. Spacer rozpoczęliśmy wzdłuż przystani dla statków  „Białej Floty” przy Nabrzeżu Obrońców Westerplatte, a kończyliśmy na kopcu u stóp Pomnika Obrońców Wybrzeża. Młodzieżz dużym zainteresowaniem słuchała opowieści  o pancerniku Schleswig - Holstein.
    Z wybrzeża udaliśmy się na Starówkę do Gdańska. Spacerowaliśmy wąskimi uliczkami, podziwiając Fontannę Neptuna, Złotą Bramę, Dwór Artusa i wiele innych ciekawych zakątków. Następnie przejechaliśmy do Jastrzębiej Góry, do ośrodka wypoczynkowego Vis, w którym mieliśmy zakwaterowanie. Po rozpakowaniu i zjedzeniu smacznej obiadokolacji  poszliśmy na spacer nad morze. Mimo, że pogoda nam nie sprzyjała, świetnie się bawiliśmy. Zmęczeni, ale zadowoleni  wróciliśmy do ośrodka, gdzie mogliśmy odpocząć i podzielić się wrażeniami z pierwszego dnia wycieczki. Drugiego dnia pojechaliśmy do Parku  Rekreacyjno -Edukacyjnego  Sea Park w Sarbsku koło Łeby. Podziwialiśmy tam pokaz fok i  uchatek kalifornijskich. Dużym zainteresowaniem cieszyło się Oceanarium Prehistoryczne 3D, a jeszcze większym 5D. Nie zabrakło również dobrej zabawy. Następnie udaliśmy się do ośrodka, na krótki odpoczynek i obiadokolację. Miłym zaskoczeniem dla nas  było zorganizowanie przez właścicieli ośrodka  ogniska z pysznymi kiełbaskami. Po biesiadowaniu, poszliśmy  pożegnać się z morzem. Trzeciego dnia po spakowaniu, zjedzeniu pysznego śniadania udaliśmy się do ceglanego zamku w  Malborku, który jest położony na prawym brzegu Nogatu. Mogliśmy podziwiać monumentalne komnaty mistrzów krzyżackich, wysokiej rangi urzędników państwowych, kościół, sale audiencyjne, kuchnię i wiele ciekawych miejsc. Kulminacyjnym puntem była wystawa rzeczy wykonanych
    z bursztynu. Podczas krótkiej, bo tylko 3-dniowej wycieczki, odwiedziliśmy piękne miejsca, poznaliśmy historię naszego państwa oraz super  się bawiliśmy.

    Opiekę nad uczniami sprawowały p. Misiak, p. Rogulska i p. Tomaszewska

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

  • Światowy Dzień Kostki Rubika

    W związku z obchodami Światowego Dnia Kostki Rubika, który przypada na 17 kwietnia, samorząd uczniowski naszej szkoły zorganizował konkurs układania kostki Rubika.
    Konkurs odbył się w naszej szkole, a uczestnicy mieli okazję pokazać swoje umiejętności i szybkość układania tej znanej na całym świecie łamigłówki. Atmosfera była napięta, ale pełna zdrowej rywalizacji.
    Samorząd uczniowski przewidział nagrody dla trzech pierwszych miejsc.  To dodatkowo zmotywowało uczestników do dawania z siebie wszystkiego. Każdy z uczestników starał się pokazać swoje najlepsze umiejętności,  a tempo układania kostki osiągało rekordowe poziomy.
    Warto zaznaczyć, że najszybszy zawodnik ułożył kostkę Rubika w czasie poniżej jednej minuty! Zwycięzcami zostali, Michał Kowalczyk z klasy 7a  i Antek Serwa z 3b.To osiągnięcie zdecydowanie podkreśla wysoki poziom umiejętności uczestników naszego konkursu. Gratulacje dla zwycięzców !
    Podsumowując, konkurs układania kostki Rubika był nie tylko doskonałą okazją do obchodzenia Światowego Dnia Kostki Rubika, ale także świetnym sposobem na integrację uczniów i promowanie zdrowej rywalizacji. Czekamy na kolejne edycje!
    Katarzyna Jaroszewska

  • "Kapelusz Pani Wrony"

    Uczniowie klasy Ib podczas omawiania lektury "Kapelusz Pani Wrony" autorstwa Danuty Pawlak zaprojektowali i stworzyli kwieciste, kolorowe kapelusze. 

    Marzena Olejnik

  • Konkurs wiedzy o Polsce "Moja Ojczyzna" dla klas I-III

    W dniu 23 kwietnia wychowawcy świetlicy szkolnej organizowali konkurs wiedzy o Polsce "Moja Ojczyzna" dla klas I-III. Pytania dotyczyły ogólnej wiedzy o Polsce i słynnych Polakach, znajomości legend o stolicach Polski oraz sprawdziły umiejętności pracy z mapą. Z każdej klasy (a i b) zgłosiło się po trzy osoby, które oprócz testów konkursowych wykonały prace plastyczne:
    - klasy pierwsze o Krakowie,
    - klasy drugie o Gnieźnie,
    - klasy trzecie o Warszawie. 

    Były przewidziane nagrody dla pierwszych miejsc z każdego poziomu  i dyplomy za udział dla wszystkich uczestników.                   

    Nasi laureaci to:

    Eryk Woźniak z klasy 1b,

    Nikodem Markiewicz z klasy 2b,
    Aleksandra Kozłowska z klasy 3a.

    Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
    Serdecznie dziękujemy uczniom i wychowawcom klas za przygotowanie do konkursu.

     

    Dorota Bolek, Iryna Krasovska, Teresa Zawistowska 

     

  • Konferencja zorganizowana przez Młodzieżową Radę Miasta Żyrardowa.

