• Stypendyści w ramach Mazowieckiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych

    Stypendyści w ramach Mazowieckiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych

    Daj sobie szansę – zostań Stypendystą!

          Uczniowie naszej szkoły Ilia Daniel Tarasiuk uczeń klasy 3 b i Klaudia Bodych uczennica klasy 1 a Publicznego Gimnazjum  Nr 6 im. Elizy Orzeszkowej znaleźli się na liście uczniów, którym przyznane zostały stypendia w roku szkolnym 2015/2016. Stypendia zostały przyznane w ramach Mazowieckiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych - najlepsza inwestycja w człowieka. Jest to projekt Samorządu Województwa Mazowieckiego realizowany przez Departament Edukacji Publicznej
    i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i krajowych środków publicznych w ramach  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020, Oś Priorytetowa X- Edukacja dla rozwoju regionu, Działanie 10.1 Kształcenie i rozwój dziecii młodzieży, Poddziałanie 10.1.3 Programy stypendialne.

    Celem projektu jest umożliwienie rozwoju edukacyjnego uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z obszaru Województwa Mazowieckiego, uzdolnionych w zakresie przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych nowożytnych i matematyki.

           Uczniowie będą realizować projekt „Myśl twórcza – matematyczny kapitał – budujemy dom”. Opiekunem projektu będzie Pani Iwona Łowicka nauczyciel matematyki. W ramach tego projektu uczniowie zapoznają się z różnymi formami oszczędzania i kredytów. Uzyskanie stypendium jest olbrzymim sukcesem dla naszej szkoły, gdyż spośród 2000 złożonych  wniosków dwóch naszych uczniów znalazło się na liście stypendystów. Uczniowie wykazują zainteresowania otaczającym światem, przedmiotami przyrodniczymi i matematyką. Stawiają  wiele pytań, sami  wynajdują problemy naukowe, samodzielnie szukają sposobów ich rozwiązania. Często ich pomysły są niekonwencjonalne. Dostrzegają związki, zależności, prawidłowości występujące w środowisku naturalnym, dociekają przyczyn ich powstawania. Chętnie poznają nowe zjawiska. Z przedmiotów przyrodniczych szczególnie interesują się matematyką. Mają dobrą pamięć, wolą dogłębnie zrozumieć dane zagadnienie, niż uczyć się tylko pamięciowo. Mają dużą motywację do nauki, szybko zapamiętują informacje, opanowują znacznie szerszy zakres materiału niż rówieśnicy. Gratulujemy  Klaudii i Danielowi!


     

  • Źródełko wody pitnej

    Źródełko wody pitnej

    Od dwóch tygodniu w świetlicy szkolnej działa źródełko wody pitnej. Każdy spragniony uczeń może pić do woli wodę ze źródełka. Woda pochodzi z miejskiego wodociągu, ale jest przebadana pod kątem mikrobiologicznym i jest zdatna do picia.


     

  • Pasjonaci

    Pasjonaci

     

    Wokół nas jest bardzo dużo ludzi, którzy mają ciekawe zainteresowania i zdolności.
    Może i Ty mógłbyś się czymś pochwalić?

    Takie pytanie kierujemy do naszych uczniów, bo wierzymy, że dziecięca ciekawość świata to największy skarb. Pod koniec listopada w naszej szkole odbyło się spotkanie, w trakcie którego nasza uczennica Pola Tomaszewska opowiedziała swym rówieśnikom o swojej pasji. Pola hoduje świnkę morską, a właściwie według obecnego nazewnictwa kawię domową. Jest to udomowiony gryzoń, zwierzątko bardzo przyjazne, przyzwyczajające się do człowieka. Kawia ma wiele odmian, może być krótkowłosa lub długowłosa, może mieć różnorodne ubarwienie, ale każda z nich może stać się przyjacielem człowieka. Pola wie bardzo dużo o potrzebach swego pupila i chętnie podzieliła się z nami tą wiedzą.

