Sukcesy uczniów
Ważne osiągnięcia i nagrody zdobyte w szkole:
2019/2020
PLASTYCZNE
Nazwa konkursu
Zasięg, organizator
Imię i nazwisko ucznia
Imię i nazwisko nauczyciela opiekuna
Nazwa osiągnięcia
Powiatowy Konkurs Plastyczny „Nasze kochane zwierzaki”
Powiatowy
Młodzieżowy Dom Kultury w Żyrardowie
Marta Wysocka, 2b
Jan Aronowski, 2b
Ewa Szklarska
Nagroda
wyróżnienie
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny Uniwersytet Dzieci 2020
Ogólnopolski
Fundacja Uniwersytet Dzieci
Anastazja Nesteruk, 2b
Ewa Szklarska
wyróżnienie
Konkurs Plastyczny z okazji Dnia Dziecka „Żyrardów miasto moich marzeń”
Miejski
Prezydent Miasta
Lena Stronias, 3a
Marzena Olejnik
wyróżnienie
„Dary Jesieni”
Powiatowy
Tadeusz Niewiadomski, 1b
Małgorzata Dymecka
wyróżnienie
Okręgowy konkurs plastyczny „Mój las”
LOP Skierniewice
Igor Rawski, 3c
Małgorzata Świetlik
wyróżnienie
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Kalendarz GOK 2019”
Ogólnopolski
Martyna Wacławek, 8a
nagroda
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „ Moje wymarzone wakacje”
Ogólnopolski
Aleksandra Kamińska, 8a
nagroda
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Słoneczna zakładka2019”
Ogólnopolski
Kaja Stronias
I miejsce
Powiatowy Etap Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Moja przygoda w muzeum”
Powiatowy
Alan Otulak
nagroda
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Legendy Warszawskie”
Ogólnopolski
Wiktoria Wojcieszak, 8c
wyróżnienie
RECYTATORSKIE, POETYCKIE, TEATRALNE, FOTOGRAFICZNE
Konkurs recytatorski „Żyję zdrowo odlotowo’
Miejski
Stowarzyszenie „Świetlik”
Julia Łaska 3a,
Lena Stronias 3a
Hela Szostek 3a.
Marzena Olejnik
I miejsce
Wyróżnienie
wyróżnienie
XVII edycja Konkursu Ekologicznego „Mazowieckie Krajobrazy”
Wojewódzki
Samorząd Województwa Mazowieckiego
Natalia Burno, 8b
Maria Tomaszewska
wyróżnienie
Powiatowy konkurs poetycki „Żyrardów – co za miasto”
Powiatowy
Amelia Szczepanik, 8c
wyróżnienie
Miejski Konkurs Teatralny „Profilaktyka oczami młodzieży”
Miejski
Julia Drozdowska, 7b
Piotr Szymański, 7b
Bartek Goreń, 7b
Natalia Marchwicka, 8v
Amelia Szczepanik, 8c
I miejsce
Miejski Konkurs Teatralny „Profilaktyka oczami młodzieży”
Miejski
Lidia Głowacka, 6c
Sandra Krawczyk,6c
Liliana Rex, 6c
II miejsce
MUZYCZNE
XIX Mazowiecki Festiwal Dziecięcy i Młodzieżowy Twórczości Artystycznej- Asteriada
Wojewódzki
Magdalena Lechniak 2a
Karolina Lechniak, 6b
A.Orzechowska- Kozak
Kwalifikacja do finału
Powiatowy festiwal Piosenki „Zostań w domu”
Powiatowy
Mszczonowski Ośrodek Kultury
Lena Stronias, 3a
Magdalena Lechniak, 2a
Zofia Niewiadomska, 5b, Tadeusz Niewiadomski, 1b
Karolina Lechniak, 6b
M. Olejnik
I miejsce
II miejsce
III miejsce
III miejsce
III miejsce
XXII Powiatowy Festiwal Piosenki Dziecięcej
Powiatowy
Magdalena Lechniak, 2a
II miejsce
NAUKOWE
Powiatowy Międzyszkolny Turniej w grę planszową „Brzdęk! Nie drażnij smoka”
Powiatowy
Miejska Biblioteka Publiczna im. Pawła Hulki- Laskowskiego w Żyrardowie