    24 kwietnia przedstawiciele naszego Samorządu Uczniowskiego mieli okazję wziąć udział w konferencji zorganizowanej przez Młodzieżową Radę Miasta Żyrardowa. Była to świetna okazja do poznania uczniów z innych szkół, wymianę pomysłów i rozmowę na temat aktywności młodzieży w naszym mieście.

    Maciej Bronowski

  • Międzynarodowy Dzień Książki

    W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Książki, samorząd uczniowski naszej szkoły zorganizował wyjątkowe święto czytania książek.
    Podczas tego wydarzenia, uczniowie dzielili się informacjami na temat swoich ulubionych bohaterów literackich, co pozwoliło na wymianę inspiracji i zainteresowań. Uczniowie z samorządu uczniowskiego odwiedzili klasy        1-3, czytając młodszym kolegom opowiadania.
    To wydarzenie miało ogromny wpływ na naszą społeczność szkolną. Przede wszystkim, promowało kulturę czytania wśród uczniów, pokazując, jak ciekawe i inspirujące mogą być książki. Dodatkowo, starsi uczniowie mieli okazję do nawiązania więzi z młodszymi, co z pewnością przyczyniło się do budowania silnej i zintegrowanej społeczności szkolnej.
    Święto Czytania Książek to doskonały przykład, jak ważne jest promowanie czytelnictwa i jak duży wpływ może mieć na rozwój młodych ludzi.
    Katarzyna Jaroszewska

  • I miejsce w konkursie literackim Magda Lechniak z klasy 6a

    I miejsce w konkursie literackim

    Milanowska Prywatna Szkoła Podstawowa od kilku lat jest organizatorem międzyszkolnego konkursu plastyczno-literackiego ‘Ocalić od zapomnienia’. W tegorocznej XXII edycji konkursu w części literackiej naszą szkołę reprezentowała Magda Lechniak z klasy 6a.

    Zadanie konkursowe polegało na napisaniu opowiadania, baśni, legendy, wiersza, wywiadu lub listu. Praca miała być inspirowana zaniedbanym, opuszczonym i zrujnowanym obiektem architektury w okolicy miejsca zamieszkania. Dla Magdy takim miejscem była Willa Wanda i opowiadanie, które napisała pozwoliło jej sięgnąć po zwycięstwo w konkursie. Opowiadanie powstało pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego – Marleny Chodor

    Wielkie gratulacje!

  • Uczniowie klasy Ib przyjrzeli się bliżej motylom

    W minionym tygodniu uczniowie klasy Ib przyjrzeli się bliżej motylom. Za pomocą obrazków, zdjęć i filmów edukacyjnych poznały cykl życia motyla od jaja do dorosłego osobnika. Następnie z wykorzystaniem makaronu stworzyły prace techniczne. Dzieci przez te kilka dni wzbogacały słownictwo wykonując różne gry i quizy przyrodnicze. Poznały odpowiedzi na pytania, min. Ile trwa zmiana poczwarki w motyla? Kiedy motyle składają jaja? Czym żywią się owady? Z czego rodzi się motyl? Tym i innym pytaniom nie było końca! Okazuje się , że życie owadów jest pełne zaskakujących przemian. Poznając ten ciekawy świat przyrody uczniowie nabyli szacunku do  żyjących stworzeń i pogłębili swoją więź z otaczającym ich środowiskiem.

    Marzena Olejnik, Klaudia Matusiak

  • Międzynarodowy Dnia Ziemi

    W dniu 15 kwietnia 2024 roku w Szkole Podstawowej Nr 6 w Żyrardowie uczniowie klas 7a, 7b i 8a przygotowali przedstawienie z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi. Chłopcy z klasy 8a przygotowali prezentację przedstawiającą historię, założenia, cele i zadania tego święta. W podsumowaniu prezentacji znalazł się krótki quiz sprawdzający wiedzę z zakresu ekologii i ochrony środowiska.

    Następnym punktem był program artystyczny „ Dbam o środowisko” w wykonaniu uczniów klas 7a i 7b. Wiersze, dialogi, ruch i śpiew wypadły świetnie.

    Potem w ruch ruszyła wyobraźnia. Eko – Ala , czyli przebrana istota z przyszłości przywitała uczestników spotkania i zaczęła sprawdzać wiedzę uczniów wykorzystując swój humor. Dzieci uświadomiły sobie, że telefony komórkowe też potrzebują energii. Próbowały to zrekompensować udają wiatraki, które wytwarzają czystą energię.

    Wcześniej uczniowie z klas 8a, 7a, 7c, 7b, 6 a i 6 b przygotowali mnóstwo prac plastycznych na temat ochrony środowiska.

    Opiekunem akcji była Maria Tomaszewska.

  • Mój pierwszy wiatromierz

  • Zabawa w kręgielni

    Zabawa w Kręgielni

    Wolontariusze z naszej szkoły w ramach podziękowania za ich pracę otrzymali prezent w postaci vouchera do żyrardowskiej kręgielni. Oczywiście skorzystaliśmy z zaproszenia, wszyscy świetnie się bawili, było dużo śmiechu, zwłaszcza, gdy kule niekoniecznie chciały z nami współpracować i toczyły się własnymi ścieżkami.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa Nr 6 w Żyrardowie im. Elizy Orzeszkowej
    96-300 Żyrardów ul. Mireckiego 56
    sp6@zyrardow.pl
    https://www.facebook.com/profile.php?id=61567041124812
  • 46 855 3149
    dziennik elektroniczny https://uonetplus.vulcan.net.pl/zyrardow/
    Start.mvc

Galeria zdjęć