    Dorosłym wykładowcą na spotkaniu była Irina Nowak nauczycielka języka rosyjskiego w naszej szkole, ale nie o języku rosyjskim opowiadała. Ku zaskoczeniu dzieci zaprezentowała swą pasję, czyli akrobatykę sportową. Akrobatyka towarzyszyła naszemu gościowi od dzieciństwa, była czynnym sportowcem, uczestniczyła w zawodach sportowych, osiągała sukcesy. Obecnie pracuje w szkole, ale kocha ruch i nadal ćwiczy.

  • Inauguracja projektu "Pasje Dziecięce"

    Inauguracja projektu "Pasje Dziecięce"

     

    „Pasje Dziecięce”

    Projekt „Pasje Dziecięce” zainaugurowaliśmy pod koniec października wyprawą do Warszawy, na Uniwersytet Warszawski, gdzie grupa naszych uczniów złożyła uroczyste ślubowanie. Dzieci odebrały indeksy i stały się pełnoprawnymi  studentami „Polskiej Akademii Dzieci”. Jak zwykle wysłuchaliśmy dwóch wykładów Pani Elżbieta Litwin opowiedziała w bardzo przystępny sposób o życiu, rodzinie i pracy Marii Curie Skłodowskiej, natomiast mały wykładowca próbował spowodować, byśmy zastanowili się, kto to jest patriota, czy dawniej i dziś patriotyzm znaczyto samo. Będąc w Warszawie zwiedziliśmy też stare Powązki, gdzie pochowano wielu zasłużonych dla naszego kraju Polaków.

     

     

  • Lekcja krawiectwa w kl. 1b

    Lekcja krawiectwa w kl. 1b

    „Lekcja krawiectwa”- szyjemy misie

    Z okazji mikołajek dzieci z klasy I b uczestniczyły w szyciu swojego misia. Na biurku pani zamiast dziennika stanęła maszyna do szycia współdziałająca z laptopem. Każde dziecko dostało gotowe pluszowe „ciałko” misia, które należało starannie wypchać włókniną. Następnie pod kierunkiem pań z pracowni „Koronka” dzieci wzbogacały pluszaki w nosy, oczy i różne ozdoby typu muszki i korale. W czasie trwania procesu powstawania zabawki dzieci podchodziły do laptopa i samodzielnie, wybraną przez siebie czcionką, wpisywały imię misia. Po naciśnięciu „ czarodziejskiego guzika” maszyna haftowała napis na filcowym materiale. Dzieci z ciekawością obserwowały ten proces.
    Na koniec każdy miś otrzymał swoją kieszonkę na sekrety i tajemnice, a następnie powędrował w ręce dziecka. Tak wykonane prezenty mikołajkowe to frajda zarówno dla chłopców jak i dziewczynek, bo misie kochają wszystkie dzieci.


     

  • Komputer i Internet w domu. Vademecum dla rodziców.

    Komputer i Internet w domu. Vademecum dla rodziców.

    Komputer i Internet w domu. Vademecum dla rodziców (PDF 12,2 MB)

    "Komputer i Internet w domu. Vademecum dla rodziców" - Wspólna publikacja Biura Rzecznika Praw Dziecka i Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Kompleksowy poradnik dla rodziców, w którym znajdziemy mniej i bardziej zaawansowane informacje o komputerach stacjonarnych, programach komputerowych, zagrożeniach i szansach płynących z korzystania z sieci Internet i nie tylko.

    Okładka do książki Komputer i Internet w domu. Vademecum dla rodziców. Link do pdfa z publikacją

  • Wycieczka kl. IIIa do Warszawy

    Wycieczka kl. IIIa do Warszawy

    Wycieczka – kl.3a

    23 października 2015r. uczniowie klasy 3a wraz z wychowawcą Dorotą Bolek byli
    na wycieczce autokarowej w Warszawie. W opiece nad dziećmi pomagali rodzice i dziadek.