Aleksandra Gołyńska, 8b
2. miejsce
Olimpusek sesja zimowa
Ogólnopolski
Aleksander Draniak, 1a
I miejsce w szkole, 35 w Polsce
Olimpusek sesja zimowa
Ogólnopolski
Zosia Serwa, 1b
wyróżnienie
Olimpusek sesja zimowa
Ogólnopolski
Jakub Raczyński, 1b
wyróżnienie
Olimpusek sesja zimowa
Ogólnopolski
Florentyna Szczepanik, 1b
wyróżnienie
Olimpusek sesja zimowa
Ogólnopolski
Stanisław Tomaszewski, 1c
2 miejsce wszkole
Olimpusek sesja zimowa
Ogólnopolski
Patryk Krochmalski, 1c
3 miejsce w szkole
IX edycja Powiatowego Konkursu Matematycznego „Odkrywcy 2019”
Powiatowy
Maja Szymańska,8a
I miejsce
Olimpiada Wiedzy Religijnej
Alan Otulak, 8c
Laureat etapu dekenalnego
przeszedł do etapu diecezjalnego (finału nie było)
Ogólnopolski Konkurs z Przyrody Galileo
Ogólnopolski
Amelia Szczepanik, 8c
wyróżnienie
Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy ARCHIMEDES.PLUS MATEMATYKA.PLUS
ogólnopolski
Amelia Szczepanik, 8c
Laureat I stopnia
XV Turniej Wiedzy Przyrodniczej uczniów Szkół Podstawowych – Członków Szkolnych Kół LOP w Skierniewicach
Okręgowy
Amelia Szczepanik, 8c
laureat
Ogólnopolski konkurs wiedzy na temat zdrowia i jego ochrony MEDITEST
Ogólnopolski
Karolina Lechniak, 6b
wyróżnienie
SPORTOWE
Miejska Olimpiada Sportowa- zawody w pływaniu
Miejski
SKS AQUA
Łukasz Komża, 8b
Maja Szymańska, 8c
I miejsce
I miejsce
MOS Mini Piłka Ręczna
Miejski
SKS AQUA
Chryciuk, 6b, Hałas,6b Jankowski,6c Jesiona,6c Ładowski,6c Nowecki, 6c, Kacprzak, 5a, Kalinowski, 6b, Pieczyński, 6a
III miejsce
MOS Indywidualne Biegi Przełajowe
Powiatowe Osuchów
Zajkowski Paweł, 8a
Tomaszewska Oliwia, 6b
Awans do zawodów międzypowiatowych
MOS Tenis stołowy
Miejski
SKS AQU
Kolasa Paweł, 5a
Krawcow Wiktor, 6a
II miejsce
MOS Piłka koszykowa, kat. młodzież chłopcy
Miejski
SKS AQU
Tilzen Krystian, 8c
Tilzen Mikołaj, 8c
Janaszek Bartek, 8c
Ochnicki Mateusz, 8c
Augustyniak Bartek, 8c
Mundzia Dawid, 8c
Krawcow Oskar, 8c
III miejsce
II International Championship of Children Grappling League
Maja Szymańska
I miejsce
Wielkie Zawody Sprawnościowe Szkół Podstawowych LITTLE HEROS
Miejskie
Karolina Lechniak, 6b
I miejsce
2016/2017
- Powiatowy Konkurs Fotograficzny „Detal w architekturze żyrardowskiej” - 2 wyróżnienia,
- 2.Powiatowy Konkurs Plastyczny „Zimowy pejzaż 2017” - 3 nagrody, 4 wyróżnienia,
- Miejski turniej wiedzy o kompozytorach - II miejsce,
- Miejski Konkurs Plastyczny „Będę sobą- żyję bez uzależnień” - 5 wyróżnień,
- XIX Powiatowy Festiwal Piosenki Dziecięcej - II miejsce
- Powiatowy Konkurs Plastyczny dla dzieci i Młodzieży „Życie i twórczość Mikołaja Reja”-
2 nagrody i wyróżnienie, - XIX Konkurs Recytatorski Powiatu Żyrardowskiego - wyróżnienie,
- VII edycja Powiatowego Konkursu Matematycznego „Odkrywcy 2017” - I, II, III miejsce,
- XIV Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej „Usłysz panie moje słowa” - wyróżnienie
i finalistka,
- IX Okręgowy Konkurs Literacki 2016 „Literatura zamknięta w leśnych wersach” -
