• Żywa lekcja historii i patriotyzmu.

          • Uczniowie SP Nr 6 w Żyrardowie kolejny raz stanęli na wysokości zadania. Reprezentowali całą społeczność szkolną, biorąc udział w obchodach 42 rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”.

            24 września uczestniczyli we Mszy Świętej w intencji Ojczyzny , złożyli też kwiaty pod żyrardowskim pomnikiem „Droga Polski ku Wolnym Narodom. Z pewnością była to cenna  lekcja historii i patriotyzmu.

          • „Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych"

          • W  naszej szkole były przeprowadzone  działania w ramach „Tygodnia dla profilaktyki chorób zakaźnych". Akcja była  zorganizowana pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki wspólnie          z Głównym Inspektorem Sanitarnym i miała  na celu przekazanie wiedzy i umiejętności potrzebnych do dbania o zdrowie własne i najbliższych. Wiedza o zdrowiu to pierwszy krok do świadomej i trwałej zmiany postaw, w tym higieniczno-sanitarnych. Na korytarzach  i w salach  lekcyjnych prezentowane były plakaty profilaktyczne, wykonane przez uczniów, Formuła kampanii edukacyjno-informacyjnej pozwaliła  na uwzględnienie pomysłów i atrakcyjnych inicjatyw uczniów, nauczycieli, samorządu uczniowskiego.  Wychowawcy przeprowadzili lekcje na temat chorób zakaźnych, podczas zajęć wykorzystano filmy edukacyjne zaproponowane przez MEiN               i GIS.Były również pogadanki, gry i zabawy o włąsciwych zachowaniach zdrowotnych., Pielęgniarka  szkolna przekazała rodzicom cenne uwagi, wskazówki. .W "zerówce", jak i w klasach pierwszych,  pod opieką pielęgniarki szkolnej p.dzieci ćwiczyły właściwe mycie rąk, poznały sposób zachowania w momencie kiedy kichają i kaszlą. Był to pierwszy krok do świadomej                                        i trwałej zmiany postaw, w tym higieniczno-sanitarnych.

          • 7a i 8a w Kielcach

          • Uczniowie  7a i 8a wybrali się 21 września na wycieczkę do Kielc, teren niezwykle bogaty

            w geologiczne perełki. Szlifowaliśmy skały, by odkryć skamieniałości, odbyliśmy wirtualną podróż do wnętrza Ziemi, poznawaliśmy przeszłość geologiczną regionu świętokrzyskiego uczestnicząc w grze „Misja Chronos”. Odwiedziliśmy też Chrusty, a tam: oceanarium, wystawę owadów i park miniatur.  Ostatni punkt programu, to wizyta u „Bartka – króla puszczy świętokrzyskiej”.

          • "Biegi Jesieni"

          • W tym roku pierwszy dzień kalendarzowej i astronomicznej jesieni przypadał 23 września. Nasza szkoła uczciła go zorganizowaniem w parku Procnera cyklicznej imprezy plenerowej "Biegi Jesieni" .Uczniowie bardzo się na nią cieszyli, ponieważ w tym roku wróciła po dłuższej przerwie do kalendarza szkolnego. Pogoda była przepiękna, słońce mocno świeciło,  humory dopisywały, frekwencja też. W imprezie wzięły udział wszystkie klasy wraz z wychowawcami. Do pomocy przy organizacji biegów oraz czuwania nad bezpieczeństwem biegnących zgłosił się wolontariat złożony z uczniów 8 klas. Starszaki świetnie wywiązały się ze swojego zadania, byli cały czas na posterunku. Zorganizowanych i przeprowadzonych zostało 14 biegów o różnej intensywności w zależności od kategorii wiekowej. Każdy bieg poprzedzony został pogadanką na temat zachowania fair play podczas konkurencji. Każdy uczestnik imprezy biegnąc zdobywał punkty dla siebie i swojej klasy. Najlepsi biegacze zostali udekorowani przez panią dyrektor dyplomami oraz medalami, a najlepsza klasa otrzymała puchar przechodni. Wszyscy uczestnicy mogli uzupełnić energię dzięki słodkiej przekąsce. Zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli wspaniale się bawili, dopingowali biegnących, pojawiły się nawet transparenty. Nieoceniona była również pomoc rodziców,, którzy przybyli tłumnie wspierać swoje pociechy. Dziękujemy wszystkim za pomoc, uśmiech i zaangażowanie. Było super. Wszyscy spisali się na medal. Do zobaczenia za rok...

             

          • Mural poświęcony „Misjom żołnierzy PKW ISAF”

          • Patriotyczne wychowanie młodzieży to obowiązek nas dorosłych. 11 września poczet sztandarowy reprezentował naszą szkołę w uroczystości odsłonięcia muralu poświęconego „Misjom żołnierzy PKW ISAF”.  Żołnierze walczą i giną, byśmy mogli żyć i spać spokojnie.

          • Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Moja Przygoda w Muzeum"


          • W słoneczny piątek, 16 września w Toruniu został podsumowany Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Moja Przygoda w Muzeum". Na ten konkurs przysłano ponad 1000 prac, a nagrodzono 20 w pięciu kategoriach wiekowych. Miło nam, że wśród nagrodzonych był uczeń naszej szkoły- Jakub Matuszczak z klasy 8b, a kwalifikacje do wystawy otrzymały prace: Magdaleny Lechniak z kl. 5a, Weroniki Guzewskiej z kl. 5a, Leny Stronias z kl. 6a,Saba Dzwonek z  kl.8a,  Natalii Wnęk z kl. 8c i Marceliny Rutkowskiej z l. 8c.Uczniowie prace wykonywali pod kierunkiem p. Doroty Misiak.

            Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy.

             

          • Dzień Kropki

          • 15 września na całym Świecie obchodzony jest Dzień Kropki. Nasza szkoła także przyłączyła  się do świętowania. Pojawiły się kropki w wielu odsłonach. Były małe i duże, białe, czarne i czerwone. Kropki na bluzce, kropki na butach, a nawet piegi na nosie …

          • Rozśpiewane wakacje Magdy

          •  

            Magda Lechniak z klasy 5a podczas minionych wakacji odpoczywała od tradycyjnych lekcji ale nie zrobiła sobie przerwy w śpiewaniu. Efektem zajęć wokalnych z naszą nauczycielką muzyki, Agnieszką Orzechowską, są sukcesy Magdy w wakacyjnych konkursach piosenki:

            • Zaśpiewane Latem Internetowy Konkurs Piosenki Polskiej – III miejsce w kat. do 12 lat
            • Let’s Sing Festiwal Piosenki Obcojęzycznej – wyróżnienie w kat. 10-12 lat
            • Wokalarium III Ogólnopolski Internetowy Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej – wyróżnienie w kat. 10-13 lat

             

          • ”Rozpuszczalność i gęstość cieczy” - wolontariuszki z "RoRo" na zajęciach z uczniami klas II, III i IV,"

          • Po raz kolejny naszą szkołę odwiedziły wolontariuszki z  firmy „RoRo” i  przeprowadziły zajęcia  pt. ”Rozpuszczalność i gęstość cieczy”. Uczniowie klas II, III i IV badali rozpuszczalność soli i sprawdzali gęstość różnych płynów takich jak płyn do mycia naczyń, olej, woda. Po kliku doświadczeniach pod okiem edukatorek, dzieci samodzielnie wykonywały własne doświadczenia z cieczami. Podczas spotkania uczniowie pogłębili swoją wiedzę i świetnie się przy tym bawili.

          • Bezpieczna droga do szkoły

          • W dniach 7 i 8 września uczniowie  klas I-III oraz  „zerówki ” spotkali się z przedstawicielami żyrardowskiej Policji: sierżant Julią Szczygielską i  starszą sierżant Patrycją Sochacką. Panie policjantki zapoznały dzieci z zasadami bezpiecznego przejścia przez jezdnię. Zwróciły również uwagę, na przestrzeganie ustalonych zasad  podczas przebywania na placu zabaw.

          • Narodowe Czytanie

          • 2 września zostaliśmy zaproszeni przez Bibliotekę im. Pawła Hulki – Laskowskiego w Żyrardowie na wydarzenie kulturalne z cyklu Narodowe Czytanie w ramach obchodów dwusetnej rocznicy pierwszego wydania „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza.  Narodowe czytanie od kilku lat wpisane jest w kalendarz Polaków. W tym roku naszą szkołę reprezentowała klasa 7a.

            Program wydarzenia pod tytułem „Świteź – zatopione miasto”, prawdziwie zachwycił młodzież,

            a było to:

            • czytanie  kolażu literackiego baśni Anny Piliszewskiej i fragmentu ballady „Świteź” Adama Mickiewicza z udziałem Prezydenta Miasta Żyrardowa Lucjana Krzysztofa Chrzanowskiego
            • spektakl, adaptacja baśni Oliwii Góreckiej, zdobywczyni nagrody „Złote Pióro”

             w wykonaniu teatru „Szafa na rozdrożu” i reżyserii Jakuba Wacławka

            • film „Świteź”Kamila Polaka z muzyką Iriny Bogdanovich zrealizowany w technice animacji komputerowej 3D i klasycznej, w oparciu o tradycyjną technikę malarstwa olejnego.
          • Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych

          •  

             

            Ministerstwo Edukacji i Nauki zachęca do zapoznania się z materiałami informacyjnymi przygotowanymi przez Główny Inspektorat Sanitarny. Dotyczą one profilaktyki chorób zakaźnych, takich jak: błonica, krztusiec, odra, ostre nagminne porażenie dziecięce (poliomyelitis) oraz wirusowe zapalenie wątroby typu A, a także szczepień przeciwko COVID-19. 

            https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/profilaktyka-chorob-zakaznych--materialy-informacyjne-gis

             

          • Obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej

          • Uczniowie naszej szkoły, już od wielu lat uczestniczą w obchodach rocznicy wybuchu II wojny światowej. 1 września poczet sztandarowy udał się na cmentarz miejski, gdzie młodzież oraz inni zaproszeni goście złożyli symboliczne kwiaty pod pomnikiem żołnierzy poległych w czasie

             II wojny światowej. Pamięć o bohaterach, którzy walczyli o wolność jest naszym obowiązkiem, dzięki ich poświęceniu i odwadze możemy żyć w wolnym kraju.

          • Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego

          • 1 września 2022 r. społecznośc naszej szkoły powitała nowy rok szkolny 2022/2023 na boisku szkolnym. Pani Dyrektor powitała uczniów i towarzyszących im Rodziców oraz nauczycieli i pracowników szkoły. Szczególnie serdecznie przywitani zostali nowi uczniowie szkoły: z odziału przedszkolnego i z klas pierwszych oraz uczniowie z Ukrainy i nowi uczniowie z pozostałych klas. Miłym akcentem było przekazanie upominków w postaci zakładek do książek dla "pierwszaków" od uczniów klasy trzeciej a. Życzymy wszystkim bezpiecznego i udanego roku szkolnego.

          • Nagłówek

          • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

            Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.