We wszystkich oddziałach klas I – III wprowadza się nauczanie hybrydowe:
Dni 3 maja (święto) i 4 maja (dodatkowy dzień wolny) zgodnie z Planem Pracy Szkoły są dniami wolnymi od zajęć lekcyjnych.
Wszystkie lekcje zarówno w trybie stacjonarnym jak i hybrydowym odbywają się zgodnie z planem lekcji zamieszczonym w dzienniku elektronicznym.
Zajęcia w szkole będą odbywały się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Bardzo ważne jest przestrzeganie godzin przychodzenia do szkoły i wychodzenia ze szkoły, ponieważ plan lekcji jest tak ułożony, żeby klasy nie spotykały się ze sobą
w szatni i na korytarzu.
Uczniowie w celu zwiększenie bezpieczeństwa będą wchodzili do szkoły dwoma wejściami i korzystali odrębnych pomieszczeń szatni.
Klasy 0, 1A, 1B, 3B wchodzą wejściem głównym i korzystają z tzw. „małej szatni”
(po prawej stronie od wejścia).
Klasy 2A, 2B, 2C i 3A wchodzą wejściem od strony boisk przy sali gimnastycznej
i korzystają z tzw. „dużej szatni” (po lewej stronie od wejścia głównego).
Obowiązują w dalszym ciągu zasady mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa określone w szkolnych procedurach zamieszczonych pod linkiem:
Procedury | Szkoła Podstawowa Nr 6 w Żyrardowie im. Elizy Orzeszkowej (edupage.org)
Bez zmian pracuje „zerówka” – oddział przedszkolny, czyli stacjonarnie.
Świetlica szkolna będzie funkcjonowała również z zachowaniem reżimu sanitarnego. Z opieki świetlicy mogą korzystać tylko ci uczniowie, którzy uczą się stacjonarnie. W czasie pandemii zmniejszenie liczby dzieci przebywających w świetlicy zdecydowanie poprawi możliwość zachowania odpowiednich warunków sanitarnych. Dlatego bardzo prosimy o rozważenie konieczności korzystania ze świetlicy szkolnej.
Jednocześnie informuję. że zostaje przedłużone zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII. Zajęcia, tak jak dotychczas, będą odbywały się online na platformie TEAMS.
Konsultacje dla uczniów klas ósmych będą odbywały się w trybie stacjonarnym według wcześniej ustalonego harmonogramu.
Dyrektor szkoły Grażyna Beliniak
„Witaj maj, trzeci maj u Polaków błogi raj”
Święto Konstytucji 3 Maja, to jedno z najważniejszych świąt państwowych w Polsce. Upamiętnia ono uchwalenie Konstytucji Rzeczypospolitej Obojga Narodów z 3 maja 1791 roku. Ustawa Rządowa została uchwalona w czasie obrad Sejmu Wielkiego. Swój podpis złożył na niej król Stanisław August Poniatowski. Dlatego też z okazji obchodów tegorocznego majowego święta ogłaszamy konkurs fotograficzny „Jestem królem Stanisławem Augustem”. Waszym zadaniem jest upodobnić swój wygląd do wizerunku króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Zrobić sobie zdjęcie i przysłać je na adres malgorzata.sprusinska@o2.pl Najciekawsze „portrety” zostaną opublikowane na stronie szkoły. Zachęcamy Was gorąco do wspólnej zabawy. Na prace czekamy do środy, tj. 28.04.2021r.
Egzaminy zewnętrzne w 2021 r.
W 2021 r. egzaminy zewnętrzne zostaną przeprowadzone zgodnie z harmonogramem ogłoszonym przez Centralną Komisję Egzaminacyjną w sierpniu 2020 r., tj.
Podobnie jak w roku ubiegłym wszystkie egzaminy zostaną przeprowadzone w ścisłym reżimie sanitarnym zgodnie z Wytycznymi opracowanymi przez CKE, MEiN i GIS, które zostały ogłoszone na stronie internetowej CKE 19 kwietnia br.
Egzaminy zewnętrzne w 2022 r.
W 2022 r. egzaminy zewnętrzne zostaną przeprowadzone w większości na tych samych zasadach, jakie obowiązują w 2021 r.
W przypadku egzaminu ósmoklasisty w 2022 r. oznacza to, że:
Egzaminy zewnętrzne w 2023 r.