    Najpierw poszliśmy do Manufaktury Cukierków, gdzie zapoznaliśmy się z ręczną produkcją słodyczy,
    a każde dziecko i dorosły mógł samodzielnie zrobić swojego lizaka.

    Potem odbyliśmy spacer dookoła Starego Miasta: byliśmy pod Kolumną Zygmunta III Wazy, zobaczyliśmy Pomnik Syrenki na Rynku Starego Miasta, Barbakan i Pomnik Małego Powstańca.

    Końcowym punktem wycieczki była lekcja muzealna w Zamku Królewskim. Pani przewodnik oprowadzała nas po komnatach królów i ciekawie opowiadała o ich życiu i historii naszego państwa. Poznaliśmy małą cząstkę wydarzeń z przeszłości i na pewno tu wrócimy, aby poznać kolejne, ciekawe historie z dziejów naszego kraju.

    Wycieczka była udana!


     

  • Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

    Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

       Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

    20 listopada br. po raz drugi w Polsce obchodzimy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka, ustanowiony przez Sejm RP na wniosek Rzecznika Praw Dziecka.

    Święto to przypada w rocznicę uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne ONZ Konwencji o Prawach Dziecka, nazywanej powszechnie Światową Konstytucją Praw Dziecka. Obowiązuje w niemal wszystkich państwach na świecie. Polska była jej inicjatorem i współtwórcą.

    Dokument składa się z preambuły i 54 artykułów, w których zostały spisane wszystkie prawa, przysługujące każdemu dziecku do ukończenia 18 roku życia. Do podstawowych praw dziecka należą m.in. prawo do wychowywania w rodzinie, prawo do wyrażania własnych poglądów, prawo do edukacji i godziwych warunków życia. Na podstawie konwencji powołano do życia Komitet Praw Dziecka - organ nadzorujący jej realizację przez państwa, które ją ratyfikowały. Konwencja o Prawach Dziecka dotyczy również praw uczniów.

    Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka prosimy o zapoznanie się z listem Rzecznika Praw Dziecka.


     

  • Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa

    W październiku rusza kolejna edycja Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa (European Cyber Security Month - ECSM) będącego inicjatywą Komisji Europejskiej oraz Agencji (Unii Europejskiej
    ds. Bezpieczeństwa Sieci i Informacji - ENISA). Jej celem jest wzrost świadomości użytkowników cyberprzestrzeni o potencjalnych zagrożeniach oraz promowanie modelu świadomego i odpowiedzialnego korzystania z sieci. NASK już po raz trzeci jest krajowym partnerem kampanii ECSM.
     
    Na stronie www.bezpiecznymiesiac.pl znajdą Państwo informacje oraz możliwość wzięcia udziału w inicjatywach i wydarzeniach odbywających się w naszym kraju, wpisujących się w kampanię, w tym:
    • quiz wiedzy o cyberbezpieczeństwie dla każdego - przygotowany przez zespół CERT Polska w ramach projektu NISHA;
    • konkurs KURSOR dla nauczycieli i uczniów - organizowany wspólnie przez NASK i FNiW;
    • wyzwanie HackMe dla pasjonatów bezpieczeństwa - opracowane przez CERT Polska;
    • konferencja SECURE 2015 adresowana do profesjonalistów, członków zespołów bezpieczeństwa oraz praktyków z branży IT.

  • 19 listopada - Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Przemocy wobec Dzieci

    19 listopada - Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Przemocy wobec Dzieci

    Tysiące dzieci w Polsce doświadcza przemocy. Każdego dnia są bite, maltretowane, poniżane, wykorzystywane seksualnie... Same nie mogą się obronić. W związku z Międzynarodowym Dniem Przeciwdziałania Przemocy wobec Dzieci, który obchodzony jest 19. listopada, Krajowe Partnerstwo na rzecz Ochrony Dzieci przed Przemocą – zrzeszające 23 organizacje pozarządowe pomagające dzieciom – ofiarom krzywdzenia, przypomina, jak ważne jest reagowanie na przemoc wobec dzieci. Zawsze.