I nagroda, II nagroda,
- XIII Turniej Wiedzy Przyrodniczej - 2 finalistów,
- Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży „Ilustracja do wybranego wiersza Jana Brzechwy” - 3 wyróżnienia,
- Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci i Młodzieży „Tu Radio Wolny Budapeszt” – trzy nagrody,
- Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci i Młodzieży „Ilustracja do wybranego utworu Jana Brzechwy - 3 wyróżnienia,
- Międzynarodowy Konkurs im. Włodzimierza Pietrzaka „Całej ziemi nie można objąć jednym uściskiem” - laureat,
- Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Rok polski w tradycjach i obyczajach” –nagroda,
- II Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Kwiaty dziełem doskonałym”- wyróżnienie,
- Międzynarodowy konkurs Kangur matematyczny- wyróżnienie.
34 uczniów otrzymało stypendia szkolne za wyniki w nauce.
2017/2018
- Międzynarodowy Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży „Moja przygoda
w muzeum” – nagroda, - 48 edycja Międzynarodowego Konkursu Plastycznego - nagroda: Bronze, Gold, Silver,
- Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka” – wyróżnienie,
- Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „ Tęczowy kalendarz” – wyróżnienie,
- Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur – 4 wyróżnienia,
- XXII Ogólnopolski Konkurs im. Ireny Kwinto ,,Życie bajką jest” – laureat, nagroda specjalna,
- VII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny im. Władysława Ślewińskiego „Kocham Polskę…- Niepodległa” – nagroda,
- XVIII Ogólnopolski Konkurs Papieski „Przyjmuję” – nagroda,
- Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Niepodległa” – nagroda,
- XVI Wojewódzki Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji religijnej „Usłysz Panie moje słowa” – nagroda,
- XX Powiatowy Festiwal Piosenki Dziecięcej - I miejsce
- Festiwal Piosenki o zdrowiu – I miejsce
40 uczniów otrzymało stypendium szkolne za wyniki w nauce.
2018/2019
- Międzynarodowy Konkurs matematyczny „Kangur” – 4 wyróżnienia,
- Konkurs przedmiotowy matematyczny Mazowiecki Kurator Oświaty – finalista,
- Ogólnopolski Konkurs plastyczny „Słowem malowane” Lidzbark Warmiński– 1 miejsce i 4 wyróżnienia,
- IV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Wakacje” Jelenia Góra – nagroda,
- Ogólnopolski Konkurs plastyczny „Kartka wielkanocna” – organizator Senator Adam Bielan – nagroda główna,
- Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Bohaterowie czeskich bajek” Gdańsk - laureat
- Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Kalendarz GOK 2019” Stawiguda – nagroda i 2 wyróżnienia,
- Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Słoneczna zakładka” Warszawa- 1 miejsce
i wyróżnienie, - Okręgowy Turniej Wiedzy Przyrodniczej LOP Skierniewice - 2 laureatów i 2 finalistów,
- Międzynarodowy Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży „Moja przygoda w muzeum” – nagroda i 4 wyróżnienia.