Planuje się, że w 2023 r. egzaminy zewnętrzne zostaną przeprowadzone zgodnie z przepisami określonymi w ustawie o systemie oświaty, rozporządzeniach o egzaminie ósmoklasisty i egzaminie maturalnym oraz rozporządzeniach o podstawie programowej kształcenia ogólnego odpowiednio w szkole podstawowej oraz ponadpodstawowej. Do obecnie obowiązujących przepisów prawa wprowadzone zostaną dwie zmiany, tj.
Ewentualne decyzje dotyczące zawężenia zakresu wiadomości i umiejętności sprawdzanych w zadaniach egzaminacyjnych w 2023 r. będą podejmowane – w zależności od sytuacji epidemicznej – w roku szkolnym 2021/2022.
Zachęcamy uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w bezpłatnym webinarium z okazji Światowego Dnia Ziemi. Wydarzenie odbędzie się w czwartek, 22 kwietnia o godz.12:00. Przygotowało je Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Webinarium będzie łączyć elementy wykładu z warsztatami prezentującymi dobre praktyki na rzecz ochrony klimatu.
W czwartek, 22 kwietnia br. odbędzie się kolejne spotkanie on-line na temat ochrony klimatu. Jest ono skierowane do uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych. Na stronie Lekcje z klimatem zostaną opublikowane wykłady i warsztaty, które mogą stanowić punkt wyjścia do dyskusji o klimacie podczas zajęć lekcyjnych. Udział w webinarium jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji.
Program webinarium został podzielony na dwa bloki:
Wykłady:
Warsztaty praktyczne:
Webinarium będzie dostępne na stronie internetowej do czerwca br. Dzięki temu każdy będzie mógł się zapoznać z materiałem w wybranym przez siebie czasie.
Ministerstwo Klimatu i Środowiska planuje organizację kolejnych webinariów. Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie Lekcje z klimatem.
Zachęcamy do udziału.
Dzień Ziemi, znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi, jest największym na świecie świętem ekologicznym, obchodzonym od 1970 r. Jako pierwszy z ideą Dnia Ziemi wystąpił John McConnell na konferencji UNESCO, dotyczącej środowiska naturalnego w 1969 r. W Polsce obchody Dnia Ziemi zostały zapoczątkowane w 1990 r.
Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. To największe ekologiczne święto obchodzone jest obecnie w 192 krajach. Wiele organizacji ekologicznych, władz miast czy placówek edukacyjnych organizuje w Dniu Ziemi imprezy i wydarzenia plenerowe. W Polsce tradycją jest piknik na Polu Mokotowskim w Warszawie, który corocznie gromadzi tysiące uczestników, a który odbędzie się już za 4 dni - 26 kwietnia 2015 r. w godzinach 10.00 – 18.00. Więcej o pikniku na Polu Mokotowskim w Warszawie.
Tegoroczne obchody, które odbywają się pod hasłem Z energią zmieńmy źródła, poświęcone są odnawialnym źródłom energii i efektywności energetycznej.
To ważne i bieżące tematy dotyczące ekologii i środowiska, szczególnie istotne w kontekście Dyrektywy Rady i Parlamentu Europejskiego 2009/28/WE z dnia 23 kwietnia 2009 r. w sprawie promowania i stosowania energii ze źródeł odnawialnych, która zobowiązuje nas do zwiększenia wykorzystania energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych.
W związku z tym, że ósmoklasiści wkrótce staną przed wyborem swojej dalszej drogi edukacyjnej, przedstawiam oferty szkół ponadpodstawowych w powiecie i niektórych w okolicy. Sytuacja epidemiczna niestety nie ułatwia wzajemnych kontaktów, proszę pisać do mnie na teamach lub przez dziennik elektroniczny.