    Więcej: http://fdn.pl/19-listopada-miedzynarodowy-dzien-przeciwdzialania-przemocy-wobec-dzieci


     

  • Zdrowa żywność w klasie 1b

    Zdrowa żywność w klasie 1b

    Jesień obdarzyła nas wieloma owocami. Klasa Ib postanowiła wykorzystać te dary do zrobienia sałatki owocowej. Dzieci przyniosły do szkoły rumiane jabłka, smakowite gruszki
    i słodkie śliwki. Nie brakowało również owoców egzotycznych: winogron, bananów
    i pomarańczy, które doskonale komponowały się z naszymi owocami. Nie zawsze drobno pokrojone produkty wymieszano i obficie skropiono sokiem z cytryny. To wzbogaciło sałatkę w witaminę C, tak ważną dla zdrowia w okresie jesiennym. Mali kucharze z apetytem zjedli swoją potrawę, która smakowała im jak żadna inna.              


     

  • Zbiórka artykułów dla bezdomnych psów i kotów

    Zbiórka artykułów dla bezdomnych psów i kotów

    Tradycyjnie już w październiku - Miesiącu Dobroci dla Zwierząt w naszej szkole odbyła się zbiórka artykułów dla bezdomnych psów i kotów. W tym roku na prośbę wolontariuszy, przeprowadziliśmy ją na rzecz zwierząt znajdujących się pod opieką fundacji „Zielony Pies”. Zebraliśmy 88 kg karmy suchej oraz 50 kg karmy w puszkach
    i saszetkach dla psów i kotów. Oprócz tego uczniowie przynieśli koce, poduszki, ręczniki, legowiska, a także miski
    i zabawki dla zwierząt. Szczególne podziękowania należą się Ewelinie Słomińskiej z kl. IIIGB, która już od wielu lat aktywnie włącza się w nasze cykliczne akcje. Poza Eweliną szczególną wrażliwością okazali się następujący uczniowie: Agnieszka Radzio, Ola Komża, Maja Szostek, Julia Drozdowska, Zuzia Sitkiewicz, Marta Fura, Hubert Czuba, Michela Łach, Marta Gerley, Martyna Okurowska, Lena Walczak, Krystian Wypych, Martyna Zając, Michał Rutkowski, Gabrysia Burno, Nikodem Draniak, Asia Olejnik, Jadzia Pierzchalska, Łucja Bezoń, Julia Dollani, Lucek Kowalski, Piotr Koźbiał, Łucja Zarębska, Ola Banachowicz, Zuzia Stanisławow, Wiktoria Sosnowska, Lena Walczak, Patrycja Kowalska, Wiktoria Nowakowska, Wiktoria Zemlik, Julia Dylewska, Adrian Brzozowski, Dawid Szlacheta, Magda Prządka, Natalia Gronkiewicz, Wiktoria Pintal, Michał Maślanka, Natalia Wnęk, Natalia Chyła, Paulina Olborska, Damian Frynia, Ola Bestydzińska, Ada Kożbiał, Laura Cieplak, Kuba Hałas, Dominika Lipka, Asia i Paulina Domańskie, Natalia Marchwicka, Bartek Wolniewicz, Dominik, Michał i Karolina Kiecko, Kaja Stronias, Oliwia Podlesiecka, Asia Petrykowska, Dominik Detka, Karolina Lechniak, Zosia i Maja Cymerskie, Mateusz i Magda Szkopińscy. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!!!


     

  • Wypowiedzi uczniów klasy 3ga ZSP 6 w Żyrardowie na temat udziału w warsztatach architektonicznych  „Miasto idealne” w dniu 26 października 2015

    „Budowaliśmy model idealnego miasta. Makieta wyszła ciekawa, ale do połowy czasu nie mieliśmy nic zbudowane. Każdy miał inną wizję. Ale cudem udało się coś zbudować. Dało się dojść do porozumienia…(Jakub N.)