W roku szkolnym 2018/2019 szkoła może pochwalić się finalistą kuratoryjnego konkursu z matematyki. W roku 2018/2019 realizowane były dwa indywidualne programy nauczania z matematyki, w obecnym roku szkolnym 1 indywidualny program z matematyki.
Zajęcia pozalekcyjne, w tym zajęcia realizowane w ramach projektów unijnych „Żyrardów stawia na edukację” oraz „Szkoła bliżej nauki” przynoszą wymierne efekty w zakresie wzrostu umiejętności i wiedzy.
51 uczniów otrzymało stypendium szkolne za wyniki w nauce.
Systematycznie podejmuje się działania do stwarzania lepszych warunków poprzez udział w projektach i programach zewnętrznych dających możliwość wzbogacenia oferty szkoły o dodatkowe zajęcia i nowoczesne wyposażenie:
- program GWO – „Lepsza szkoła” - celem programu jest zbadanie efektywności nauczania matematyki,
- projekt „Nauczyciel i uczeń wobec wyników badań diagnostycznych w połowie drogi.”,
- udział w konkursie „Projekt z klasą”, tym samym szkoła znalazła się w gronie placówek, które dbają o rozwijanie umiejętności kluczowych swoich uczniów i została uhonorowana tytułem „dobrze zaprojektowaną szkołą”,
- 2 letni projekt „Szkoła bliżej nauki - stworzenie w 7 gminach Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego warunków dla nauczania opartego na metodzie eksperymentu poprzez zwiększenie umiejętności i kompetencji nauczycielek i nauczycieli w zakresie pracy metodą eksperymentu, wyposażenie szkół w zestawy edukacyjne i narzędzia do nauczania przedmiotów przyrodniczych oraz rozwój kompetencji uczniów i uczennic w zakresie przedmiotów przyrodniczych m.in. poprzez realizację projektów edukacyjno-badawczych” w partnerstwie z Centrum Nauki Kopernik. Głównym celem projektu jest zwiększenie kompetencji uczniów w zakresie przedmiotów mat.-przyrodniczych i informatyki oraz kształtowanie postaw kreatywności i umiejętności pracy zespołowej,
- „Żyrardów stawia na edukację” - projekt współfinansowany przez Unię Europejską
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego - udział uczniów w różnych formach zajęć dodatkowych uwzględniających indywidualne potrzeby rozwojowe edukacyjne i możliwości psychofizyczne uczniów, - Udział w projekcie – „ Bezpieczna szkoła, bezpieczna przyszłość” realizowanym
na zlecenie MEN w ramach Rządowego programu wspomagania w latach 2015-2018 organów prowadzących szkoły w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach „ Bezpieczna +”, zatytułowanego : „ Upowszechnianie wśród wszystkich pracowników umiejętności rozpoznawania sytuacji zagrażania oraz wiedzy o zasadach postepowania w sytuacjach zagrożenia”., - przygotowanie i przeprowadzenie działań związanych z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości - udział w rządowym programie „Niepodległa’,
- Udział w rządowym programie „Aktywna tablica”,
- Udział w Ogólnopolskiej Kampanii Bezpieczna Droga i projekt „Dobrze Cię widzieć” finansowany z Funduszu Sprawiedliwości,
- Udział w pilotażowym wdrożeniu przez Ministerstwo Cyfryzacji Programu mLegitymacja szkolna,
- Projekt Ogólnopolska Sieć Edukacyjna realizowany przez Ministerstwo Cyfryzacji,
z udziałem NASK Państwowego Instytutu Badawczego, - Projekt badawczy M3 dla pszczół w partnerstwie z Centrum Nauki Kopernik,
- Projekt "Pasje dziecięce" w ramach działań proponowanych przez Polską Akademię Dzieci pod patronatem Politechniki Gdańskiej,
- Program Wczesnej Profilaktyki Uzależnień „Cukierki” (rekomendowany przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych) dla dzieci – profilaktyka uzależnień dla klas uczniów 0 – III szkoły podstawowej oraz ich rodziców,