Liceum Ogólnokształcące Żyrardów
http://www.lo.zyrardow.edu.pl/dok/Regulamin_rekrutacji_2021_2022.pdf
http://www.lo.zyrardow.edu.pl/dok/tabela2021_2022.pdf
Zespół Szkół Nr 1 Żyrardów
http://www.elektrykzyrardow.pl/
Zespół Szkół Nr 2 Żyrardów
http://zs2zyrardow.szkolnastrona.pl/
Zespół Szkół Nr 3 Wiskitki
http://zs3wiskitki.pl/index.php
Liceum Ogólnokształcące Puszcza Mariańska
http://www.lopuszcza.edu.pl/1/rekrutacja/
Liceum Ogólnokształcące Mszczonów
https://lomszczonow.szkolnastrona.pl/
Zespół Szkół w Mszczonowie
http://zsmszczonow.szkolnastrona.pl/p,41,rekrutacja-20212022
Zespół Szkół im Księdza Stanisława Konarskiego w Skierniewicach KLASYK
http://www.klasykskierniewice.pl/index.php/rekrutacja/rekrutacja-liceum-ogolnoksztalcace
Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Milanówku
https://slo5.edu.pl/?page_id=47
Zespół Szkół w Bolimowie - http://zsp-bolimow.pl/
Wojskowe Ogólnokształcące Liceum Informatyczne w Warszawie,
https://www.youtube.com/watch?v=WXvVF9wUMBA
LO Kadetów RP - http://zspimslipiny.pl/
Dorota Więckowska pedagog szkolny
Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, że Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje, skierowany do dzieci i młodzieży, konkurs na plakat. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu plakatu promującego mediację i Międzynarodowy Dzień Mediacji.
Zwracamy się z uprzejmą prośbą o udostępnienie informacji o konkursie https://www.gov.pl/web/sprawiedliwosc/konkurs-na-plakat-promujacy-miedzynarodowy-dzien-mediacji na Państwa stronie internetowej, w social mediach (Facebook, LinkedIn itp.) oraz rozpowszechnienie jej wśród nauczycieli i zachęcenie uczniów do udziału.
Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy dyplom, a dla zwycięzców przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody, m.in. tablet, aparaty instax, słuchawki bezprzewodowe oraz zaproszenia na spotkanie w Ministerstwie Sprawiedliwości.
Na prace czekamy do 18 czerwca 2021 roku. Szczegóły w regulaminie.
Zachęcamy również do polubienia naszego fanpage’a MEDIACJA na facebook’u https://www.facebook.com/mediacja.gov/, na którym opublikujemy galerię z pracami uczestników.
Z poważaniem
ADRIANNA AFTAŃSKA
Starszy Specjalista
Wydział do spraw Mediacji
Departament Strategii i Funduszy Europejskich
tel: 22 23-90-703
Al. Ujazdowskie 11
00-950 Warszawa
tel: +48 22 52 12 888
Od 19 kwietnia br. do pracy stacjonarnej wracają placówki wychowania przedszkolnego.
Oddział przedszkolny w naszej szkole wraca do zajęć stacjonarnych w szkole.
Jednocześnie informuję, źe zostaje przedłużone zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas I-VIII. Zajęcia, tak jak dotychczas, będą odbywały się online na platformie TEAMS według obowiązującego planu lekcji zamieszczonego w dzienniku elektronicznym. Konsultacje dla uczniów klas ósmych będą odbywały się w trybie stacjonarnym według wcześniej ustalonego harmonogramu.
Świetlica szkolna będzie funkcjonowała wyłącznie na wniosek rodziców dzieci uczęszczających do klas I-III szkoły podstawowej, którzy:
1) są zatrudnieni w podmiotach wykonujących działalność leczniczą,
2) realizują zadania dotyczące koordynacji ratownictwa medycznego,
3) realizują zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19,
4) pełnią służbę w jednostkach zapewniających bezpieczeństwo i porządek publiczny,
5) wykonują działania ratownicze,
6) są zatrudnieni w jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej w rozumieniu art. 6 pkt 5 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej,
7) są zatrudnieni w ogrzewalniach i noclegowniach, o których mowa w art. 48a ustawy z dnia 12 marca 2004 r.
o pomocy społecznej,
8) są zatrudnieni w placówkach zapewniających całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub osobom w podeszłym wieku, o których mowa w art. 67 i art. 69 ustawy z dnia 12 marca 2004 r.
o pomocy społecznej,
9) są zatrudnieni w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, regionalnych placówkach opiekuńczo-terapeutycznych oraz w interwencyjnych ośrodkach preadopcyjnych,
10) są zatrudnieni w formach opieki nad dziećmi w wieku do lat 3,
11) są zatrudnieni w jednostkach systemu oświaty, o których mowa w art. 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe, i realizują zadania na terenie tych jednostek
Osoby spełniające warunek proszę o zgłaszanie się do wychowawców świetlicy.