    „Podzieliliśmy się na dwie grupy i robiliśmy model naszego wymarzonego miasta. Zajęcia były ciekawe, kreatywne i pobudzały wyobraźnię. Komunikacja w grupach się poprawiła. Nauczyliśmy się pracować
    w zespołach. Moim zdaniem zajęcia były bardzo fajne i z chęcią bym je powtórzyła. Jedno miasto było bardzo kolorowe i ozdobione kolorowymi taśmami, drugie było bardzo wysokie i bardzo dopracowane…” (Natalia D.)

    „…Nasze zadanie polegało na zaprojektowaniu naszego miasta. Razem z dziewczynami
    z mojej grupy rozdzieliłyśmy sobie poszczególne zadania i ruszyłyśmy do pracy…Efekt końcowy bardzo się mi podobał, było kolorowo, dużo budynków, różne drogi i wiele innych rzeczy. Na końcu zobaczyłyśmy pracę drugiej grupy. Także mieli bardzo fajnie. U nich wszystko było zaplanowane i mieli ładnie poustawiane, a u nas tak chaotycznie. Bardzo mi się podobała ta praca, dogadywałyśmy się wszystkie bez problemu i wyszła z tego super zabawa i miło spędzony czas” (Ola W.)

    „… Podzieliliśmy się na 2 grupy i realizowaliśmy zadanie. Wzięliśmy przeróżne przedmioty typu: pistolet na klej, kolorowe taśmy, kartonowe pudelka, kolorowe kartki. Stworzyliśmy piękną, kolorową i magiczną makietę…” (Natalia M.)

    „…Każdy miał mnóstwo pomysłów… wszyscy po kolei przedstawiali swoje propozycje. Zaczęliśmy więc „budować” nasze wymarzone miasto. Każdy miał jakieś zadanie. Przyznam, że całkiem nieźle nam to razem wychodziło. Fajnie było popatrzeć jak wszyscy razem się dogadujemy. Ujrzałam widok, na który tak długo czekałam- współpraca. To ona przyniosła niesamowite rezultaty. Każdy starał się, by wyszło jak najlepiej…” (Martyna B.)

    „… Muzeum Lniarstwa zrobiło na mnie wielkie wrażenie, a hala produkcyjna wyglądała niesamowicie. Idea warsztatów bardzo mi się spodobała, ponieważ zostały one ciekawie przeprowadzone i sam pomysł przypadł mi do gustu. Moim zdaniem zabrakło w męskiej drużynie organizacji i współpracy, w porównaniu z dziewczynami szło nam raczej miernie” (Maciej Ch.)

    „…Zaczęło się planowanie i wstępne prace. Gdy już zapanował kompletny chaos (każdy wykonywał swój plan) skupiłem się na swoim zadaniu. Gdy skończyłem na makiecie powstały już pierwsze zarysy…” (Michał M.)

    „… W wielu momentach ciężko było dojść do porozumienia, ponieważ każdy miał inne pomysły i wizje, ale jakoś udało się nam pójść na kompromis i rozwiązać problem…Zajęcia
    w Muzeum Lniarstwa bardzo mi się podobały i uważam, że warto zrobić czasem coś nowego, coś czego nigdy nie robiliśmy, nawet jeśli nie udaje nam się zrobić tego idealnie, ale liczy się dobra zabawa i praca w grupie, która często bywa ciężka” (praca anonimowa)

    „… Grupa, w której byłam pracowała z wielkim zapałem, współpraca i wzajemna pomoc stworzyła coś niesamowitego. Nasze kolorowe miasto było magiczne, różne faktury, wymyślne kształty, nasza wyobraźnia nie miała granic, stworzyliśmy cos naprawdę naszego, co było odzwierciedleniem młodości, radości, ciekawości świata. Gdy patrzy się na „nasze” miasto odnosi się wrażenie, że osoby je tworzące patrzą na świat i życie przez różowe okulary, o to nam też chodziło!...” (praca anonimowa)

    „… Zajęcia te moim zdaniem rozwinęły kreatywność, oraz pomogły nawiązać nić porozumienia między kilkoma osobami.” (Agnieszka K.)