Grażyna Beliniak
Dyrektor szkoły
Sukces Magdy Lechniak kl. 3a w II Mazowieckim Festiwalu Piosenki Znanej i Nieznanej Struna 2021. Uczennicę przygotowała do konkursu Pani Agnieszka Orzechowska - nauczyciel muzyki z naszej szkoły.
Nowa galeria Konkurs plastyczny z okazji Dnia Służby Zdrowia została dodana do albumu fotograficznego
Z okazji zbliżającego się Dnia Służby Zdrowia w szkole odbył się konkurs plastyczny dla klas 0 -3 pt.:,,Praca służb medycznych”. Na konkurs napłynęło 30 prac. Zostało nagrodzonych 11prac.
Lista osób nagrodzonych: Michalina Paluchowska 2a, Martyna Perucka 2c, Tadeusz Niewiadomski 2b,Alicja Meszka 2a, Alina Mirecka 2b, Gabriela Fernholz 2c,Zofia Rutkowska 2a,Alicja Zarębska 2b. Stanisław Tomaszewski 2c,Aurelia Wypych 2a i Antonina Mysiorska 2c.
Organizatorkami konkursu były: Ewa Chojecka i Anna Zakrzewska- Brona
Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań
w gronie rodziny i wśród przyjaciół
oraz wesołego Alleluja
życzy Grażyna Beliniak dyrektor
Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Elizy Orzeszkowej
w Żyrardowie
Uśmiech na twarzy drugiej osoby jest bezcennym skarbem. Szkolny wolontariat, nawet w tych trudnych czasach, stara się sprawiać przyjemność seniorom, dlatego przekazaliśmy do Domu Opieki Dziennej i Aktywizacji Osób Starszych „Przestrzeń Seniora” ręcznie wykonane, świąteczne upominki wraz z życzeniami. Dzielenie się dobrem, pamiętanie o innych, jest ważne dla każdego człowieka.
W poniedziałek, 22 marca 2021 roku już raz trzeci odbędzie się Dzień Nowych Technologii w Edukacji. To inicjatywa Ministerstwa Edukacji i Nauki, której celem jest popularyzowanie technologii informacyjno-komunikacyjnych wykorzystywanych w pracy z uczniami w szkole i poza nią.
Nowe technologie w szkole
Szanowni Państwo,
Od poniedziałku, 29 marca do 11 kwietnia br. dzieci uczęszczające do oddziału przedszkolnego "zerówka" przechodzą na nauczanie zdalne.
Jednocześnie do 11 kwietnia br. zostaje przedłużone zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas I-VIII. Zajęcia, tak jak dotychczas, będą odbywały się online na platformie TEAMS według obowiązującego planu lekcji zamieszczonego w dzienniku elektronicznym. Konsultacje dla uczniów klas ósmych będą odbywały się w trybie stacjonarnym według wcześniej ustalonego harmonogramu.
Świetlica szkolna będzie funkcjonowała wyłącznie dla uczniów, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią COVID-19. Osoby spełniające warunek proszę o zgłaszanie się do wychowawców świetlicy.
Grażyna Beliniak
Dyrektor szkoły
Szanowni Państwo,
od poniedziałku, 22 marca do 11 kwietnia br. zostają zawieszone zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Zajęcia lekcyjne będą prowadzone online na platformie TEAMS według obowiązującego planu lekcji zamieszczonego w dzienniku elektronicznym.
Jednocześnie do 11 kwietnia br. zostaje przedłużone zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII. Zajęcia, tak jak dotychczas, będą odbywały się online na platformie TEAMS.
Bez zmian pracuje „zerówka” – oddział przedszkolny, czyli stacjonarnie.
Od poniedziałku, 22 marca świetlica szkolna będzie funkcjonowała wyłącznie dla uczniów, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią COVID-19. Osoby spełniające warunek proszę o zgłaszanie się do wychowawców świetlicy.