    „…Początek zapowiadał się nieciekawie, lecz gdy instruktorzy wszystko dokładnie wytłumaczyli projekt mógł okazać się dobra praca na rozbudzenie w nas współpracy…Pierwsze 20 minut nikt nie wiedział co robić, nastała jedna wielka burza mózgów. Po tym czasie grupy wiedziały co robić, praca ruszyła wilka para. W międzyczasie było wiele sporów o pomysły lecz doszliśmy do porozumienia. Przez presje czasu udało nam się zbudować wielką nowoczesną metropolię… Zdaliśmy sobie sprawę, że spory do niczego nie prowadzą, a dzięki współpracy można osiągnąć naprawdę dużo…” (Hubert K.)

    „…Współpracowaliśmy ze sobą, spędziliśmy miło czas. Wiele osób wykazało się kreatywnością i techniką. Niektóre pomysły były naprawdę świetne… Świetnie by było, gdybyśmy poszli jeszcze raz.” (Michał Sz.)


     

  • Żyrardów: wczoraj, dziś, jutro.

    Żyrardów: wczoraj, dziś, jutro.

    Uczniowie naszej szkoły biorą udział w projekcie  Żyrardów; wczoraj,-dziś- jutro. Jest to projekt organizowany w ramach ogólnopolskiego programu Patriotyzm Jutra. Projekt ma na celu pokazanie zmian zachodzących w naszym mieście w perspektywie czasowej. Uczniowie klas VI wzięli udział
    w spacerach po Żyrardowie, które przybliżały historię miasta. Uczniowie klasy III ga wezmą udział
    w warsztatach architektonicznych- Miasto idealne.



     

  • Bezpieczny Internet

    Bezpieczny Internet

    Polskie Centrum Programu Safer Internet

     
     

     

    saferINTERNET-logo

    BEZPIECZEŃSTWO DZIECI
    I MŁODZIEŻY ONLINE

     

  • FUNDACJA DZIECI NICZYJE zaprasza:

    Tablet i moje dziecko - wszystko o bezpiecznym korzystaniu z tabletów i aplikacji mobilnych, 26 października 2015 Warszawa

     

    Chcesz wiedzieć:

    * czy Twoje dziecko może już korzystać z tabletu lub smartfona?
    * ile czasu może spędzić przy urządzeniach mobilnych i jak możesz to kontrolować?
    * jak wykorzystywać aplikacje mobilne w rozwoju dziecka?
    * jak aplikacje mobilne mogą pomóc rodzicom dzieci z dysfunkcjami?
    * jak wybierać adekwatne do wieku dziecka aplikacje?
    * jak zadbać o bezpieczeństwo dzieci korzystających z urządzeń mobilnych - tabletów, smartfonów?

    Jeśli jesteś rodzicem/opiekunem dziecka w wieku 0-6 lat i chcesz znać odpowiedzi na powyższe pytania, zapraszamy na spotkanie w gronie innych rodziców.

    Spotkanie prowadzi pedagog/cybernetyk – Marcin Sołodki.

    Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

    Termin: 26 października 2015r, godz. 17.00-19.00

    Miejsce: Centrum Dziecka i Rodziny, ul. Walecznych 59 (wejście B, II piętro)

    Zapisy pod numerem telefonu 22 616 16 69 w tygodniu przed spotkaniem.


     

  • III Bieg Solidarności

    III Bieg Solidarności

    W dniu 5 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w III Biegu Solidarności. Możemy pochwalić się  osiągnięciami naszych uczniów. Marcin  Sztymelski z klasy 1ga zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii  wiekowej (chłopcy do lat 13), a Marysia Zagajewska z klasy 2ga- trzecie miejsce (dziewczęta do lat 13). Nauczycielka języka rosyjskiego pani Irina Nowak  zajęła trzecie miejsce
    w kategorii osób dorosłych. Najlepszym biegaczom serdecznie gratulujemy!