Grażyna Beliniak
Dyrektor szkoły
Nowa galeria Szkolny konkurs fotograficzny "Zima w obiektywie" została dodana do albumu fotograficznego
Wyniki konkursu fotograficznego
„Zima w obiektywie”
Na konkurs napłynęło ponad 50 zdjęć. Zdjęcia ocenione zostały w dwóch kategoriach wiekowych:
klasy 0-III i klasy IV-VIII. Nagrodzono następujące osoby:
Kategoria O-III (nagrody można odebrać w sekretariacie szkoły)
I miejsce – Tadeusz Niewiadomski
II miejsce – Alicja Zarębska
III miejsce – Magdalena Lechniak
wyróżnienie – Filip Seliga
Kategoria IV-VIII (nagrody można odebrać w sekretariacie szkoły)
I miejsce – Łucja Zarębska
II miejsce – Zofia Niewiadomska
III miejsce – Zuzanna Leśniewicz
wyróżnienie – Bartłomiej Goreń
Organizatorzy serdecznie dziękują uczestnikom za udział w konkursie oraz ich rodzicom za wsparcie.
Jolanta Jankowska
Elżbieta Rogulska
Anna Zawistowska
Fotografie będą umieszczone w galerii w dniu jutrzejszym.
Rozpoczyna się Światowy Tydzień Mózgu! W tym roku inicjatywa odbywa się od 15 do 20 marca. To coroczna akcja edukacyjna, która ma na celu popularyzację wiedzy o funkcjonowaniu mózgu. Z tej okazji wiele ośrodków naukowych w Polsce organizuje spotkania online z popularyzatorami nauki i naukowcami. Familiada szarych komórek, czy teleturniej mózgowych ciekawostek to tylko niektóre z propozycji, w których można wziąć udział. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą niektórych uczelni oraz ośrodków naukowych.
Komunikat w sprawie nauczania od 15 marca 2021 roku
Szanowni Rodzice, Nauczyciele, drodzy Uczniowie
We wszystkich oddziałach klas I – III wprowadza się nauczanie hybrydowe:
Wszystkie lekcje zarówno w trybie stacjonarnym jak i hybrydowym odbywają się zgodnie z planem lekcji zamieszczonym w dzienniku elektronicznym
(w niektórych klasach plan został w niewielkim stopniu zmieniony).
Zajęcia w szkole będą odbywały się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Bardzo ważne jest przestrzeganie godzin przychodzenia do szkoły i wychodzenia ze szkoły, ponieważ plan lekcji jest tak ułożony, żeby klasy nie spotykały się ze sobą
w szatni i na korytarzu.
Uczniowie w celu zwiększenie bezpieczeństwa będą wchodzili do szkoły dwoma wejściami i korzystali odrębnych pomieszczeń szatni.
Klasy 0, 1A, 1B, 3B wchodzą wejściem głównym i korzystają z tzw. „małej szatni” (po prawej stronie od wejścia).
Klasy 2A, 2B, 2C i 3A wchodzą wejściem od strony boisk przy sali gimnastycznej i korzystają z tzw. „dużej szatni” (po lewej stronie od wejścia głównego).
Obowiązują w dalszym ciągu zasady mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa określone w szkolnych procedurach zamieszczonych pod linkiem:
Procedury | Szkoła Podstawowa Nr 6 w Żyrardowie im. Elizy Orzeszkowej (edupage.org)
Bez zmian pracuje „zerówka” – oddział przedszkolny, czyli stacjonarnie.
Świetlica szkolna będzie funkcjonowała również z zachowaniem reżimu sanitarnego. Z opieki świetlicy mogą korzystać tylko ci uczniowie, którzy uczą się stacjonarnie. W czasie pandemii zmniejszenie liczby dzieci przebywających w świetlicy zdecydowanie poprawi możliwość zachowania odpowiednich warunków sanitarnych. Dlatego bardzo prosimy o rozważenie konieczności korzystania z świetlicy szkolnej.
Jednocześnie informuję. że zostaje przedłużone zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII. Zajęcia, tak jak dotychczas, będą odbywały się online na platformie TEAMS.
Konsultacje dla uczniów klas ósmych będą odbywały się w trybie stacjonarnym według wcześniej ustalonego harmonogramu.
W dniach 17 – 19.03.2021 roku odbędą się próbne egzaminy ósmoklasisty w trybie stacjonarnym, w szkole.
Dyrektor szkoły
Grażyna Beliniak