     

  • Wyprawka szkolna 2015 r.

    Wyprawka szkolna 2015 r.

    wniosek_o_wyprawke_2015(1).doc

    Wypełniony wniosek o wyprawkę rodzice/opiekunowie składają do sekretariatu szkoły
    w nieprzekraczalnym terminie do dnia 06.09.2015 r.

    Dofinansowanie zakupu podręczników do kształcenia ogólnego obejmie się:

    - uczniów uczęszczających w roku szkolnym 2015/2016 do klasy III szkoły podstawowej,

    - posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, uczęszczających w roku szkolnym 2015/2016 do szkół podstawowych, z wyjątkiem klas I, II i IV, gimnazjów, z wyjątkiem klasy I.

    Pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników oraz zakupu materiałów edukacyjnych będzie przysługiwać:

    • uczniom pochodzącym z rodzin, w których dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 574 zł;
    • uczniom pochodzącym z rodzin niespełniających kryterium dochodowego na podstawie decyzji dyrektora szkoły, uwzględniającej lokalne warunki ekonomiczne i społeczne (np. ciężka choroba, wielodzietność, przemoc, alkoholizm, narkomania w rodzinie);
    • uczniom niepełnosprawnym bez względu na dochód.

    Podstawą do skorzystania z pomocy przez uczniów niepełnosprawnych jest posiadanie orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego. W przypadku uczniów spełniających kryterium dochodowe należy przedłożyć zaświadczenie o dochodach lub zaświadczenie o korzystaniu ze świadczeń rodzinnych. Dopuszcza się również złożenie oświadczenia o dochodach. Rodziny, które przekraczają kryterium dochodowe zamiast zaświadczenia o dochodach składają uzasadnienie do otrzymania pomocy.

    Zgodnie z programem, wnioski o przyznanie pomocy w formie dofinansowania zakupu podręczników i materiałów edukacyjnych, składa się do dyrektora szkoły. Zwrot pieniędzy następuje po przedłożeniu dowodu zakupu (np. faktury VAT) lub oświadczenia o dokonanym zakupie.


     

  • Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

    Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

    Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 dla wszystkich uczniów naszej szkoły odbędzie się
    1 września 2015 r. o godz. 9.00 na boisku szkolnym. Sredecznie zapraszamy uczniów oraz rodziców
    i opiekunów.


     

  • Zebranie dla rodziców i opiekunów uczniów kl. I szkoły podstawowej i 0 - oddziałów przedszkol.

    Zebranie dla rodziców i opiekunów uczniów kl. I szkoły podstawowej i 0 - oddziałów przedszkol.

    Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych Nr 6 w Żyrardowie serdecznie zaprasza rodziców i opiekunów uczniów, którzy we wrześniu 2015 r. rozpoczną w naszej szkole naukę w klasach pierwszych szkoły podstawowej oraz dzieci, które rozpoczną we wrzesniu naukę w 0 - oddziałach przedszkolnych. Zebrania odbędą się w piątek 28.08.2015 r. w budynku szkoły w świetlicy szkolnej (po wejściu na korytarz szkolny ostatnie pomieszczenie po lewej stronie).

    Zebranie dla rodziców i opiekunów dzieci rozpoczynających naukę w 0 - oddziałach przedszkolnych w naszej szkole - 28.08.2015 r. godz. 17.00.

    Zebranie dla rodziców i opiekunów dzieci rozpoczynających naukę w klasach I w naszej szkole - 28.08.2015 r. godz. 18.00.


     

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa Nr 6 w Żyrardowie im. Elizy Orzeszkowej
    96-300 Żyrardów ul. Mireckiego 56
    sp6@zyrardow.pl
    https://www.facebook.com/profile.php?id=61567041124812
  • 46 855 3149
    dziennik elektroniczny https://uonetplus.vulcan.net.pl/zyrardow/
    Start.mvc

Galeria zdjęć